نسخه کامل گفتگوی صدای آمریکا با ایرج پزشک‌زاد نویسنده و طنزپرداز مشهور ایران

23/10/1400 05:09:00 ق.ظ

♦️ نسخه کامل گفتگوی صدای آمریکا با ایرج_پزشک‌زاد نویسنده و طنزپرداز مشهور ایران آقای پزشک‌زاد روز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰، در ۹۴ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت. نخستین مصاحبه آقای پزشک‌زاد بعد از انقلاب، در سال ۲۰۰۸ با تلویزیون صدای آمریکا بود.

ایرج پزشک‌زاد نویسنده و طنزپرداز بزرگ معاصر روز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰، در ۹۴ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت. نخستین مصاحبه آقای پزشک‌زاد بعد از انقلاب، در سال ۲۰۰۸ با تلویزیون صدای آمریکا بود. «بیژن فرهودی» در برنامه «میزگردی با شما» با او گفتگو کرده بود.

برنامه های قبلی.با این حال برخی از اعضای هیات مذاکره کننده جبهه مقاومت ملی افغانستان گفته‌اند که هیات طالبان با رد پیشنهاد این جبهه، تنها گفته‌اند که رهبران جبهه مقاومت ملی می‌توانند به کشور بازگردند..دی ۲۱, ۱۴۰۰.ایرج پزشک‌زاد از شیفتگان سعدی شاعر نامدار و سخندان ایرانی بود و همزمان با فعالیت در وزارت خارجه ستون طنزی با نام «آسمون ریسمون» در مجله فردوسی داشت..

دی ۲۳, ۱۴۰۰..جبهه مقاومت ملی افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که دیدار هیاتی از این جبهه با طالبان به درخواست دولت ایران و طالبان «برای حل مشکل کشور از راه مصالحه و مذاکره» انجام شده است..

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

در دیدار احمد مسعود با طالبان در تهران چه گذشت؟برخی رسانه‌های خبری در افغانستان به نقل از نزدیکان جبهه مقاومت ملی اعلام کردند که نمایندگان این جبهه در مذاکرات دو روزه با هیات طالبان در تهران بر تشکیل «دولت انتقالی» در کشورشان تأکید کرده‌اند.

شماری از زنان در کابل با مطالبه مشارکت زنان در دولت تجمع کردندشماری از زنان روز سه‌شنبه، ۲۱ دی، در کابل با مطالبه مشارکت زنان افغانستان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی تجمع کردند. بر اساس فیلمی که خبرگزاری آماج‌نیوز منتشر کرده‌است، تجمع‌کنندگان...

ایرج پزشکزاد، خالق دایی جان ناپلئون در سن ۹۴ سالگی درگذشتنگارش رمان دایی‌ جان ناپلئون که ناصر تقوایی مجموعه تلویزیونی ماندگاری با اقتباس از آن در سال ۱۳۵۵ ساخت از جمله آثار مشهور این نویسنده و طنزپرداز ایرانی است.

جبهه مقاومت ملی افغانستان: دیدار با طالبان در تهران نتیجه‌ای نداد | DW | 11.01.2022جبهه مقاومت ملی افغانستان در بیانیه‌ای ضمن تائید مذاکرات این جبهه با هیات طالبان در تهران اعلام کرد این دیدار نتیجه‌ای نداده است. این جبهه گفته است به مبارزه خود علیه طالبان ادامه می‌دهد. البته از تاجیکستان ادامه میدهند این ها مقاومت میکردن دیپو های اسلحه را رها کرده چرا فرار کردن این ها باداران شان امریکا اینها هم نجات داده نتوانست قبل از برامدن پدران امریکایی شان فرار کردن 😂😂😂 پدرسوخته پس چرا از پنجشیر مثل سگ فرار کردید رفتی دامنه اربابان خود ای تف به کم زاد آیا تا دو روز قبل وقوع همچو مذاکرات بطور موکد از طرف جبهه مقاوت رد نمی شد؟ امید که صحت خبر به نتیجه نرسیدن مذکرات هم مانند رد کردن وقوع اش باشد.

وزیر خارجه فرانسه: تا توافق با ایران راه درازی در پیش استآقای لودریان با اشاره به اینکه طرف‌های گفتگو «در اواخر ماه دسامبر پیشرفت‌‌هایی کوچکی» داشتند گفت که برای رسیدن به توافق نهایی «راه درازی باقی است.» خروس بی محل همیشگی...

بحران معیشت در ایران؛ بررسی طرح توزیع نان با «کارت مخصوص»🔺بحران معیشت در ایران؛ بررسی طرح توزیع نان با «کارت مخصوص» مسعود میرکاظمی٬ رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه ایران٬ روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه اعلام کرد که اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، «کارت مخصوص خرید نان» به شهروندان داده خواهد شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: AfsharMahnaz MehdiTaremi9 NASA Majid41624741 ديگه حقارتى هست كه اين مردم بهش تن ندادند ؟ فقط جوک بسازین و دلقک بازی