نشست شورای امنیت درباره ایران؛ کشورهای غربی: برجام ممکن است «طی چند هفته» فرو بپاشد

24/09/1400 12:58:00 ق.ظ

🔺 نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت که «نمی‌توانیم بگذاریم ایران در مذاکرات وقت تلف کند و هم‌زمان برنامه هسته‌ای خود را گسترش بدهد» و «متاسفم بگویم» این دقیقا کاری است که ایران انجام می‌دهد. ⬇ بیشتر بخوانید:

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در این نشست گفت که «نمی‌توانیم بگذاریم ایران در مذاکرات وقت تلف کند و هم زمان برنامه هسته‌ای خود را گسترش بدهد» و «متاسفم بگویم» این دقیقا کاری است که ایران انجام می‌دهد. چاپ شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه درباره قطعنامه ۲۲۳۱ و مسائل مرتبط با ایران تشکیل جلسه‌ داد. نماینده دبیرکل سازمان ملل در این جلسه از ایران خواست که به نگرانی‌ها در خصوص برنامه هسته‌ای خود پاسخ دهد.

او همچنین از کشورهای عضو و بخش خصوصی خواست با ایران تجارت داشته باشند و گفت که جایگزین واقعی برای اجرای برجام وجود ندارد.

نماینده دبیرکل سازمان ملل همچنین از ایران خواست که گام‌های غیرمنطبق با تعهدات هسته‌ای‌اش در برجام را «معکوس کند.» نماینده سازمان ملل همچنین گفت این نهاد مشغول بررسی اطلاعات ارائه شده از سوی عربستان و اسرائيل است که می‌گویند موشک‌ها و پهپادهای ایرانی علیه آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

او گفت، طبق برآوردهای ذخایر اورانیوم غنی‌شده ذخیره شده در ایران بسیار فراتر از سطح تعیین شده در برجام است. لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، نیز گفت که «نمی‌توانیم بگذاریم ایران در مذاکرات وقت تلف کند و هم زمان برنامه هسته‌ای خود را گسترش بدهد» و «متاسفم بگویم» این دقیقا کاری است که ایران انجام می‌دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

اعتراض‌هایی که امروز در جامعه وجود دارد، ناشی از بی در و پیکری شرکت‌های دولتی استعضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: ما در پرداخت های سال های گذشته شاهد این بودیم که شرکت های دولتی مسیر جدیدی از دولت طی کرده اند و پرداخت و پاداش های آن ها در کشور بحران ساز شده است، امروز بسیاری از این اعتراضات که در جامعه وجود دارد ناشی از بی در و پیکری شرکت های دولتی است.

روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند🔺 روسیه تهدید کرد که ممکن است در اروپا «موشک‌های هسته‌ای» مستقر کند ▪ این هشدار معاون وزیر امور خارجه روسیه خطر انباشت تسلیحات جدید در قاره اروپا را افزایش می‌دهد. ⬇ بیشتر بخوانید: اروپا و آمریکا باید متحد و قاطع، روسیه و چین را تحریم کنند. حکومتهای فعلی این دو کشور خطری بالقوه برای همه جهان هستند.

سفیر ایران در آنکارا: در دیدار اردوغان و قالیباف پروتکل‌های بین‌المللی رعایت شده استسفیر ایران در ترکیه در پاسخ به برخی شایعه‌پراکنی‌ها در ارتباط با «عدم رعایت» پروتکل‌های بین‌المللی و تبادل هدایا در دیدار رئیس جمهور ترکیه و رئیس مجلس ایران در استانبول اعلام کرد که در ملاقات مذکور خلاف پروتکل‌های مرسوم بین المللی اقدامی نشده است. - خبرگزاری آناتولی

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

دست‌کم ۱ کشته و ۱۳ زخمی در پی تیراندازی در یک مراسم آیینی در تگزاسدرست در زمانی که شرکت کنندگان در این شب‌زنده‌داری، بالن‌های نورانی را به آسمان می‌فرستادند، خودرویی به آنها نزدیک می‌شود و سرنشین آن شروع به تیراندازی می‌کند. بسیار غم انگیز است.

اومیکرون در اروپا؛ از توقف سرو مشروب در نروژ تا ممنوعیت رقص در رستوران‌های فرانسهکمیته علمی فرانسه نیز سه‌شنبه صبح با هشدار نسبت به خطر موج جدید بیماری کووید از مردم این کشور خواسته تا در دورهمی‌های آخر سال جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کنند. جزئیات بیشتر🔽