نشر اخبار دروغین درباره ویروس کرونا؛ چین علیه آمریکا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رسانه‌های طرفدار کرملین به دروغ می‌گویند که ویروس کرونا را آمریکا ساخته و از آن مانند سلاح بیولوژیک استفاده می‌کند.مقامات و رسانه‌های حکومتی چین نیز اظهارات گمراه‌کننده‌ای درباره آزمایشگاه‌های آمریکا مطرح کرده‌اند. راستی_آزمایی این ادعاها در این گزارش:

حامیان کرملین سال‌ها است که درباره «فعالیت‌های» آزمایشگاه‌های آمریکایی شایعاتِ عجیب و غریبی را ترویج می‌کنند؛ از ماموران «کاگ‌ب» گرفته که می‌گفتند ویروس ایدز را دانشمندان ساخته‌اند تا رسانه‌های دولتی که ارتش را باعث و بانی شیوع آنفولانزای خوکی می‌دانستند.

از آن زمان تاکنون، این مرکز به قلبِ برنامه‌ی تحقیقات دفاعی-بیولوژیکی آمریکا تبدیل شده است. در آنجا، پژوهشگران عوامل بیماری‌زای امراضی چون «ابولا» و «آبله» را مطالعه می‌کنند. هدف از این تحقیقات یافتن بهترین راه برای محافظت از مردم در برابر تهدیدات بیولوژیکی است. یکی از این آزمایشگاه‌ها «مرکز پژوهش‌های بهداشت عمومی ریچارد لوگر» در شهر «تفلیس» است؛ مرکزی که در سال ۲۰۱۱ و با حمایت‌های مالی آمریکا در پایتخت گرجستان تاسیس شد.

دکتر «فیلیپا لنتزوس»، استاد «کینگز کالج لندن»، درباره سفر سال ۲۰۱۸ خود به این مرکز می‌نویسد: «ما اجازه ورود و دسترسی به تمام بخش‌های این مرکز را داشتیم، مدارک مربوط را بررسی کردیم، با کارمندان گفت‌وگو کردیم، و به این نتیجه رسیدیم که این مرکز به‌طور کاملا شفاف رفتار می‌کند.» آمده است، در یک سال اخیر، مقامات چین و رسانه‌های حکومتی این کشور نیز اظهارات گمراه‌کننده‌ای درباره «آزمایشگاه‌های آمریکا» مطرح کرده‌اند.

همزمان با گسترش همه‌گیری، رسانه‌های حکومتی چین به پخش و ترویج این نوع اخبار دروغین ادامه دادند. در ماه مه، ویدیویی در یوتیوب منتشر کردند که در آن کاربران را تشویق می‌کردند که درباره فعالیت‌های آزمایشگاه‌های آمریکا بیشتر تحقیق کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«محقق چینی نمونه‌های نخستین ویروس کرونا در ووهان را از پایگاه داده آمریکا حذف کرده است»پژوهشگران در آمریکا می‌گویند شماری از نمونه‌های اولیه ویروس کرونا که توسط یک محقق چینی به پایگاه داده مشترک با موسسه ملی بهداشت ایالات متحده وارد شده بود، پاک شده است. ویروس عمدی توسط چین در جهان پخش شد دنبال چی میگردن تا ریگی تو کفش نداشته باشه که حذف نمیکنه ۱_چند وقت پیش یه برنامه فرانسوی علم پایه در شبکه ۵ نشون میداد جهت یاد آوری تشکیلاتشون توی تریلی بود،خلاصه یه برنامه داشت راجع به موش اروپایی،مجری برنامه میگفت اروپا موش مزرعه،موش سفید داشت اما موش خانگی توسط کشتی از آسیا البته همراه بار به اروپا آورده شد،یه سئوال برام مطرح میشه ۲_اگر گفته مجری راست باشه آیا این احتمال وجود نداره کشتی قبلی که از اروپا به آسیا امده بوده موش سیاه وفاضلاب رو به آسیا آورده بعد کشتی مورد نظر مجری به اروپا رسیده،آدم یه کم باید عقلشو قلقلک بده من طرفدار این یا اون نیستم باید زمان بگذره.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره برجام | DW | 26.06.2021سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مدعی شد که کسب توافق بر سر مناقشه هسته‌ای وابسته به تصمیم آمریکا است. خطیب‌زاده گفت که آمریکا از برجام خارج شده و کافی است به برجام بازگردد تا راه برای کسب توافق هموار شود. تا رهبر عزیز نرمش قهرمانه قنبل قهرمانه جام زهر رو باید بخوره رهبر عزیز بعد مذاکره کنید بشین تا برگرده! چرا توهم زده؟ یه جوری میگه آمریکا از برجام خارج شده انگار واقعا رییس جمهور آمریکا یه چیزی امضا کرده که آمریکا از توافقنامه برجام خارج بشه..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

توافق ترکیه و آمریکا درباره تداوم رایزنی‌ها پیرامون تامین امنیت فرودگاه کابلوزارت دفاع ترکیه از تداوم مذاکرات هیئت‌های آنکارا و واشنگتن پیرامون همکاری در زمینه تامین امنیت فرودگاه حامد کرزای در کابل، پایتخت افغانستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی یعنی ممکنه طالبان اگه سر میز مذاکره نیاد تجربه لیبی در افغانستان هم بکار گرفته بشه؟
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«پرچم زنانگی»؛ گفت‌وگو با «مهرانگیز کار» درباره جامعه رنگین‌کمانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نهاد آمریکایی درباره موارد معدود عوارض قلبی واکسن فایزر و مدرنا هشدار دادظاهرا این موارد در مردان و در هفته بعد از دریافت دز دوم واکسن به طور چشمگیری بیشتر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توضیحات جهانپور درباره توییت جنجالی‌اشتوییت چند روز پیش یک مسئول وزارت بهداشت و استفاده از کلمه‌ای نامتعارف در آن، درباره صحبت‌های مطرح شده از قیمت واکسن ایرانی با واکنش‌های تندی در فضای مجازی روبرو شده است. روبروی آیینه با خودش صحبت میکرده ! گوه خوری رهبری منظورش رایسش بوده
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »