نشت هزاران لیتر سوخت دیزل در نزدیکی جزایر گالاپاگوس | DW | 24.04.2022

04/02/1401 04:27:00 ب.ظ

یک کشتی گردشگری با هزاران لیتر سوخت دیزل در جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام غرق شد. تلاش‌ها برای مهار آلودگی در اکوسیستم این جزایر آغاز شده و همچنان در جریان است. جزایر ‌گالاپاگوس اهمیت بسیاری برای پژوهشگران دارد.

یک کشتی گردشگری با هزاران لیتر سوخت دیزل در جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام غرق شد. تلاش‌ها برای مهار آلودگی در اکوسیستم این جزایر آغاز شده و همچنان در جریان است. جزایر ‌گالاپاگوس اهمیت بسیاری برای پژوهشگران دارد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید اداره پارک ملی ‌گالاپاگوس نیز اعلام کرده که به دنبال حادثه برای این کشتی، بلافاصله بوم‌های شناور با هدف محدود کردن آلودگی در آب‌های جزیره سانتا کروز -یکی از جزایر گالاپاگوس - به دریا انداخته شدند.

تلاش‌ها برای پاکسازی و جداسازی سوخت رهاشده این کشتی از آب‌های دریا همچنان ادامه دارد.

بر اساس برآورد مقام‌های مسئول، این کشتی در زمان غرق شدن حامل ۷۵۰۰ لیتر سوخت دیزل بوده است. چهار خدمه این کشتی، نجات یافتند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید شرکت نفت دولتی پترو اکوادور می‌گوید که این کشتی خصوصی، بامداد روز شنبه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) در نزدیکی آب‌های پوئرتو ایورا- بزرگترین دهکده در جزایر گالاپاگوس- غرق شد. اداره پارک ملی اعلام کرده که از این کشتی برای غواصی استفاده شده است.

اهمیت جزایر گالاپاگوس جزایر آتشفشانی و بکر گالاپاگوس، منطقه حفاظت‌شده‌ای در حدود یک‌هزار کیلومتری غرب کشور اکوادور است و از ۱۳ جزیره بزرگ، ۶ جزیره کوچک و ۴۲ جزیره بسیار کوچک تشکیل شده است. این مجمع‌الجزایر که سال ۱۹۷۸ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شدند، زیستگاه حیوانات و گیاهان کمیابی به شمار می‌رود و از این رو، شهرتی جهانی دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

اقدام تروریستی در مزار شریف تکمیل پازل توطئه برای ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی استمجمع جهانی بیداری اسلامی با محکومیت فجایع اخیر در افغانستان: اقدام تروریستی در مزار شریف تکمیل پازل توطئه برای ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است بیداری اسلامی😂😂😂😂 داداش جنست خوب بوده مثل اینکه، اون چیزی که توی افغانستان و ایران داره ویرانی به بار میاره همون اسلامِ. گوه به ریش خامنه ای و هوادارانش و روسیه

قانون جدید اتحادیه اروپا برای مهار غول‌های فناوری آمریکایی در فضای آنلاینکشورهای عضو اتحادیه اروپا روز شنبه، سوم اردیبهشت، قوانین جدیدی برای برخورد با انتشار محتوای غیرقانونی در گوگل و متا و دیگر پلتفرم‌های مهم آنلاین تصویب کردند.

کشمکش دوباره در ایران برای ممنوع کردن آیفوندر چند سال اخیر در ایران بارها سعی شده وارادت آیفون ممنوع شود، اما تا کنون این اتفاق رخ نداده است. اکنون تلاش‌های دوباره برای ممنوع کردن واردات آیفون به ایران در حال پیگیری است.

نخست وزیر هند برای اولین بار از زمان لغو خودمختاری کشمیر در این منطقه سخنرانی کردپیش از بازدید نخست وزیر، منطقه در وضعیت هشدار قرمز قرار گرفته بود. این منطقه همچنین با بیش از نیم میلیون سرباز و شبه نظامی مستقر در مرز با پاکستان، در حال حاضر نظامی‌ترین منطقه هند است.

قطع گزینشی اینترنت معلمان برای جلوگیری از شرکت در تجمعدر تجمع سراسری معلمان و بازنشستگان فرهنگی که روز اول اردیبهشت ۱۴۰۱ با فراخوان قبلی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان در ایران برگزار شد،اینترنت و امکان برقراری تماس تلفنی بصورت موردی برای برخی از فعالان صنفی قطع شده بود. اعتراضات_سراسری_معلمان

ده‌ها کشته و زخمی در انفجار مسجد سنی‌ها در قندوز افغانستان | DW | 22.04.2022در پی انفجاری در مسجد 'خانقای مولوی سکندر' در شمال قندوز در افغانستان د‌ه‌ها نفر، از جمله تعدادی کودک کشته شدند. تا کنون گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است. Taliban_are_terrorist StopHazaraGenocide جبهـه منافقت و بغاوت هراره_نسل_درد_آشنا StopHazaraGenocide