نشانگان آسپرگر؛ اختلالی که می‌تواند امتیاز باشد | DW | 03.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اگر پروفایل اینستاگرام گرتا تونبرگ را نگاه کنید، می‌بینید او خود را یک فعال اقلیمی و محیط زیستی با سندروم اسپرگر معرفی می‌کند و این ویژگی را 'خارق‌العاده' می‌داند. آیا عموم مردم درک درست یا مثبتی از این نشانگان دارند؟

اگر پروفایل اینستاگرام گرتا تونبرگ را نگاه کنید، می‌بینید او خود را یک فعال اقلیمی و محیط زیستی با سندروم اسپرگر معرفی می‌کند و این ویژگی را"خارق‌العاده" می‌داند. آیا عموم مردم درک درست یا مثبتی از این نشانگان دارند؟

جامعه"افراد دارای اوتیسم" در آلمان، سندروم آسپرگر را گونه‌ای اختلال پیچیده و چند وجهی رشد عصبی می‌داند که بر خلاف اشکال مختلف اوتیسم، بر هوش و زبان تاثیر نمی‌گذارد. آندریاس کروئنبرگ، موسس مجله"درک اوتیسم" نیز در تشریح دنیای ذهنی خودش مثال شاخصی می‌زند. او به"دویچلند فونک" می‌گوید: «ممکن است وقتی با شما در یک کافه صحبت می‌کنم، همه چیزهایی را که در اطراف اتفاق می‌افتد، اعم از صدای قهوه‌ساز، مکالمه مشتریان ده میز عقب‌تر، عبور ماشین‌ها و رهگذران از پشت شیشه، همه و همه را یک سان ببینم و بشنوم. همه چیز همان‌قدر واضح و قابل توجه است که چهره و حرف‌های شما که روبروی من هستید.

تونبرگ یک بار در توییتر نوشته است: «من آسپرگر دارم و این بدان معناست که گاهی اوقات کمی نسبت به هنجارها متفاوت هستم. ولی - در شرایط مناسب - متفاوت بودن می‌تواند خارق‌العاده باشد.»دانشمند علوم فیزیک، کیهان‌شناسی و نجوم به خاطر عارضه اسکلروز جانبی امفوتروبیک از سر تا پا فلج است. استفان هاوکینگ به کمک یک رایانه بسیار پیشرفته با جهان پیرامون ارتباط دارد و صندلی چرخدارش با تکان سر و چشم حرکت می‌دهد. اعتبار و وجهه استفان هاوکینگ باعث شد بیماری ALS بیشتر در جهان شناخته شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همیشه دوربینها و خبرگذاریها دنبال ابتذال و مسخره بازی و لودگی ایند این بچه چرا باید اینقدر مورد توجه ببیخودی رسانه باشد و همه کورکورانه از هم تبعیت میکنند دختر 14سالۀ بلوچ هست که فعال و خواهان هوای پاک و مخالف تغییرات اقلیمی است، کسی او را میشناسد؟ عده ایی خاص درسازمانهای بین

كاش يه نفر پيدا ميشد ميزد تو دهن اين . چقدر بدم مياد از اين لجن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سنای آمریکا لایحه بودجه موقت این کشور را تصویب کردسنای آمریکا لایحه بودجه موقت این کشور را با هدف جلوگیری از تعطیلی دولت تصویب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروهطالبان در واکنش به تصمیم سازمان ملل متحد مبنی بر حفظ نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان و رد درخواست این گروه، گفته است که این سازمان «حق مشروع» اینان اشغالهای هستن که غرب از انها بهر برداری میکند درحالی که خود غرب انها را قبول ندارد وفقط درجهت منافع مالی خود انها رابوجود اورده مانند داعش غرب این گروههای تندرو مذهبی رابوجود اورده جهت بهتر چاپیدن خاورمیانه نفت خیز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات بنگلادشی‌ها برای درمان نخست وزیر پیشین این کشورهزاران هوادار خالده ضیاء، نخست وزیر سابق بنگلادش با برگزاری تظاهرات سراسری، از دولت این کشور خواستند به این مقام پیشین بنگلادش اجازه دهد تا برای درمان به خارج از کشور سفر کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کردهون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد. خیال اروپا راحت شد ،نه ؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیام شهیدان باید اتحاد ملت و احساس مسئولیت مسئولان را بیشتر کندرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره سه هزار شهید استان ایلام که در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۰ برگزار شده بود و صبح روز پنج‌شنبه در محل برگزاری این همایش منتشر شد، فرمودند: پیام شهیدان باید اتحاد و تلاش ملت و احساس مسئولیت مسئولان را بیشتر کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »