نشست ناتو: از مجادله ترامپ و ماکرون تا مزاح چهار رهبر درباره ترامپ

04/12/2019 01:55:00 ب.ظ

🎥غیبت چهار رهبر جهان پشت سر ترامپ در حاشیه اجلاس #ناتو بیشتر بخوانید:

ناتو, ناتو

🎥غیبت چهار رهبر جهان پشت سر ترامپ در حاشیه اجلاس ناتو بیشتر بخوانید:

در نشست رهبران فرانسه و ایالات متحده، دونالد ترامپ از امانوئل ماکرون پرسید: «آیا می‌خواهید چند جنگجوی داعش را به شما برگردانیم؟»

نشست رهبران فرانسه و ایالات متحده آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به مجادله لفظی میان امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ بدل شد.پیش از این نشست خبری، رهبران دو کشور با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند.رئیس جمهوری ایالات متحده، مانند بسیاری دیگری از اعضای ناتو

، از اینکه آقایماکرون گفته بود این سازمان به مرگ مغزیدچار شده، به شدت انتقاد کرده بود.آقای ترامپ در آغاز نشست خبری گفت: «بحث‌ها [واختلافات] کوچکیدرباره تعرفه‌ها» میان او و ماکرون درگرفته، اما با هم بر سر این مساله کار خواهیم کرد.»با این حال، سخنان رهبران این دو کشور درباره مسائل دیگر و به‌ویژه مبارزه با داعش، مساله ترکیه و پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، عملا به یک مجادله لفظی بدل شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

DrMistoffelees غیبت چهار خاله زنک زیر خواب رژیم برای منافع بیشتر از بغل ملت بدبخت ایران!! یورو خوشگله یاد بگیر چجوری سرتیتر بزنی!!

دونالد ترامپ ایران را به کشتن هزاران نفر از شهروندان متهم کرد دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه گفت ایران هزاران نفر از شهروندان معترض را

ترامپ خطاب به ماکرون: می‌خواهید داعشی‌های دوست داشتنی را تحویل بگیرید؟رئیس جمهور آمریکا ضمن اشاره به آنکه بخش اعظم داعشی‌های دستگیر شده از کشورهای اروپایی هستند، خطاب به همتای فرانسوی خود گفت آیا می‌خواهید برخی از شبه نظامیان داعشی دوست داشتنی را تحویل بگیرید؟ - خبرگزاری آ ناتو لی

اردوغان: نشست مثبتی انجام دادیمنشست چهارجانبه سوریه در لندن پایان یافت اردوغان: (نشست چهارجانبه سوریه) نشست مثبتی انجام دادیم.

ترکیه در نشست ناتو؛ آیا بلوک غرب به اردوغان خوش‌آمد خواهد گفت؟رجب طیب اردوغان نه تنها از فرانسه عصبانی است بلکه می‌خواهد همۀ کشورهای عضو ناتو از حملۀ آنکارا به سرزمین‌های شمالی سوریه حمایت کنند و آن را جنگ مشروعی بدانند. حمله و تجاوز به یک کشور رو حق مشروع خود میدانه آواره کردن مردم بی دفاع زن، بچه ،پیر ، بیمار ایا این کار درسته؟ این طبیعیست بهر حال کشورهایی که از ایداد تروریست در خاورمیانه حمایت کردند باید مورد غضب امثال اردوغان باشن.علی الخصوص فرانسه استعمارگر دلقک و جنایکار عثمانی

پادشاه عربستان امیر قطر را به نشست شورای خلیج فارس دعوت کردملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، امیر قطر را به نشست شورای همکاری خلیج فارس که قرار است در ماه دسامبر در ریاض برگزار شود دعوت کرد.

انگلیس: در نشست چهارجانبه سوریه در خصوص تداوم مبارزه با همه اشکال تروریسم توافق شددفتر نهاد نخست وزیری انگلیس درباره نشست چهارجانبه سوریه در لندن اعلام کرد که تلاشها برای ایجاد شرایط لازم برای بازگشت امن و داوطلبانه پناهندگان و مبارزه با همه اشکال تروریسم باید ادامه یابد. - خبرگزاری آ ناتو لی

Aa نشست رهبران فرانسه و ایالات متحده آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به مجادله لفظی میان امانوئل ماکرون و دونالد ترامپ بدل شد.می‌کشد و جهان باید به این امر توجه کند.رئیس جمهور آمریکا ضمن اشاره به آنکه بخش اعظم داعشی‌های دستگیر شده از کشورهای اروپایی هستند، خطاب به همتای فرانسوی خود گفت آیا می‌خواهید برخی از شبه نظامیان داعشی دوست داشتنی را تحویل بگیرید؟ 03.) لندن/خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئيس‌جمور ترکیه:  (نشست چهارجانبه سوریه) نشست مثبتی انجام دادیم.

پیش از این نشست خبری، رهبران دو کشور با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند. رئیس جمهوری ایالات متحده، مانند بسیاری دیگری از اعضای ناتو ، از اینکه آقای ماکرون گفته بود این سازمان به مرگ مغزی دچار شده، به شدت انتقاد کرده بود. این اعتراضات همچنین خونبارترین اعتراضات تاریخ 40 ساله جمهوری اسلامی ایران توصیف شد. آقای ترامپ در آغاز نشست خبری گفت: «بحث‌ها [واختلافات] کوچکی درباره تعرفه‌ها » میان او و ماکرون درگرفته، اما با هم بر سر این مساله کار خواهیم کرد. ترامپ ضمن اشاره به آنکه آمریکا شمار بسیاری از اعضای داعش را دستگیر کرده، گفت: بخش اعظمی از فرانسه، آلمان و اروپا هستند.» با این حال، سخنان رهبران این دو کشور درباره مسائل دیگر و به‌ویژه مبارزه با داعش، مساله ترکیه و پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، عملا به یک مجادله لفظی بدل شد.» در این نشست ترامپ همچنین در یک نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو ینس ستولتنبرگ گفت که انتقادات امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه از ناتو و توصیف آن به «مرگ مغزی» اهانت‌آمیز بود. دونالد ترامپ در زمانی که درباره اختلاف نظر میان پاریس و واشنگتن بر سر مساله داعش صحبت می‌کرد، خطاب به ماکرون گفت: «چند تا از جنگجویان خوب داعش را می‌خواهید؟ می‌توانم آن‌ها را به شما برگردانم.

هر چندتایش را که خواستید، بردارید.. ترامپ ضمن تاکید بر روابط عالی با ترکیه و رجب طیب اردوغان، تصریح کرد: بعضی از سربازان‌مان را از سوریه به خانه بازگردانده و این روند ادامه خواهد داشت.» امانوئل ماکرون، به جای پاسخ دادن به این «پیشنهاد» عملا موضوع بحث را عوض کرد و گفت: «اجازه بدهید جدی باشیم. مساله ما، جنگجویان خارجی نیست بلکه ادامه حیات داعش است. فکر می‌کنم این [اظهارات مکرون] بسیار توهین‌آمیز باشد. اکثر اعضای این گروه از سوریه و عراق و دیگر کشورهای منطقه می‌آیند. سیستم‌های ما که از سوی ناتو نیز استفاده می‌شوند فوق العاده‌اند اما نخواستند آن را به ترکیه بفروشند.» رئیس جمهوری فرانسه نسبت به امکان قدرت گرفتن دوباره دولت اسلامی هشدار داد. او دلیل این موضوع را دور شدن آمریکا از ناتو و سیاست‎‌های ترکیه که عضو ناتو است، خواند.

ترامپ در پاسخ گفت: «برای همین است که او [ماکرون] سیاستمدار بزرگی است.. در این خصوص اظهار نظری نداشته و از آن حمایت نمی‌کنم.. یکی از بهترین «جواب ندادن‌»‌هایی بود که شنیدم.» امانوئل ماکرون در مقابل، بار دیگر با تغییر جریان صحبت، گفت جنگ ترکیه با کردها و خرید تسلیحاتی از روسیه، بزرگ‌ترین چالش‌های ناتو هستند: «متاسفم، ولی ما که پشت یک میز نشسته‌ایم، تعریف واحدی از تروریسم نداریم. ناتو وظیفه خود را به خوبی اجرا می کند.

.. آن‌ها [ترکیه] علیه کسانی می‌جنگند که همراه با ما جنگیده بودند [کردهای سوریه]. شاید سیستم مالیاتی جدیدی وضع کنیم.» انتقاد تند فرانسه از ترکیه در حالی مطرح می‌شود که با خروج «ناگهانی» نیروهای آمریکایی از شمال سوریه، دولت ترامپ عملا دست ترکیه را برای حمله و قلع و قمع نیروهای دموکراتیک سوریه (کردها) باز گذاشت. این در حالی است که ویدویی از گفت‌وگو میان بوریس جانسون، امانوئل ماکرون، جاستین ترودو و مارک روته در ضیافت دوشنبه شب کاخ باکینگهام منتشر شده است که به نظر می‌رسد رهبران این کشورها در حال مسخره کردن دونالد ترامپ هستند.

به نظر می‌رسد روابط میان فرانسه و ایالات متحده از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ از حالت «متوازن» سنتی خارج شده است.. فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری پیشین فرانسه ناخرسندی خود را از ورود آقای ترامپ به کاخ سفید پنهان نکرد. پس از نخستین بازدید امانوئل ماکرون از کاخ سفید، ترامپ در ابتدا او را «بهترین دوست» خود توصیف کرد، اما رفته رفته، رابطه میان دو رئیس جمهور به‌ویژه بر سر سیاست خارجی «انزواجویانه» ترامپ در سوریه و چالش وضع تعرفه بر غول‌های تکنولوژی، سرد شد. .