نشست سه جانبه آنکارا درباره ادلب؛ روحانی و اردوغان دیدار کردند

25/06/1398 04:11 ب.ظ

نشست سه جانبه آنکارا درباره ادلب؛ روحانی و اردوغان دیدار کردند بیشتر بخوانید🔽

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر پیش از نشست سه جانبه درباره سوریه با محوریت استان ادلب با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در آنکارا گفت‌وگو کرد. طبق توافق دو سال پیش آنکارا با مسکو و تهران، قرار بود این کشور ۱۲ پایگاه دیده‌بانی در شمال غربی سوریه با هدف کاهش درگیری‌ها بین نیروهای دولت اسد با شورشیان ایجاد کند که این پایگاه‌ها اخیرا بارها مورد حمله ارتش سوریه قرار گرفته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان می‌گویند که در مذاکرات روز دوشنبه تلاش می‌کنند، «آتش‌بسی پایدار» را در شمال غربی سوریه ایجاد کنند. این منطقه در پی افزایش حملات ارتش سوریه در شرایط بحرانی بسر می‌برد و احتمال ایجاد موج جدید مهاجرت به سمت ترکیه داده می‌شود.

آقای اردوغان پس از دیدار با همتای ایرانی خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پشت درهای بسته دیدار و گفت‌وگو کرد. قرار است پس از این دیدار پوتین با همتای ایرانی خود دیدار کند. در پایان نشست سه جانبه امروز، رهبران این سه کشور در یک نشست خبری مشترک حضور پیدا می‌کنند. headtopics.com

ترکیه و روسیه چکاره هستند که درباره سوریه اظهار نظر کنند؟

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در پی ادعای ارضی نتانیاهووزرای خارجه کشورهای عربی طرح نخست‌وزیر اسرائیل را به مثابۀ «تجاوز» خوانده‌اند که فرصت دستیابی به صلح با فلسطینی‌ها را از بین می‌برد.

سه سال پس از کودتای ترکیه؛ دستور جلب صدها نظامی | DW | 14.09.2019یورشی تازه در ترکیه در مصاف با حامیان فتح‌الله گولن. اردوغان دستور بازداشت بیش از ۲۰۰ارتشی دیگر را به اتهام ارتباط با رهبر 'جنبش خدمت' ابلاغ کرده است. گولن طراح کودتای نظامی ناکام در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شود.

اعتراض فلسطین به برگزاری نشست دولت اسرائیل در الاغواروزارت امور خارجه فلسطین برگزاری نشست دولت اسرائیل در منطقه الاغوار سرزمین‌های اشغالی را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

۲۱ هزار فرهنگی تا سه سال آینده بازنشسته می‌شوندمدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: سال ۱۴۰۱ از ۵۷ هزار همکار فرهنگی ۲۱ هزار نفر بازنشسته می‌شوند و با بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش تهران مواجه خواهیم شد.

رئیس جمهوری عازم آنکارا شد📹 روحانی برای شرکت در اجلاس سه جانبه سران ایران، روسیه و ترکیه عازم آنکارا شد: - آمریکا به جای اعتراف به مداخله‌های مشکل‌آفرین خود در یمن، دیگران را متهم می‌کند - راه برقراری امنیت واقعی درمنطقه قطع تجاوز آمریکا و مداخله‌های تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی است

روحانی به آنکارا رفترئیس جمهوری اسلامی ایران جهت حضور در پنجمین نشست سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه درباره تحولات و آینده سوریه تهران را به مقصد آنکارا (پایتخت ترکیه) ترک کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر(۲۵ شهریور) پیش از نشست سه جانبه درباره سوریه با محوریت استان ادلب با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در آنکارا گفت‌وگو کرد.

طبق توافق دو سال پیش آنکارا با مسکو و تهران، قرار بود این کشور ۱۲ پایگاه دیده‌بانی در شمال غربی سوریه با هدف کاهش درگیری‌ها بین نیروهای دولت اسد با شورشیان ایجاد کند که این پایگاه‌ها اخیرا بارها مورد حمله ارتش سوریه قرار گرفته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، حسن روحانی و رجب طیب اردوغان می‌گویند که در مذاکرات روز دوشنبه تلاش می‌کنند، «آتش‌بسی پایدار» را در شمال غربی سوریه ایجاد کنند. این منطقه در پی افزایش حملات ارتش سوریه در شرایط بحرانی بسر می‌برد و احتمال ایجاد موج جدید مهاجرت به سمت ترکیه داده می‌شود.

آقای اردوغان پس از دیدار با همتای ایرانی خود با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پشت درهای بسته دیدار و گفت‌وگو کرد. قرار است پس از این دیدار پوتین با همتای ایرانی خود دیدار کند. در پایان نشست سه جانبه امروز، رهبران این سه کشور در یک نشست خبری مشترک حضور پیدا می‌کنند.

ارتش سوریه از ماه آوریل (فروردین ماه) حملاتش را برای بازپس گیری مناطق شمال غرب این کشور از شورشیان آغاز کرده است. این حملات با حمایت نیروی هوایی روسیه همراه بوده است. گروه دیده بان حقوق بشر سوریه تعداد غیرنظامیانی که جان خود را در جریان نبرد بین دو طرف از دست دادند، در این مدت ۸۶۰ نفر اعلام کرده است.