نسخه – سوال از شما، پاسخ از ما‌ | آیا واکسن سل بر جلوگیری از ابتلا به کرونا تاثیری دارد؟

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺نسخه – سوال از شما، پاسخ از ما‌ | آیا واکسن سل بر جلوگیری از ابتلا به کرونا تاثیری دارد؟ ⚡️سوال | گفته می شود علت اینکه در ایالت‌های شرقی آلمان افراد کمتری مبتلا به ویروس_کرونا شده‌اند این است که آنها در گذشته واکسن سل زدند. آیا واکسن سل تاثیری دارد؟

سوال | گفته می شود علت اینکه در ایالت‌های شرقی آلمان افراد کمتری نسبت به ایالتهای غربی مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند این است که آنها در گذشته واکسن سل زده‌اند. آیا واکسن سل تاثیری دارد؟دانشمندان احتمال می دهند تزریق واکسن سل، ایمنی عمومی فرد را در مقابل بیماری های معینی از جمله کووید۱۹ افزایش دهد. از همین رو پژوهشگران چهار کشور دنیا مراحل ابتدایی کارآزمایی بالینی را برای بررسی اثربخشی واکسن قدیمی سل و ایجاد مصونیت در برابر کووید۱۹ آغاز کرده اند.

اما درباره تفاوت مورد اشاره شما در ایالت های مختلف آلمان، در حال حاضر، بنا بر اعلامِ ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان، کووید۱۹ در همه ایالت های آلمان، از جمله استان های شرقی تورینگن، ساکسن و زاکسن-آنهالت، مشاهده شده است. در همین حال، میزان مرگ و خطر وخیم شدن بیماری در آلمان، متوسط ارزیابی می شود. تا امروز هیچ یک از مقام های بهداشتی و مؤسسات پژوهشی آلمان، اظهار نظری درباره تفاوت پوشش واکسیناسیون سل، در ایالت های شرق و غرب کشور و ارتبط آن با واکسن ب.ث.ژ یا سل نداشته اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اسلامی که بخاطر اظهار عقیده و اندیشه افرادی را زندان و قتل و عام و جریمه کند چنین اسلامی جز خشونت و تهدید چیزی در جامعه تزریق نخواهد کرد. شلاق و شمشیر و سرنیزهو اعدام نماد خشونت وتهدید هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از «حق تشکل» تا «دستمزد»/ آیا می‌توان به دیوان عدالت برای تجدیدنظر در مزد امید بست؟هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه ای ترمیم کند، به گفته حسین حبیبی، کارگران نباید از شکایت دریغ کنند؛ او می گوید: باید موج گسترده شکایتهای فردی و گروهی راه بیافتد تا دولتی ها بدانند زیر پا گذاشتن قانون در قبال معیشت و حیاتِ ۴۳ میلیون نفر از جمعیت کشور، چندان ساده نیست!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شماری از رهبران سیاسی درخواست کردند حرکتی جهانی برای مقابله با ویروس کووید-۱۹ انجام شودشماری از رهبران سیاسی جهان از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، انگلا مرکل، صدراعظم آلمان، و اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در یک کنفرانس ویدئویی از دیگر کشورهای جهان خواستند به حرکتی ج دقیقا چه کار کنند؟ کشورها رو تحریم کنند؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دانشمندان فرانسوی: شمار مبتلایان برای جلوگیری از موج دوم کرونا کم استبه گفته دانشمندان انستیتو پاستور اگر رعایت همه محدودیت‌ها به طور همزمان در فرانسه متوقف شود امکان جلوگیری از موج دوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» با توجه به درصد پایین افراد مبتلا وجود نخواهد داشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

برای جبران خسارت کرونا چه کسانی پای کار ایستاده‌اند؟/ از حمایت‌های بزرگ کرونایی تا کمک‌های موقتیبرخی انتقاد می‌کنند که در ایران کمک‌های حمایتی به آسیب‌دیدگان از کرونا در مقایسه با دیگر کشور‌ها بسیار ناچیز است. شاید در کنار هم قرار دادن ارقام اعطایی در ایران و دیگر کشور‌ها این را ثابت کند، اما در کنار آن باید پرسید که اگر همه بار کرونا به دوش دولت بیفتد و نهاد‌های عمومی نقش‌آفرینی کمی داشته باشند، آیا می‌توان بیش از این انتظار حمایت داشت؟
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رکورد مسمومیت در آمریکا با استفاده از راهکار ترامپ برای مقابله با کرونارکورد مسمومیت در آمریکا با استفاده از راهکار ترامپ برای مقابله با کرونا اورژانس یکی از ایالت‌های آمریکایی از ثبت رکورد بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل مسمومیت با مواد شوینده برای درمان کرونا که یکی از راهکارهای پیشنهادی رئیس جمهوری این کشور بوده، خبر داده است راستی شاش شتر نتیجه داد ؟! خبر اصلاحی : بعد از آزمایش این افراد مشخص شد ایشان ایرانی و از آقازادگان محترم شیوخ حاکم بر ایران بودند که بر اساس دستورات صدا و سیما و مراجع معظم با گرفتاری شتری گیر آورده و شاشش را دوشیده، شیر کرده، و نوشیده بودند! اقا مردم عقلشون تو کونشونه انگار 😂😂😂
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بیش از ۳۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا علائم عصبی دارندبیش از ۳۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا علائم عصبی دارند نتایج نهایی طرح‌های پژوهشی محققان مرکز مطالعات علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس حاکی از آن است که بیش از ۳۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا ویروس علائم عصبی دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »