اصفهان, جهان, سرما, صنایع دستی و گردشگری, مسجد

اصفهان, جهان

نشت فاضلاب بنای مسجد امام اصفهان را تهدید می‌کند/ نفوذ نم و رطوبت به پایه‌های مسجد

زیرک تشریح کرد: نشت فاضلاب بنای مسجد امام اصفهان را تهدید می‌کند/ نفوذ نم و رطوبت به پایه‌های مسجد

26/10/2019 01:47:00 ب.ظ

زیرک تشریح کرد: نشت فاضلاب بنای مسجد امام اصفهان را تهدید می‌کند/ نفوذ نم و رطوبت به پایه‌های مسجد

مسئول مرمت های اداره کل میراث فرهنگی اصفهان ضمن تشریح آخرین وضعیت مرمت گنبد مسجد امام اصفهان گفت: نشت فاضلاب شهری، رطوبت و نم بنای مسجد را تهدید می‌کند و اقدامات ترمیمی در همین راستا صورت گرفت.

زیرک با بیان اینکه جبهه‌ای دیگر از مسجد همچنان دچار رطوبت و نم است، گفت: این مشکل ارتباط مستقیمی با نشت فاضلاب‌های اطراف دارد چرا که لوله های انتقال فاضلاب‌ شهر اصفهان سیمانی هستند و در صورتی که آبی در آن جریان نداشته باشد، گازهای فاضلاب باعث فرسودگی سیمان شده و ریزش فاضلاب آغاز می‌شود.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

وی با اشاره به اینکه برای رفع این مشکل از پلی اکریل کمک گرفته‌ شد، گفت: معمولا در این نوع از کانال‌ها از پلاستیک‌های ضخیمی استفاده می‌شود که ضمن اینکه مانع نفوذ آب به سیمان شده، به گازهای فاضلاب واکنش نشان نمی‌دهد.مسئول مرمت‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به لزوم بررسی کف‌های آجری مسجد امام (ره) گفت: بند‌هایی که بین آجرها وجود دارد به دلیل اینکه در معرض سرما و گرمای مستقیم قرار می‌گیرند از بین می‌رود و آب به داخل زیرساخت‌های مسجد نفوذ کرده و باعث فرسودگی پایه‌های مسجد می‌شود.

زیرک گفت: این مشکل سالانه بررسی و در صورت لزوم، مرمت می شود.مسجد امام (ره) مهم‌ترین مسجد تاریخی اصفهان و یکی از مساجد میدان نقش جهان است که در دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامی ایران است. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تکرار ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایرانتکرار ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران: *حمله به آرامکو یک نمونه از اقدامات مخرب ایران بود *آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست، اما اگر لازم باشد، آماده است تا این کار را انجام دهد *ایران دریانوردی بین‌المللی در منطقه خلیج (فارس) را تهدید می‌کند

تهرانِ خشک و آلوده‌تر رهاورد انتقال آب از خزر به سمناننماینده مردم بابلسر گفت: اگر جنگل‌های هیرکانی تخریب شود در آینده و در تهران نیز رطوبت و بارندگی نخواهیم داشت و آلودگی تشدید و بحران کل سطح کشور را فراخواهد گرفت.

انتقاد علم‌الهدی از اظهارات رئیس‌جمهور درباره پذیرفتن ولایت‌عهدی امام هشتم(ع) / کسی روی کره زمین به شما به خاطر برجام احترام نمی‌گذاردامام جمعه مشهد گفت: نیروهای انقلابی را تندرو دانستن و آن‌ها را از صحنه بیرون کردن و این‌ها را مخالف امام رضا نشان دادن، امام رضا(ع) را خشمگین می‌کند. اما رضا خشم می‌کنند از اینکه ولایت عهدی امام رضا را اینگونه بیان کنید. کیر تودهن شما و اون امام رضا تون كليه فتنه ها از خليفه گري خراسان بلند مي شوند درود به شرفت ک مقابل این دولت فاسد وایسادی

وزیر دفاع پیشین آمریکا: داعش بازمی‌گردد، این بار باید تنها بجنگیم«ما اهرم اصلی قدرت خود در سوریه را داوطلبانه به ترکیه، روسیه و رژیم سوریه و همچنین به ایران واگذار کرده‌ایم.» چرا تنها؟! پا به پای داعشی‌ها و شانه به شانه‌ی اردوغان، با کردها بجنگید.

شاهین شهرداری صفر - پرسپولیس ۵/ بغض علیپور ترکیدپرسپولیس و شاهین شهرداری به مصاف هم رفتند و سرخپوشان این دیدار را با نتیجه پرگل به پایان رساندند.

ترامپ به ایران کمک کرد تا از سوریه به عنوان سکویی برای حمله به اسرائیل استفاده کندنیویورک تایمز در گزارشی به خروج ترامپ از سوریه پرداخت و نوشت: رامپ به پوتین اجازه داد دولت سوریه را پیروز کند - ترامپ به پوتین اجازه قدرت بیشتر در سوریه را داد به ایران فرصتی برای گسترش نفوذ خود را بخشید. آمریکا این امکان را به ایران داد تا از سوریه به عنوان سکویی برای حمله به اسرائیل استفاده کند.