نشریه آلمانی: نیروی قدس سپاه به حزب الله صدها تن آمونیوم نیترات داده بود

21/08/2020 05:55:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

سپاه, ایران

🔺نشریه آلمانی: نیروی قدس سپاه به حزب الله صدها تن آمونیوم نیترات داده بود ⚡️نشریه‌های اسرائیلی به استناد گزارش منتشر شده در نشریه آلمانی دی ولت نوشتند که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان ، صدها تن آمونیوم نیترات بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحویل داد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

نشریه‌های اسرائیلی از جمله تایمز اسرائیل و هاآرتص به استناد یک گزارش منتشر شده در نشریه آلمانی «دی ولت»، نوشتند که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان، صدها تن آمونیوم نیترات بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحویل داد.نشریات اسرائیلی روز پنجشنبه ۳۰ مرداد، نوشتند طبق گزارش «دی ولت» آلمان، این محموله در حوالی زمانی عرضه شد که لبنان هزاران تن از این نوع ماده انفجاری را توقیف کرده بود که چند سال بعد منجر به انفجار مهیب و مرگبار در بندر بیروت شد.

دی ولت به نقل از سرویس های اطلاعاتی غربی می گوید که نیروی قدس سپاه حدود ۶۷۰ تن آمونیوم نیترات در اواسط و اواخر ۲۰۱۳ به ارزش حدود ۷۲هزار دلار به حزب الله منتقل کرد. حادثه بندر بیروت نیز به انفجار محموله توقیف شده ۲۷۵۰ تنی آمونیوم نیترات نسبت داده شده است. این محموله ۶ سال پیش در لبنان توقیف شده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

اگر دولت قوی باشد، یعنی نظام قوی است و اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته استرئیس جمهور تلاش تازه آمریکا برای بهره گیری از یک سازوکار قطعنامه 2231 جهت ضربه زدن به برجام را از پیش شکست خورده دانست و تاکید کرد: آمریکا اکنون عضو برجام نیست که بخواهد از این سازوکار استفاده کند و همه طرفها نیز پیشاپیش این تلاش آمریکا را محکوم کرده اند.

یک حقوقدان: درباره وکیل سوییسی به فدراسیون هشدار داده بودیمیک حقوقدان: *درباره وکیل سوییسی به فدراسیون هشدار داده بودیم *گفته بودم که این وکیل علیه‌السلام نیست و می‌توانید از وکلای بهتری استفاده کنید *هشدار دادم که این مرد خیانت می‌کند *مقصر اصلی فدراسیون فوتبال است

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.

انتشار دفترچه سئوالات کنکور در فضای مجازی کذب است/داوطلبان گول کلاهبرداران را نخورندرئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه انتشار دفترجه سئوالات کنکور 99 خین برگزاری آزمون و قبل از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، کذب و کلاهبرداری است گفت: کلاهبرداران دفترچه سئوالات کنکور سال 98 را با عنوان دفترچه سئوالات کنکور امسال در فضای مجازی منتشر کردند. بنابراین داوطلبان گول این کلاهبرداریها را نخورند.

'گازهای موذی' چگونه جان کارگران نفت و گاز را می‌گیرند؟/ نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته الزامی استیک مدرس مرکز آموزش HSE جنوب کشور با اشاره به افزایش موارد نشت گاز در محیط‌های کارگاهی (پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، معادن زغال سنگ و... )، گفت: نشت گاز و سوانح فاجعه‌بار آن برای کارگران به راحتی با نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته، قابل پیشگیری است؛ مشروط به اینکه اصول تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون آنها رعایت شود. همچنین باید روش کار با گازسنج به دقت آموزش داده شود.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری: نگاه ما به رستمی و مرادی یکسان استبین رستمی و مرادی تبعیضی نیست | رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اینکه تصور کنیم فدراسیون بین ۲ قهرمان ملی تبعض قائل می‌شود درست نیست، بلکه «کیانوش_رستمی» و «سهراب_مرادی» به یک نسبت برای ما عزیز هستند

