نشست اینترنتی بورل، موگرینی و سولانا؛ «عده‌ای نمی‌خواهند برجام احیاء شود»

12/09/1399 01:10 ق.ظ

نشست اینترنتی بورل، موگرینی و سولانا؛ «عده‌ای نمی‌خواهند برجام احیاء شود» جزئیات بیشتر🔽

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید آنچه برای دانشمند هسته‌ای ایران روی داد «ترور» نام داشت. جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه به همراه خاویار سولانا و فدریکا موگرینی، دو نفر از کسانی که پیش از او این سمت را برعهده داشتند در یک گفتگوی اینترنتی شرکت کرد.

این نشست آنلاین یکی از رشته رویدادهایی بود که به مناسبت دهمین سالگرد تشکیل سرویس کنش خارجی اتحادیه اروپا برگزار می شود. سه دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا در دو دهه اخیر در این نشست چالش ها و فرصت های پیش روی سیاست خارجی این اتحادیه را بررسی کردند. یکی از موضوعات مورد بحث در این گفتگوی اینترنتی رابطه با ایران و میانجیگری اتحادیه اروپا در پرونده هسته ای ایران بود.

خاویر سولانا که بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود در این نشست به اولین سفرش به تهران در سال ۲۰۰۳ و پیچیدگی مذاکرات با تهران در دورانی اشاره کرد که آمریکا بدون حضور در مذاکرات مایل به مشارکت در روند گفتگوها با ایران بود. خاویر سولانا همچنین به یکی از سفرهایش به تهران پیش از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲ شمسی) اشاره کرد. به گفته وی حسن روحانی در جریان آن سفر هر چند هنوز رئیس جمهوری ایران نبود اما به خاویر سولانا گفت که تهران مایل به مذاکره با آمریکا است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سه کثافت آشغال شغالان و جیره خواران اخوندهای تروریست در غرب باز دارند برای اربابانشون خوش رقصی میکنند. شرم بر همه شما همکاران جلادان باد. شما(همینطور تیم خبرنگاری یورو نیوز) انسان نماها وقتی مردم ازدیخواه و بیدفاع قتل عام میشن، کدوم گور تشریف دارید؟؟؟ چرا باید احیا بشه وقتی سود یک جانبه اون هم برای اونا داره؟ به کدوم یک از تعهداتشون عمل کردن؟؟ هرکار میکنن هیچی نمیگیم خوششون اومده.

اسرائیل و عربستان هم مخالفن. عده اى همون داخليهاى خودمونن. غريب نيستن GhoreishiG از کی تا حالا موجودی که در قید حیات نیست رو احیا می‌کنند!؟ خیلی پررو تشریف دارند،!! اتحادیه اروپا به کدامیک از تعهداتش ذیل برجام عمل کرد که به دنبال احیای اون است؟؟ این یکی دو ماه روزهای آخر برجام، برید یه فکری واسه خودتون بکنید.

انتقاد از جوزپ بورل بدلیل حضور اتحادیه اروپا در نشست تجاری ایران و اروپاگروهی موسوم به «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» با انتشار نامه‌ای سرگشاده به جوزپ بورل، نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا را به‌دلیل شرکت در نشست تجاری اروپا و ایران به «تزویر و ریا» محکوم کرد. یورونیوزدر این باره با سخنگوی‌های این گروه و اتحادیه اروپا گفتگو کرد. بعضی عقاید سیاسی ادمها رو کور میکنه ازجمله جوزف پورل در مورد حقوق بشر ایران کاملا کور شده والان شده وکیل ج ا در اروپا واقعا متاسفم برای اروپایی که این همه مدعی دفاع از حقوق انسان هاست،بیش از چهل سال تزویر و ریاکاری اروپا مردم ایران را به قهقرا برده،شما سرزمین های ما را ویران کردید(با حکومت ج.ا)برای آنکه سرزمینتان آباد شود.هیتلر خوب بلایی به سرتان آورد.دست از حمایت ج.ا بردارید.یکم شرف داشته باشید

بورل: باید از فرصت نشست گروه ۷ برای پیشبرد احیای برجام استفاده کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در نشست وزرای خارجه گروه ۷ در نشست لندن بر لزوم پیگیری احیای برجام تاکید می‌کند. این آقا خیلی خوبه! فکر کنم شب که می خوابه هم خواب برجام رو می بینه، اصن با برجام عجین شده! الهی با برجام محشور بشی!! آقای بورل؛ تلاش شما همانند وصل کردن دستگاه اکسیژن به شخصی مرده،❗️ بیهوده است‼️ برجام که همچون الاغی مرده است ❗️ امیدی به بلند شدنش دارید؟‼️ 👈به مردم ایران بپیوندید🙏 نه_به_جمهوری_اسلامی براندازی همه_پرسی 🔻

نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام پایان یافت/ بیانیه نشست منتشر می‌شودنشست‌ کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرا و مدیران سیاسی به‌ منظور بررسی روند اجرا و موانع اجرای تعهدات توسط طرف‌های برجام پس از سه ساعت و نیم پایان یافت، قرار است تا ساعاتی دیگر بیانیه مشترک درباره نتیحه این نشست منتشر شود

‎ولیعهد سعودی: نشست سران کشورهای عربی خلیج نشست همبستگی خواهد بودشاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه چهارم ژانویه 2020 در نشست سران شورای خلیج پارس

بورل: امروز بر تعهدمان برای حفظ برجام تاکید می‌کنیمبورل: امروز بر تعهدمان برای حفظ برجام تاکید می‌کنیم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: امروز ریاست نشست مجازی وزیران E۳/EU+۲(چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس و ایران) -اعضای ‌توافق هسته‌ای- را برای تاکید بر تعهدامان نسبت به حفظ توافق بر عهده دارم.