نشت فاضلاب بنای مسجد امام اصفهان را تهدید می‌کند/ نفوذ نم و رطوبت به پایه‌های مسجد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زیرک تشریح کرد: نشت فاضلاب بنای مسجد امام اصفهان را تهدید می‌کند/ نفوذ نم و رطوبت به پایه‌های مسجد

به گزارش ایلنا، منصور زیرک مسئول مرمت‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مشکل رطوبت ضلع جنوبی گنبد مسجد امام پس از سال‌ها برطرف شده و همچنین مشکل اختلاف تراز حیاط مسجد با خیابان پشت آن نیز رفع و با پایین آوردن تراز حیاط این دو منطقه همسطح شدند.

زیرک با بیان اینکه جبهه‌ای دیگر از مسجد همچنان دچار رطوبت و نم است، گفت: این مشکل ارتباط مستقیمی با نشت فاضلاب‌های اطراف دارد چرا که لوله های انتقال فاضلاب‌ شهر اصفهان سیمانی هستند و در صورتی که آبی در آن جریان نداشته باشد، گازهای فاضلاب باعث فرسودگی سیمان شده و ریزش فاضلاب آغاز می‌شود. وی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل از پلی اکریل کمک گرفته‌ شد، گفت: معمولا در این نوع از کانال‌ها از پلاستیک‌های ضخیمی استفاده می‌شود که ضمن اینکه مانع نفوذ آب به سیمان شده، به گازهای فاضلاب واکنش نشان نمی‌دهد.

مسئول مرمت‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به لزوم بررسی کف‌های آجری مسجد امام گفت: بند‌هایی که بین آجرها وجود دارد به دلیل اینکه در معرض سرما و گرمای مستقیم قرار می‌گیرند از بین می‌رود و آب به داخل زیرساخت‌های مسجد نفوذ کرده و باعث فرسودگی پایه‌های مسجد می‌شود.مسجد امام مهم‌ترین مسجد تاریخی اصفهان و یکی از مساجد میدان نقش جهان است که در دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران است.

این بنا شاهکاری جاویدان از معماری، کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجد امام در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شماره ثبت ۱۰۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تکرار ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایرانتکرار ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران: *حمله به آرامکو یک نمونه از اقدامات مخرب ایران بود *آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست، اما اگر لازم باشد، آماده است تا این کار را انجام دهد *ایران دریانوردی بین‌المللی در منطقه خلیج (فارس) را تهدید می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تهرانِ خشک و آلوده‌تر رهاورد انتقال آب از خزر به سمناننماینده مردم بابلسر گفت: اگر جنگل‌های هیرکانی تخریب شود در آینده و در تهران نیز رطوبت و بارندگی نخواهیم داشت و آلودگی تشدید و بحران کل سطح کشور را فراخواهد گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انتقاد علم‌الهدی از اظهارات رئیس‌جمهور درباره پذیرفتن ولایت‌عهدی امام هشتم(ع) / کسی روی کره زمین به شما به خاطر برجام احترام نمی‌گذاردامام جمعه مشهد گفت: نیروهای انقلابی را تندرو دانستن و آن‌ها را از صحنه بیرون کردن و این‌ها را مخالف امام رضا نشان دادن، امام رضا(ع) را خشمگین می‌کند. اما رضا خشم می‌کنند از اینکه ولایت عهدی امام رضا را اینگونه بیان کنید. کیر تودهن شما و اون امام رضا تون كليه فتنه ها از خليفه گري خراسان بلند مي شوند درود به شرفت ک مقابل این دولت فاسد وایسادی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر دفاع پیشین آمریکا: داعش بازمی‌گردد، این بار باید تنها بجنگیم«ما اهرم اصلی قدرت خود در سوریه را داوطلبانه به ترکیه، روسیه و رژیم سوریه و همچنین به ایران واگذار کرده‌ایم.» چرا تنها؟! پا به پای داعشی‌ها و شانه به شانه‌ی اردوغان، با کردها بجنگید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شاهین شهرداری صفر - پرسپولیس ۵/ بغض علیپور ترکیدپرسپولیس و شاهین شهرداری به مصاف هم رفتند و سرخپوشان این دیدار را با نتیجه پرگل به پایان رساندند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ به ایران کمک کرد تا از سوریه به عنوان سکویی برای حمله به اسرائیل استفاده کندنیویورک تایمز در گزارشی به خروج ترامپ از سوریه پرداخت و نوشت: رامپ به پوتین اجازه داد دولت سوریه را پیروز کند - ترامپ به پوتین اجازه قدرت بیشتر در سوریه را داد به ایران فرصتی برای گسترش نفوذ خود را بخشید. آمریکا این امکان را به ایران داد تا از سوریه به عنوان سکویی برای حمله به اسرائیل استفاده کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »