نشریه آلمانی: نیروی قدس سپاه به حزب الله صدها تن آمونیوم نیترات داده بود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺نشریه آلمانی: نیروی قدس سپاه به حزب الله صدها تن آمونیوم نیترات داده بود ⚡️نشریه‌های اسرائیلی به استناد گزارش منتشر شده در نشریه آلمانی دی ولت نوشتند که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان، صدها تن آمونیوم نیترات بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحویل داد.

نشریه‌های اسرائیلی از جمله تایمز اسرائیل و هاآرتص به استناد یک گزارش منتشر شده در نشریه آلمانی «دی ولت»، نوشتند که جمهوری اسلامی ایران به حزب الله لبنان، صدها تن آمونیوم نیترات بین ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ تحویل داد.

نشریات اسرائیلی روز پنجشنبه ۳۰ مرداد، نوشتند طبق گزارش «دی ولت» آلمان، این محموله در حوالی زمانی عرضه شد که لبنان هزاران تن از این نوع ماده انفجاری را توقیف کرده بود که چند سال بعد منجر به انفجار مهیب و مرگبار در بندر بیروت شد. دی ولت به نقل از سرویس های اطلاعاتی غربی می گوید که نیروی قدس سپاه حدود ۶۷۰ تن آمونیوم نیترات در اواسط و اواخر ۲۰۱۳ به ارزش حدود ۷۲هزار دلار به حزب الله منتقل کرد. حادثه بندر بیروت نیز به انفجار محموله توقیف شده ۲۷۵۰ تنی آمونیوم نیترات نسبت داده شده است. این محموله ۶ سال پیش در لبنان توقیف شده بود.

به نوشته تایمز اسرائيل، پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی در بیروت است تا به تحقیقات در مورد انفجار بندر بیروت کمک کند.در واکنش به رای دادگاه ترور رفیق حریری گفتهمچنین، وزیر خارجه ایالات متحده روز شنبه ۲۵ مرداد از اقدام لیتوانی در شناسایی حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی و ممنوعیت فعالیت‌های آن گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت رژیم ایران در لیتوانی

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اگر دولت قوی باشد، یعنی نظام قوی است و اگر دولت بشکند یعنی نظام شکسته استرئیس جمهور تلاش تازه آمریکا برای بهره گیری از یک سازوکار قطعنامه 2231 جهت ضربه زدن به برجام را از پیش شکست خورده دانست و تاکید کرد: آمریکا اکنون عضو برجام نیست که بخواهد از این سازوکار استفاده کند و همه طرفها نیز پیشاپیش این تلاش آمریکا را محکوم کرده اند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

یک حقوقدان: درباره وکیل سوییسی به فدراسیون هشدار داده بودیمیک حقوقدان: *درباره وکیل سوییسی به فدراسیون هشدار داده بودیم *گفته بودم که این وکیل علیه‌السلام نیست و می‌توانید از وکلای بهتری استفاده کنید *هشدار دادم که این مرد خیانت می‌کند *مقصر اصلی فدراسیون فوتبال است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پادشاه پیشین اسپانیا به معشوقه سابقش ۶۵ میلیون یورو هدیه داده بوده - BBC News فارسیمعشوقه سابق خوان کارلوس، پادشاه پیشین اسپانیا، این موضوع را رد کرده که ۶۵ میلیون یورویی که خوان کارلوس به او داده، اقدامی در جهت پولشویی باشد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتشار دفترچه سئوالات کنکور در فضای مجازی کذب است/داوطلبان گول کلاهبرداران را نخورندرئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه انتشار دفترجه سئوالات کنکور 99 خین برگزاری آزمون و قبل از اعلام رسمی از سوی سازمان سنجش، کذب و کلاهبرداری است گفت: کلاهبرداران دفترچه سئوالات کنکور سال 98 را با عنوان دفترچه سئوالات کنکور امسال در فضای مجازی منتشر کردند. بنابراین داوطلبان گول این کلاهبرداریها را نخورند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

'گازهای موذی' چگونه جان کارگران نفت و گاز را می‌گیرند؟/ نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته الزامی استیک مدرس مرکز آموزش HSE جنوب کشور با اشاره به افزایش موارد نشت گاز در محیط‌های کارگاهی (پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها، معادن زغال سنگ و... )، گفت: نشت گاز و سوانح فاجعه‌بار آن برای کارگران به راحتی با نصب گازسنج‌‌‌های پیشرفته، قابل پیشگیری است؛ مشروط به اینکه اصول تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون آنها رعایت شود. همچنین باید روش کار با گازسنج به دقت آموزش داده شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رییس فدراسیون وزنه‌برداری: نگاه ما به رستمی و مرادی یکسان استبین رستمی و مرادی تبعیضی نیست | رییس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اینکه تصور کنیم فدراسیون بین ۲ قهرمان ملی تبعض قائل می‌شود درست نیست، بلکه «کیانوش_رستمی» و «سهراب_مرادی» به یک نسبت برای ما عزیز هستند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »