نشر اکاذیب در مورد کرونا در عربستان چه مجازاتی دارد؟

24/11/1399 07:21 ب.ظ

نشر اکاذیب در مورد کرونا در عربستان چه مجازاتی دارد؟ 🔹اگر فردی در عربستان اقدام به نشر اکاذیب در رابطه با ویروس کرونا کند باید منتظر مجازات حداقل یک سال زندان و ۱۰۰ هزار ریال سعودی (۷۵۰ میلیون تومان) باشد.

در صورتی که فردی در عربستان اقدام به نشر اکاذیب و تشویش افکار عمومی در رابطه با ویروس کرونا در فضای مجازی کند، به حداقل یک سال و حداکثر پنج سال زندان یا جریمه نقدی 100 هزار ریال سعودی (750 میلیون تومان) و یا هر دوی آنها محکوم می‌شود.

وزارت کشور عربستان که این دستورالعمل را اعلام کرده هشدار داد در صورتی که فرد خاطی تبعه کشوری دیگر باشد بعد از تحمل مجازات فوق از عربستان نیز اخراج و ممنوع‌الورود می شود و اگر فرد سعودی این کار را تکرار کند، مجازات علیه او مضاعف خواهد شد.همچنین مجازات جدید خللی در اعمال مجازات‌های شرعی و قانونی دیگر که تاکنون در رابطه با بزه‌های انجام شده در فضای مجازی بوده وارد نکرده و افزون بر آنها خواهد بود.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

۱۰۰ هزار ریال عربستان (یعنی ۷۵۰ میلیون تومان ) عجب !!! تو کشور ماهم هرکس خودشو مالک بی چون چرا انقلاب و ایران تلقی میکند گاهی فکر میکنم ما هزاران رهبر هزاران رییس جمهور داریم که در همه زمینه ها اظهار نظر میکنند ولی در اخر رهبر انقلاب و رییس جمهور رو جوابگو میدونن 🙁

عفو بین‌الملل: از ۱۶ مورد اعدام زنان در جهان، ۹ مورد در ایران صورت گرفته است

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

هشدار سه کشور اروپایی در مورد تولید اورانیوم فلزی در ایران | DW | 12.02.2021سه کشور اروپایی امضاکننده برجام، آلمان، فرانسه و بریتانیا، با انتشار بیانیه‌ای نگرانی عمیق خود را در مورد تولید اورانیوم فلزی در ایران ابراز داشتند. بیانیه می‌گوید، ایران هیچ مصرف غیرنظامی موجه برای اورانیوم فلزی ندارد. مگر برجامی هم باقی مانده بود که سه کشور برجامی هم اطلاعیه بدهند ، این چند سال که آمریکا از برجام خارج شد و همان سه کشور مثل نوکر حلقه به گوش آمریکا نه تنها هیچ مقاومتی در مقابل خروج آمریکا نکردند که هیچ ، بلکه با تحریمهای خارج از برجامی آمریکا هماهنگ شدند ، ملت ایران دیگر آگاهند خوب ندارد . شما چه کردید در طی ریاست جمهوری دونالد تررر، شما از اربابتون اجازه گرفتین؟ بیانیه صادر میکنین؟

طالبان در مورد ادامه جنگ در افغانستان به ناتو هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مجلس ایران: مذاکره‌ای در مورد برجام و مسائل موشکی در کار نیستمجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران اعلام کرد که کشورش نمی‌خواهد دربارهٔ رژیم جمهوری اسلامی همون سرنوشت رژیم شوروی سابق و نازیستها هست نه_به_جمهوری_اسلامی 🤚 تیم بایدن به جواد_ظریف گفته‌اند در صورتی تحریمت را لغو میکنیم که به برجام_موشکی تن دهی دست و پا زدنهای ظریف بی فایده است چون خامنه‌ای به این موضوع پی برده و نمیخواهد مذاکرات را در زمان روحانی انجام دهد منبع_موثق