نشریه فروغ به دلیل انتشار مطالبی درباره باکره‌گی و نوار بهداشتی توقیف شد

03/05/1399 10:06 ق.ظ

«فروغ»، نشریه واحد حقوق و مطالعات زنان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به دلیل انتشار تصویر گرافیکی از یک کیسه پلاستیکی مشکی و تیتر «این یک نوار بهداشتی است» و مقاله‌ای با عنوان «باکرگی، ارزش یا باور درونی» توقیف شد. خبرنگاری_جرم_نیست

«فروغ»، نشریه واحد حقوق و مطالعات زنان انجمن اسلامی دانشجویان «دانشگاه صنعتی شریف» به دلیل آن‌چه «نشر مطالب خلاف عفت» عنوان شده است، به مدت سه ماه توقیف شد.

توقیف این نشریه به دلیل انتشار تصویر گرافیکی از یک کیسه پلاستیکی مشکی و تیتر «این یک نوار بهداشتی است» و مقاله‌ای با عنوان «مقاله «باکرگی، ارزش یا باور درونی» صورت گرفته است. نشریه فروغ در نسخه شماره ۱۴ خود در اردیبهشت ۱۳۹۹ که هم‌زمان با ماه آوریل، ماه آگاهی‌بخشی جهانی در خصوص آزار جنسی و مسایل مربوط به «بهداشت زنان» است، به این موضوع پرداخت.

براساس آنچه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نوشته، سه روز پس از انتشار نشریه فروغ، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه جلسه‌ای با حضور ۱۱ نفر از مسوولان دانشگاه برای رسیدگی به شکایت این نشریه برگزار شده، اما همه این افراد حاضر در جلسه مرد بوده‌اند و هیچ‌کدام از استادان حاضر در این جلسه سابقه فعالیت در حوزه زنان را نداشته‌اند و حتی به گفته خود افراد، آنها فرصت مطالعه کامل نشریه را نیز پیدا نکرده... headtopics.com

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، در تاریخ اول مرداد با انتشار بیانیه‌ای توقیف نشریه فروغ را محکوم کرد و آن را نشانه‌ای از «استبداد» حاکم بر فضای دانشگاه‌ها دانست. در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در صفحه تلگرامی «ویرگول» منتشر شده، آمده است مسئولان این نشریه در اعتراض به حکم صادره به شورای ناظر بر نشریات وزارت علوم در تاریخ ششم خرداد ماه شکایت کرده‌اند اما در نهایت اعتراض آنها بی‌نتیجه مانده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

بازداشت روزبه پیری سردبیر نشریه تبریز

تعطیلی یک پاسگاه پلیس در ایتالیا به دلیل قاچاق مواد مخدر، شکنجه و اخاذیهمه این نیروها در یک پاسگاه پلیس در نزدیکی شهر پیاچنزا واقع در شمال ایتالیا مشغول فعالیت بودند. با افشا شدن تخلف‌های گستردۀ این افراد، این پاسگاه بطور کامل بسته شد.

سرو قلیان با درِ نیمه‌باز و نگهبان در روزهای کرونایی!سرو قلیان با درِ نیمه‌باز و نگهبان در روزهای کرونایی! پلیس امنیت تهران: *سه قهوه خانه بدلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا پلمب شدند *یکی از این واحدها اقدام به قرار دادن نگهبان کرده بود تا بتوانند صرفا مشتریان اصلی را پذیرش کنند

یکی از وزرای مهم دولت نیوزیلند به دلیل رابطه با کارمند سابقش اخراج شدجاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند: «لینلیز گالووی آن رفتاری را که من از او به عنوان یک وزیر مسئول انتظار داشتم نداشته است؛ یعنی احترام به رویه‌های خوب در دنیای کار.»

ضیافت اعطای جوایز نوبل به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شدبنیاد نوبل می‌گوید هنوز مشخص نیست مراسم امسال در چه قالبی برگزار می‌شود و آیا برندگان جوایز امکان حضور در استکهلم را پیدا می‌کنند یا خیر.

شهادت یکی از مسافران هواپیمای ماهانیکی از مسافران هواپیمای مسافربری ماهان به دلیل فرود اضطراری شدید به شهادت رسیده است