نزار زکا به اعتصاب غذا برای آزادی گروگان‌ها در ایران پیوست

01/11/1400 04:12 ق.ظ

«نزار زکا»، شهروند لبنانی-آمریکایی که چهار سال را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذارنده است، به اعتصاب غذای «بری روزن» برای حمایت از گروگان‌های دو تابعیتی و خارجی در ایران پیوست. FreeTheHostages اخبار_ایران

گروه جهانی کمک به گروگان‌ها، روز جمعه ۱ بهمن با اعلام این خبر نوشت که آقای زکا برای پیوستن به اعتصاب غذای بری روزن برای آزادی گروگان‌هایی که ناعادلانه در ایران زندانی شده‌اند، راهی وین شده است.

بری روزن یکی از دیپلمات‌های سابق آمریکا است که چهار دهه پیش، در زمان اشغال سفارت کشورش در تهران به‌دست حامیان حکومت تازه‌تاسیس جمهوری اسلامی، گروگان گرفته شده بود.

او با تحصن و اعتصاب غذا در محل مذاکرات در وین، خواهان آزادی زندانیان دوتابعیتی و خارجی در ایران شده است. روزن روز پنجشنبه ۳۰ دی گفت روز دوم اعتصابش همزمان با سالگرد آزادی‌ اوست و افزود ایران اگر به دنبال توافق با قدرت‌های جهان است باید گروگان‌ها را آزاد کند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، شامگاه چهارشنبه ۲۹ دی‌ با بری روزن دیدار کرد و از او خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.توئیتر خود از اقدام متعهدانه بری روزن برای حمایت از افراد «خارجی/دوتابعیتی» که به‌طور «غیرقانونی» در بازداشت حکومت ایران به سر می‌برند، قدردانی کرد. headtopics.com

شماری از فعالان سیاسی و کنشگران مدنی نیز از اعتصاب غذای بری روزن حمایت کرده و برای جلب توجه به وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران به وی پیوسته‌اند.

ادامه مطلب:
iranwire »

تلاش‌های پشت پرده چین برای احیای برجام؛ شریک تجاری محتاط ایران در وین به دنبال چیست؟همزمان با اذعان روسیه و طرف‌های غربی از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا به حصول پیشرفت‌هایی در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین، چین همچنان به عنوان شریک تجاری «محتاط» جمهوری اسلامی بیشتر ترجیح می‌دهد تا با ایفای نقش پشت پرده به حصول توافق نهایی با ایران کمک کند. چین مادرامریکارو گاییده چیه کونتون داره میسوزه 😂🍆

سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند🔺سفیر امارات در آمریکا: حوثی‌ها در حمله مرگبار به ابوظبی از موشک و پهپاد استفاده کردند به دنبال این حمله هوایی، امارات از آمریکا خواست شبه‌نظامیان حوثی را بار دیگر به فهرست گروه‌های تروریستی برگرداند.

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.

حمله به ابوظبی، تاوان تغییر اوضاع به ضرر حوثی‌ها در یمنیادداشتی از علی افشاری: ترکش‌های حمله موشکی حوثی‌ها به فرودگاه ابوظبی و حمایت کشورهای غربی از دولت امارات متحده عربی می‌تواند فضا را بر خلاف محاسبات جمهوری‌اسلامی ایران تغییر دهد.

ابراز نگرانی نسبت به سفر محسن رضایی به نیکاراگوئه در دیدار وزیران خارجه آمریکا و آرژانتینآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با وزیر خارجه آٰرژانتین دیدارگفت‌وگو کرد و دو طرف نگرانی خود را از سفر اخیر محسن رضایی، معاون رئیس جمهوری ایران که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، است، ابراز کردند. دو طرف همچنین بر تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا، تاکید کردند. همینکه چند سالیست که هر تحرکی از سوی ایران عزیز شما جنایتکاران را نگران میکنه باعث خوشحالیه بیشرف ها فقط ابراز نگرانی میکنند یا لفظی محکوم میکنند اما در عمل فقط مونده تیم بایدن خواهر و مادرشون رو تقدیم اخوندها کنند 'ابراز نگرانی' در سیاست یعنی قرار نیست از ما بخاری بلند بشه کسی برای اقدام رو ما حساب نکنه ! واکنش دموکراتها به توسعه تروریست توسط شیعه سانان فقط ابراز نگرانی ست !

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.

استان‌وایر-«نزار زکا»، شهروند لبنانی-آمریکایی که چهار سال را در زندان‌های جمهوری اسلامی گذارنده است، به اعتصاب غذای «بری روزن» برای حمایت از گروگان‌های دو تابعیتی و خارجی در ایران پیوست.توییتر

گروه جهانی کمک به گروگان‌ها، روز جمعه ۱ بهمن با اعلام این خبر نوشت که آقای زکا برای پیوستن به اعتصاب غذای بری روزن برای آزادی گروگان‌هایی که ناعادلانه در ایران زندانی شده‌اند، راهی وین شده است.

بری روزن یکی از دیپلمات‌های سابق آمریکا است که چهار دهه پیش، در زمان اشغال سفارت کشورش در تهران به‌دست حامیان حکومت تازه‌تاسیس جمهوری اسلامی، گروگان گرفته شده بود.

او با تحصن و اعتصاب غذا در محل مذاکرات در وین، خواهان آزادی زندانیان دوتابعیتی و خارجی در ایران شده است.

روزن روز پنجشنبه ۳۰ دی گفت روز دوم اعتصابش همزمان با سالگرد آزادی‌ اوست و افزود ایران اگر به دنبال توافق با قدرت‌های جهان است باید گروگان‌ها را آزاد کند.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، شامگاه چهارشنبه ۲۹ دی‌ با بری روزن دیدار کرد و از او خواست که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.توئیتر

خود از اقدام متعهدانه بری روزن برای حمایت از افراد «خارجی/دوتابعیتی» که به‌طور «غیرقانونی» در بازداشت حکومت ایران به سر می‌برند، قدردانی کرد.

شماری از فعالان سیاسی و کنشگران مدنی نیز از اعتصاب غذای بری روزن حمایت کرده و برای جلب توجه به وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران به وی پیوسته‌اند.

جمشید برزگر، روزنامه‌نگار ساکن لندن از جمله کسانی است که در وین اعتصاب غذا کرده و می‌گوید می‌خواهد اعتراضش را به «قتل» بکتاش آبتین نشان دهد.، پژوهشگر استرالیایی‌-بریتانیایی که پیشتر در ایران زندانی بود، با اعلام حمایت از روزن در ویدیویی گفت آزادی زندانیان خارجی و دوتابعیتی باید پیش‌شرط هرگونه توافق در وین باشد.

در بیش از ۴ دهه حکومت جمهوری اسلامی در ایران، شهروندان دوتابعیتی به اتهام جاسوسی بازداشت و به احکام حبس و حتی اعدام محکوم شده‌اند.

در حال حاضر شماری از آن‌ها از جمله نازنین زاغری، باقر و سیامک نمازی، عماد شرقی، مراد طاهباز، فریبا عادلخواه، ناهید تقوی و مهرداد رئوف در حبس به‌سر می‌برند و احمدرضا جلالی، پژوهشگر ایرانی- سوئدی نیز به اعدام محکوم شده است.