نشست‌های غیررسمی در وین پیش از آغاز مذاکرات اتمی

06/09/1400 09:30 ق.ظ

نشست‌های غیررسمی در وین پیش از آغاز مذاکرات اتمی العربيه_فارسى

November 26, 2021این در حالی است که میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به‌دلیل عدم توافق درباره برخی مسائل به‌ویژه ممانعت تهران از نظارت آژانس بر سایت اتمی کرج اختلافات عمده‌ای به وجود آمده است.

در همین رابطه آمریکا نیز هشدار داد که در صورت عدم همکاری ایران با آژانس، واشینگتن اقدامات سختگیرانه‌ای علیه تهران اتخاذ خواهد کرد.پیش از این حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه و محمد سلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشتند که هدف از دور جدید مذاکرات بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای و لغو کامل تحریم است.

از سویی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم روز گذشته تاکید کرد، احیای برجام و بازگشت به تعهدات هسته‌ای بیش از هر زمانی ضرورت پیدا کرده است. او از وجود فرصت مناسب برای بازگشت همه طرف‌ها به روند احیای برجام و عمل به تعهدات دو جانبه نیز سخن گفت. headtopics.com

ایران خواستار ضمانت‌های جدی برای عدم خروج مجدد ایالات متحده از هر گونه توافق احتمالی است اما آمریکا تاکنون با این شرط مخالفت کرده است. افزون بر آن تهران خواستار لغو همه تحریم‌های اعمال‌شده از سوی دولت پیشین آمریکا است که از سال 2018 پس از خروج واشینگتن از برجام بر ایران اعمال شده‌اند.

دور هفتم مذاکرات معطل مانده اتمی برای احیای برجام قرار است 29 نوامبر جاری میان ایران و قدرت‌های جهانی و با حضور غیرمستقیم آمریکا در وین از سر گرفته شود.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

در مذاکرات 'وین' یا همه برنده می‌شوند یا همه می بازندیک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه مذاکرات وین نمی تواند تنها یک طرف برنده و یا یک طرف بازنده داشته باشد، معتقد است: امروز و در آستانه دور هفتم مذاکرات احیای برجام، وضعیت به گونه ای است که در نتیجه آن یا همه طرف ها با یکدیگر برنده می شوند و یا همه با هم می بازند. معلومه مذاکره کننده ارشد که باقری باشه با دست خالی و کون خیس برمیگرده خواهید دید یعنی حتی همه بازنده هم باشن اونا باز به فیضی میرسن کون باقری هربرنامه ای درجهان که موجب صلح واصلاح بین دولتها وملتها بشود،موجب منافع همه ملتها ودولتهاست وهربرنامه ای که موجب اختلاف ودشمنی بین دولتها وملتها شودبه زیان همه کشورهاست .انکه خداوندعالم به تعاون به نیکی وعدم دشمنی بایکدیگرامرفرموده وعقل سلیم نیزانراتاییدمی کند انست که دردشمنی و که دردشمنی واختلاف جززیان چیزی حاصل نمی شودکه زیان اخروی نیزدربردارد.

۵ کشته و ۱۸ زخمی در تصادفی مرگبار در سیریکسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در این حادثه که در جاده میناب به سیریک، حوالی روستای کلاوی رخ داد، راننده خودرو پژو و چهار تبعه کشور افغانستان جان باختند.

واکسیناسیون در اروپا در کمتر از یکسال نیم میلیون نفر را از مرگ رهانیدیافته‌های دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا و مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری حاکی از آن است که با شروع واکسیناسیون عمومی علیه کووید۱۹ در ۳۳ کشور اروپایی، جان ۴۷۰ هزار نفر از افراد ۶۰ ساله و بالاتر حفظ شده است. کسشعر 👎👎👎

بحران آب در ایران؛ شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در اصفهاننه دیگه اخبار رو کامل گزارش بدید صدای گلوله در تمام زاینده_رود میاد

بارش باران در ۱۰ استان/ تداوم آلودگی هوا در کلانشهرهاسازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که آسمان ۱۰ استان بارانی است و علاوه بر این آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور ادامه دارد.

نامگذاری میدانی در پاریس در ادای احترام به زنان قربانی خشونت خانگیکریستین لونوآس، عضو اتحادیه ملی خانواده‌های قربانی خشونت که در این مراسم حضور داشت، ابراز امیدواری کرد که با این کار، بحث درباره خشونت‌های خانگی و زنانی که قربانی خشم شرکای زندگی‌شان می‌شوند، پیش از گذشته در فضاهای عمومی مورد توجه قرار گیرد. کس کلک بازی گلوبالیست ها. جمع کنید مسخره بازی رو مادرقحبه ها. خیلی فکر زنان هستید نذارید زن باردار پناهنده وسط دریا تو راه انگلیس غرق بشه