نشانه‌هایی که نجات برجام را شبیه معجزه می‌کند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی که طرف‌های مذاکره ایران بار دیگر از محتوای گفت‌وگوهای رد و بدل شده با نمایندگان جمهوری اسلامی ابراز ناامیدی کرده‌اند،علی_باقری‌_کنی مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی گفته است:به نظر من نگاه ما به هیچ‌وجه حداکثری نبوده و نیست. برجام راستی‌_آزمایی

«علی باقری‌کنی» مذاکره‌کننده ارشد اتمی جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار نکاتی درباره وضعیت جاری در مذاکرات احیای برجام گفته است که چالش‌های موجود را نشان می‌دهد.

اولین نکته در اظهارات باقری کنی که از خویشاوندان آیت‌الله «علی خامنه‌ای» و سیاستمداران مورد اعتماد وی است، چرخش یکی از جدی‌ترین مخالفان برجام به سوی گفتاری نرم‌تر و واقع‌بینانه‌تر به توافق و مصالحه بین‌المللی است. باقری بر خلاف زمانی که همفکران وی با انتقاد از دولت «حسن روحانی» رویکرد وی را در مواجهه با آمریکا ضعیف می‌خواندند و خواستار سیاستی حداکثری بودند، گفته است که خواسته گروه وی «حداکثری نیست».

این تفاوت در لحن گرچه نشان از تحمیل واقعیت‌ها بر نگاه گروه محافظه‌کاری از سیاستمداران جمهوری اسلامی است، اما در عمل تفاوتی با قبل نشان نمی‌دهد؛ چرا که باقری کنی در ادامه می‌گوید مذاکره‌کنندگان دوره رئیسی، بر پیش‌نویس توافقات صورت گرفته در دوره روحانی تغییراتی اعمال کردند و اگر قدرت‌های جهانی با این پیشنهادات موافقت نکنند، اختلاف حاصل از آن به ایراداتی که آیت‌الله خامنه‌ای از پیش‌نویس توافق دوره روحانی گرفته بود، اضافه می‌شود.

هیچ نرمش و علامتی از مصالحه در این اظهارات که بتوان روزنه‌ای برای گشایش در کار فروبسته احیای توافق برجام و خارج کردن آن از حالت اغما یافت، وجود ندارد. احتمالا به همین دلیل است که آلمان به نمایندگی از کشورهای غربی حاضر در مذاکرات احیای برجام، درباره انگیزه واقعی جمهوری اسلامی برای رفع تحریم‌ها ابراز تردید کرده و درباره رو به پایان بودن فرصت نجات توافق هسته‌ای هشدار داده است.

اگر در دوره حسن روحانی، مشکل آیت‌الله خامنه‌ای با پیش‌نویس توافقی که در شش دور مذاکره و طی سه ماه گفت‌وگو بین جمهوری اسلامی،و به طور غیرمستقیم آمریکا به دست آمده بود، رفع نشدن همه تحریم‌ها و باز شدن باب مذاکره بر سر مسائل نظامی و موشکی بود، در این دوره علاوه بر اینکه

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجهیز آمبولانس‌های پایتخت به دوربین/برخورد با افرادی که به آمبولانس‌ها راه نمی‌دهندسرپرست مرکز اورژانس تهران از برنامه‌اش برای نصب دوربین در جلو و عقب آمبولانس ها خبر داد و گفت: می‌خواهیم با پلیس راهور هماهنگ باشیم تا با خودروهایی که از عقب به دنبال اورژانس راه می افتند و با خودروهایی که می توانند اما از جلو به آمبولانس راه نمی‌دهند، برخورد شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاهش سفرهای مردم در هفته‌ای که گذشتکاهش سفرهای مردم در هفته‌ای که گذشت سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته کمتر از هفته اول آذر ماه شد اما همچنان در مقایسه با هفته مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. اگر بجای باقری کنی به مذاکرات این رئیس شورای شهر و میفرستادین نتیجه مذاکرات بهتر و بیشتر به نفعمون بود اونجا باقری رو انگشت نکنن فقط ! .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی از سرنوشت صدها زن افغان که با طالبان جنگیدندبا قدرت گرفتن طالبان در آگوست سال جاری، این گروه وعده‌های زیادی مبنی بر آزادی‌های مورد نیاز اقشار مختلف جامعه داد اما نگرانی در بین بسیاری از مردم آخر و عاقبت همکاری با متجاوز و غرب گرایی همینه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اقدام خطرناک "یک خودروساز بزرگ کشور" که منجر به آلودگی بیشتر هوا می‌شود!- اخبار محیط زیست - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimاقدام خطرناک یک خودروساز بزرگ کشور که منجر به آلودگی بیشتر هوا می‌شود! یکی از شرکت‌های خودروسازی، کاتالیزور استانداردی که توسط یک شرکت دانش بنیان تولید می‌شد را کنار گذاشته و به جای آن به تولید کاتالیزور با کیفیت پایین‌تر اقدام کرده است! آلودگی_هوا انقد این خودرو های داخلی اشغال و خوباش گرون هستن که دیگه این حس نمیشه حتما تو دزدی براش بیشترمیصرفه🤷‍♂️البته مقصراصلی خریداره که به هوای سود میخره وگناهکار اصلی خریداره که باعلم به دزدی بازمیخره تا به دیگری بفروشه ومصرف کننده اصلی هم که تعدادشون بسیارکمه قربانی دلال بازیه🤷‍♂️ مملکت بی‌صاحاب، مسئولین بی‌پدر طبق معمول ق.قضائیه و دادستان هم خواب :))
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دانشگاه‌ها، اتاق فکر دولت سیزدهم هستند/ نزدیک ۵۰ سال پروژه ناتمام در کشور داریم که باید اولویت‌بندی و تمام شوندرئیس جمهور با اشاره به پروژه‌های ناتمام در کشور گفت: نزدیک ۵۰ سال پروژه‌ ناتمام در کشور داریم لذا هیچ راهی نیست مگر اینکه پروژه‌ها را اولویت‌بندی و تمام کنیم. چرا ۵۰ سال، چرا ۱۰۰ نه؟ چرتکه که نمیندازه، رندتر هم هست. جناب رئيسي بعد از دولت شما اين ٥٠سال ٧٠سال خواهد شد! دانشگاه همیشه برایم اولویت بود اما دیگر توان شرکت در گردهمایی ها را نداشتم.از این رو از تحصیل فاصله گرفتم.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

روسیه طبق دستور پوتین به اسارت گرفتن دلفین‌ها را برای نمایش و تفریح ممنوع می‌کندمدیر شاخه سازمان غیردولتی صلح سبز در روسیه می‌گوید رویکردها در قبال «کودکان، سالمندان و حیوانات» گویای بسیاری از مسائل درباره جوامع است. Спасибо президент путин 👍 ولی کودکان مسلمان سوری را سلاخی کردن جزو تفریحات سالم صلیبی هاست .لعنت بر دنیای کثیف مسیحیت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »