نشان مارشالی بر شانه‌های ژنرال دوستم - BBC News فارسی

25/04/1399 07:30 ب.ظ

نشان مارشالی بر شانه‌های ژنرال دوستم

رتبه مارشالی، عالی‌ترین نشان نظامی در افغانستان امروز رسما در شهر شبرغان به عبدالرشید دوستُم اعطا شد.

عبدالله عبدالله، ریئس شورای عالی مصالحه ملی و از هم‌پیمانان سیاسی آقای دوستم با فرمان محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهوری نشان مارشالی را بر شانه او نصب کرد. مارشال دوستم که سال‌ها رهبری جنگ را، بویژه در بین ازبک‌ها برعهده داشته، سومین مارشال تاریخ افغانستان است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بیانیه وزارت خارجه روسیه در سالگرد برجام؛ همه کشورها برای حفظ برجام اراده سیاسی نشان دهند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimوزارت خارجه روسیه در سالگرد_برجام: همه کشورها برای حفظ برجام اراده سیاسی نشان دهند کشورهای عضو سازمان ملل حق برای اشتباه در این مورد (برجام) ندارند مخالفان برجام هیچ راه حلی برای جایگزینی آن ارائه نکرده اند

اعطای مقام مارشالی به عبدالرشید دوستممقام مارشالی امروز طی مراسمی رسما به عبدالرشید دوستم معاون سابق رئیس جمهور افغانستان در ولایت جوزجان اعطا شد. - خبرگزاری آناتولی

خاطرات برادرزاده ترامپ: عمویم خودشیفته و متقلب است - BBC News فارسیبالاخره پس از کش‌وقوس‌های طولانی در دادگاه، کتابی که برادرزاده دونالد ترامپ درباره شخصیت او و مناسبات خانوادگی‌شان نوشته، منتشر شد و در کتاب‌فروشی‌ها روی دست رفت.

جشنواره سنتی مغولستان تحت تاثیر شیوع کرونا - BBC News فارسیجشنواره ورزشی سنتی مغولستان که هر سال با ده‌ها هزار تماشاگر برگزار می‌شد، حالا بعد از صدها سال، به علت شیوع کرونا برای اولین بار بدون تماشاگر برگزار شده است.

محرومیت یک نوجوان بهایی از ادامه تحصیل در ایران - BBC News فارسیدر ایران، محروم شدن یک دانش آموز بهایی از ادامه تحصیل در مدرسه‌ای در کرج واکنش آمریکا را در پی داشته است.

کسب و کارهایی که شیوع کرونا برایشان رونق آورد - BBC News فارسیبا وجود ضربه بزرگی که همه‌گیری کرونا به اقتصاد کشورهای مختلف زده، کم نیستند شرکت‌های بین‌المللی و کسب و کارهای کوچکی که از شرایط ناشی از شیوع این ویروس سود برده‌اند.