زنان, خشونت علیه زنان, خانواده

زنان, خشونت علیه زنان

نزدیک به ۹۰ درصد زنان قربانی همسرآزاری بیکار و خانه‌دارند | DW | 26.11.2019

بنا بر آمار اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، ۸۸ و نیم درصد زنان قربانی همسرآزاری بیکار و خانه‌دارند. همچنین رتبه اول زنان قربانی خشونت بر اساس تحصیلات متعلق به زنانی با تحصیلات ابتدایی است.

26.11.2019

بنا بر آمار اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، ۸۸ و نیم درصد زنان قربانی همسرآزاری بیکار و خانه‌دارند. همچنین رتبه اول زنان قربانی خشونت بر اساس تحصیلات متعلق به زنان ی با تحصیلات ابتدایی است.

بنا بر آمار اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی، ۸۸ و نیم درصد زنان قربانی همسرآزاری بیکار و خانه‌دارند. همچنین رتبه اول زنان قربانی خشونت بر اساس تحصیلات متعلق به زنان ی با تحصیلات ابتدایی است.

بر اساس قوانین خانواده در ایران که منتج از شرع و فقه اسلامی است، برقراری رابطه جنسی بدون رضایت زن، آزار جنسی محسوب نمی‌شود بلکه برعکس زن موظف است در هر زمان که شوهرش بخواهد با او رابطه جنسی برقرار کند.

رضا جعفری گفته در تماس‌هایی که برای همسرآزاری با خط اورژانس ۱۲۳ گرفته می‌شود، ۹۷ و هفت دهم درصد از سوی زنان و تنها دو و سه دهم درصد از سوی مردان است.

بر اساس آمار اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی ۱۲ درصد مرتکبان همسرآزاری بی‌سواد، ۲۵ درصد دارای تحصیلات ابتدایی، ۲۴ درصد تحصیلات راهنمایی، ۱۱ درصد تحصیلات دبیرستان و ۱۸.۵ درصد تحصیلات در مقطع دیپلم داشته‌اند.

کارشناس دفتر آسیب‌های اجتماعی اداره کل بهزیستی ایلام گفته ۱۶ درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز اورژانس اجتماعی، زنان خشونت‌دیده هستند؛ به عبارت دیگر تقریبا از هر شش نفری که به این مراکز مراجعه می‌کنند، یک نفر زنی است که در خانه مورد خشونت قرار گرفته است.

زهرا عبداللهی معتقد است مهمترین علت خشونت خانگی علیه زنان در این استان، شرایط نامناسب اقتصادی خانواده‌ها به علت بیکاری همسر و نیز اعتیاد است.

ادامه مطلب: DW فارسی

از برکات نظام مقدس الهی و مکتب انسان ساز اسلامی ایران است ! بهتر نیست شما به وضعیت خشونت خانگی در المان بپردازید میدونید که وضعیت خشونت خانگی در ایران بسیار بهتر از المانه

خشونت علیه زنان در ایران بیشتر شده یا جرات زنان برای شکایت؟ | DW | 25.11.2019آمار خشونت علیه زنان در ایران افزایشی ۲۲ درصدی را نشان می‌دهد. علت چیست؟ افزایش آزار روحی و جسمی زنان و یا اعتماد به نفس بیشتر آنها برای مطالبه‌گری حقوق خود و سکوت نکردن در برابر خشونت در خانه و جامعه؟ در ایران هر روز زنان در خیابان بوسیله گشت ارشاد و نیروی انتظامی که باید حامیشان باشند مورد آزار و اذیت قرار میگیرند وای به حال خشونت خانگی مردم ایران توسط حکومت غیر قانونی ج.ا. سلاخی شدند! هزاران نفر اسیرند و تحت شکنجه!!! آنوقت تو ادمین دویچه وله بجای اطلاع رسانی و پیگیری این وضع!! جاده خاکی میزنی؟؟؟ دسیسه و ماستمالی رسانه ای ممنوع! وای به حالت!!! نوکران_ملکه_عن_گلیس جرات زنان برای شکایت قبل از افشاگریها هم همینطور بود = دیگه باج ب روباه و شعال و گفتار و گرگ نمیدن

زمین لرزه قدرتمند ۶.۴ ریشتری در آلبانی قربانی گرفتمرکز این زمین‌لرزه که حدود چهار صبح بوقت محلی مناطقی در آلبانی را لرزاند در ۳۰ کیلومتری غرب «تیرانا» پایتخت و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بود.

تاکید اردوغان بر ادامه مبارزه ترکیه با خشونت علیه زنانرئیس جمهور ترکیه در «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان » بر ادامه مقابله کشور با خشونت، استثمار و تبعیض تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

زنان چشمهایرنا- شهرکرد- زنان و دختران ایل بختیاری، کار آوردن آب از چشمه، برکه یا رود را انجام می‌دهند. آوردن آب با الاغ توسط دختران و زنان بختیاری و گذر از راه‌های سخت و کوهستانی کار بسیار دشواری است و مسئولیت‌های مختلف زنان در خانواده و علاوه بر خانه‌داری و بچه‌داری باعث می شود که در این کار شتاب کنند. در حالی که زنان مشغول شستن لباس در چشمه هستند، بچه‌ها با آب تنی تفریح می‌کنند. یکی از عناصر اساسی این اتفاق اجرای نواهای بومی و محلی هست که سینه به سینه به دختران امروز ایل رسیده است .

پلیس استانبول تظاهرات منع خشونت علیه زنان را با خشونت بر هم زد | DW | 26.11.2019نزدیک به دو هزار نفر در تظاهراتی که به مناسبت روز منع خشونت علیه زنان در استانبول برگزار شد، شرکت کردند. پلیس با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی این تجمع را بر هم زد. سال پیش ۴۴۰ زن در ترکیه به دست مردان به قتل رسیدند. همسایگان ترک ، اگه در مقابل تحجر ایستادگی و مقاومت نکنن ، سرنوشتی مثل ما ملت ایران در طی این چهل سال خواهند داشت . از ما عبرت بگیرین و اعتباری که با زحمت به دست اوردین ، برباد ندین . در مقابل بیعدالتی اجتماعی ، ایستادگی کنین . iranprotests اينا پيش در آمد يك حكومت مذهبيه اگه سكوت ترس بر جامعه حكمفرما بشه فاتحه اون كشور هم بايد خوند

گزارش ویژه رویترز: حمله به آرامکو را ایران طراحی و اجرا کرد | DW | 26.11.2019خبرگزاری رویترز اطلاعاتی پیرامون حمله به تاسیسات نفتی عربستان منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، مسئولیت این حمله کاملا برعهده سپاه پاسداران بوده و این عملیات در هماهنگی با آیت‌الله خامنه‌ای صورت گرفته است. رويترز وارد ميشود دقيقا زماني كه ايران و اربستان ميخوان تنش زدايي كنن ديگه سناريو از حد نخنما بودن گذشته بسیار عالی پس خاک بر سر جامعه جهانی که صداش در نمیاد هنو. با این دیوث پدرها داره ساخت و پاخت میکنه

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

26 نوامبر 2019, سه شنبه اخبار

اخبار قبلی

اعتراضات؛ روزنامه‌نگاران زیر تیغ احضار و ابلاغ ارشاد و اطلاعات | DW | 26.11.2019

اخبار بعدی

معاملات بورس استانبول با روند صعودی پایان یافت