بیروت نشریه‌های اسرائیلی از جمله تایمز اسرائیل و هاآرتص به استناد یک گزارش منتشر شده در نشریه آلمانی «دی ولت»، نوشتند که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان، صدها تن آمونیوم نیترات بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحویل داد."، گفت:  همه ما می‌دانیم آن بار سنگین اصلی اجرایی بر دوش دولت است و این دولت است که اگر یک روز بشکند تمام خدماتی که به مردم ارایه می‌شود،  با مشکل مواجه می شود.مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی سابق تراکتور و یکی از وکلای حقوقی فعال در ورزش در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شکست ایران در پرونده ویلموتس و جریمه سنگین فوتبال ایران گفت: من آن زمان هم به فدراسیون تذکر دادم که وکیل سوییسی فدراسیون در تمامی دعاوی که از سوی ایرانی‌ها به عهده می‌گیرد، خیانت و تبانی می‌کند و از این طریق که سابقه ریاست کمیته تعیین وضعیت فیفا را دارد، پرونده ایرانی‌ها را می‌گیرد و با خیانت، در آمدزایی می‌کند.کورینا ساین ویتگنشتاین گفته که این هدیه بسیار سخاوتمندانه‌ای از جانب پادشاه سابق بود که نشان می‌دهد تا چه حد او برای پادشاه مهم بوده است.

نشریات اسرائیلی روز پنجشنبه ۳۰ مرداد، نوشتند طبق گزارش «دی ولت» آلمان، این محموله در حوالی زمانی عرضه شد که لبنان هزاران تن از این نوع ماده انفجاری را توقیف کرده بود که چند سال بعد منجر به انفجار مهیب و مرگبار در بندر بیروت شد. دی ولت به نقل از سرویس های اطلاعاتی غربی می گوید که نیروی قدس سپاه حدود ۶۷۰ تن آمونیوم نیترات در اواسط و اواخر ۲۰۱۳ به ارزش حدود ۷۲هزار دلار به حزب الله منتقل کرد. اگر کسی در ایران فکر می‌کند این حکومت جبار کاخ سفید و این تحریم ظالمانه دائمی است، در اشتباه است چرا که  هم جباران کاخ سفید و هم تحریم برای همیشه نمی‌ماند. حادثه بندر بیروت نیز به انفجار محموله توقیف شده ۲۷۵۰ تنی آمونیوم نیترات نسبت داده شده است. کاراندیش اضافه کرد: من آن زمان هم به فدراسیون فوتبال هشدار دادم که این وکیل علیه السلام نیست و می‌توانید از وکلای بهتری استفاده کنید. این محموله ۶ سال پیش در لبنان توقیف شده بود. ما با مقاومتمان به آنها فهماندیم که اشتباه کرده اند و کاخ سفید هم کامل فهمیده که اشتباه کرده منتها در آن راهی که رفته اند درمانده‌اند و پیدا کردن راه خروج برایشان سخت و مشکل شده است. به نوشته تایمز اسرائيل، پلیس فدرال آمریکا، اف. خوان کارلوس ۸۲ ساله که در اوایل ماه جاری از تصمیمش برای خروج از اسپانیا خبر داد، در امارات متحده عربی سکنا گزیده است.

بی. دکتر روحانی خاطرنشان کرد: دشمن اگرچه به ظاهر در سال 32 موفقیتی بدست آورد اما در 24 مرداد امسال حتی به رغم اینکه کاسه گدایی به دست گرفت و تا روز رای‌گیری در حال فشار بر کشورها بود اما  در ظاهر هم نتوانست پیروزی بدست آورد. نمی‌دانم دفاعیه‌ای که وکیل سوییسی انجام داده چه بوده است.آی در بیروت است تا به تحقیقات در مورد انفجار بندر بیروت کمک کند. جمهوری اسلامی ایران اصلی ترین حامی حزب الله لبنان است. امروز آمریکا تنها مانده است و ملت ایران از عظمت برخوردار است. هفته پیش، مایک پمپئو در واکنش به رای دادگاه ترور رفیق حریری گفت که ‌حزب الله به جای مردم لبنان، به فکر منافع خود و جمهوری اسلامی ایران است. وی افزود: مقصر اصلی فدراسیون فوتبال است که تحقیق و بررسی در خصوص وکیل سوییسی نکردند. همچنین، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه ۲۵ مرداد از اقدام لیتوانی در شناسایی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی و ممنوعیت فعالیت‌های آن گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت رژیم ایران در لیتوانی . دکتر روحانی خاطرنشان کرد: آمریکا که دو شکست تاریخی در سال 97 و 99 خورده است، مجددا طبل دیگری به صدا درآورده است و در این میان رسانه‌های بیگانه فارسی زبان مزدور و خائن ظاهر شده و از فشار علیه ملت ایران ابراز خوشحالی می‌کنند که در این هم شکست می خورند.