نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب به درخواست مصر در واکنش به «تجاوز ترکیه» به سوریه

18/07/1398 04:00 ق.ظ

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب به درخواست مصر در واکنش به «تجاوز ترکیه» به سوریه العربية

همزمان با افزایش نگرانی‌ها و واکنش‌های گسترده بین‌المللی به یورش نظامی ترکیه به شمال سوریه، اتحادیه بنا به گزارش العربیه، جمهوری عربی مصر در واکنش به تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه خواهان انعقاد نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای بررسی پیآمد‌های عملیات نظامی ترکیه در داخل خاک سوریه شد.

خبرنگار العربیه گزارش داد که بنا به درخواست مصر مقرر شد تا نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب روز شنبه آینده راس ساعت 10:00 صبح به وقت محلی قاهره برگزار شود.

جمهوری عربی مصر در بیانیه‌ای که توسط وزارت خارجه این کشور صادر شد با شدیدترین لحن «تجاوز ترکیه به خاک سوریه» را محکوم کرد. در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است «این اقدام تجاوزی آشکار و غیرپذیرفتنی به حاکمیت یک کشور عربی برادر در پی سوءاستفاده از شرایط کنونی و تحولات جاری در منافات با اصول قانون بین‌المللی است».

مصر همچنین در این بیانیه از جامعه بین‌المللی و در راس آن شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا «با این تحول خطرناک که تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌المللی است مقابله کرده و هرگونه تلاش برای اشغال خاک سوریه یا مهندسی وضعیت دموگرافیک به منظور تغییر ترکیب جمعیتی شمال سوریه را متوقف کند». headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

میلیاردها یورو پول اتحادیه اروپا به غلط هزینه شده است | DW | 08.10.2019اتحادیه اروپا سالانه میلیاردها یورو کمک‌های عمرانی به کشورهای عضو می‌پردازد. دیوان محاسبات اتحادیه اروپا می‌گوید در سال ۲۰۱۸ بیش از سه میلیارد یورو به ناحق پرداخت شده اما به ندرت اختلاس و کلاهبرداری صورت گرفته است. اختلاس ویژه نظام نکبت بار ولی فقیه و به پشتوانه بیت رهبریه «بناحق» صحیح است به ناحق، یعنی چیزی رو به کسی به نام «ناحق» داده باشیم!!

مایک پمپئو: اتحادیه اروپا انتقال نفت ایران به سوریه را محکوم کند | DW | 09.10.2019وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توئیتری تاکید کرد که محموله نفتکش 'آدریان دریا' به سوریه منتقل شده است. او از اتحادیه اروپا خواست، ایران را مسئول این اقدام بداند و جمهوری اسلامی را محکوم کند. محکوم کردن دردی را دعوا نمی کنید اول جلوی کشتار جوانان انقلابی عراق را که به دست خامنه ایی جنایت کار در خاک عراق با بیش از ۱۱۰۰۰ مزدور انجام می شود را بگیرید حتما میکنند مامان ایران منو زد

حمله ترکیه به سوریه؛ شواری امنیت نشست فوری برگزار می‌کندوزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه روز چهارشنبه در پی اعلام آغاز عملیات نظامی ترکیه گفته بود که فرانسه به همراه دیگر عضو اروپایی شورای امنیت یعنی بریتانیا برای بررسی موضوع حمله ترکیه به سوریه، از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست برگزاری نشست اضطراری کرده است. اروپا لجن آمریکا لجن اروپای ها کاری نمیکنن اردوغان پناهندگانی که به ترکیه اومدن رو مثل یک چوب بالای سر اروپایی ها نگه داشته.

نشست هماهنگی عملیات چشمه صلح به رهبری اردوغان برگزار شدنشست هماهنگی عملیات چشمه صلح به رهبری رئیس‌جمهور ترکیه در مجتمع بش‌تپه آنکارا برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی anadoluajansi Burda Devlet Bahçelide olsaydı

وابستگی اقتصاد ایران به نفت منجر به بروز بیماری هلندی می‌شودمحمدقلی یوسفی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: در کشورهایی همچون ایران که نفت‌خیز هستند، وابستگی اقتصاد به نفت منجر به بروز بیماری هلندی می‌شود؛ یعنی به جای اینکه برای توسعه و تحول در اقتصاد کشور بسترسازی کند، متاسفانه اقتصاد را در مسیر نادرستی هدایت می‌کند.

واکنش‌ها به حمله نظامی ترکیه به سوریهسوریه به ترکیه هشدار داده بود که اقدام نظامی علیه کردها، ضربه‌ای کشنده به کل روند سیاسی حل بحران سوریه خواهد بود.

عرب در نشست فوق‌العاده‌ای که روز شنبه آینده برگزار خواهد شد، پیآمد‌های تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه را بررسی می‌کند.

بنا به گزارش العربیه، جمهوری عربی مصر در واکنش به تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه خواهان انعقاد نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب برای بررسی پیآمد‌های عملیات نظامی ترکیه در داخل خاک سوریه شد.

خبرنگار العربیه گزارش داد که بنا به درخواست مصر مقرر شد تا نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب روز شنبه آینده راس ساعت 10:00 صبح به وقت محلی قاهره برگزار شود.

جمهوری عربی مصر در بیانیه‌ای که توسط وزارت خارجه این کشور صادر شد با شدیدترین لحن «تجاوز ترکیه به خاک سوریه» را محکوم کرد.

در بیانیه وزارت خارجه مصر آمده است «این اقدام تجاوزی آشکار و غیرپذیرفتنی به حاکمیت یک کشور عربی برادر در پی سوءاستفاده از شرایط کنونی و تحولات جاری در منافات با اصول قانون بین‌المللی است».

مصر همچنین در این بیانیه از جامعه بین‌المللی و در راس آن شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تا «با این تحول خطرناک که تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌المللی است مقابله کرده و هرگونه تلاش برای اشغال خاک سوریه یا مهندسی وضعیت دموگرافیک به منظور تغییر ترکیب جمعیتی شمال سوریه را متوقف کند».

این بیانیه همچنین از پیآمدهای اقدام ترکیه علیه وحدت، تمامیت ارضی آن و روند سیاسی در سوریه را با توجه به قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت، هشدار داد.

در همین راستا مصر خواستار آن شد تا نشست فوق‌العاده شورای اتحادیه عرب برای بررسی تحولات و راهکارهای محافظت از حاکمیت سوریه و یگانگی ملت و یکپارچگی سرزمینی آن برگزار شود.