نرگس محمدی و کیوان صمیمی از اوین به قرچک و کرج تبعید شدند | DW | 20.01.2022

30/10/1400 10:22:00 ق.ظ

نرگس محمدی پس از دو ماه حبس در سلول انفرادی زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شد. کیوان صمیمی نیز از اوین به زندان کرج انتقال داده شد.

نرگس محمدی پس از دو ماه حبس در سلول انفرادی زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شد. کیوان صمیمی نیز از اوین به زندان کرج انتقال داده شد. نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر روز ۲۵ آبان در مراسم یادبود ابراهیم کتابدار، از...

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر روز ۲۵ آبان در مراسم یادبود ابراهیم کتابدار، از جان‌باختگان اعتراضات آبان ۹۸، بار دیگر بازداشت شد. کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار ۷۳ ساله زندانی نیز در همین روز از اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل شده است. او پس از مرگ بکتاش آبتین، نامه‌ای با عنوان"قتل غیرعمد" نوشت و پس از آن تهدید به تبعید شد.

این انتقال‌ها در حالی انجام می‌شود که قوه قضاییه هفته گذشته طی بخشنامه‌ای بر ضرورت جداسازی زندانیان سیاسی از زندانیان عادی تاکید کرده بود. زندان قرچک و نیز رجایی‌شهر عمدتا محل نگهداری زندانیان عادی هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

به 🥚م

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.

آزادی «افشار محب» از زندان اردبیل پس از یک ماه بازداشت

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد🔺نرگس_محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک ورامین منتقل شد تقی رحمانی، همسر خانم محمدی، در گفت‌وگو با وبسایت حقوق بشری هرانا این خبر را تایید کرده است.

نرگس محمدی پس از دو ماه بازداشت به زندان قرچک منتقل شدزندانيان سياسى ازاد بايد گردند بدون قيد و شرط✌🏻✌🏻 arash_tehran نرگس محمدی جوانهِ شکفته شدهِ همین انقلاب لعنتی ۵۷ بود که سهم لازم رو نداشت و سر به رسوایی گذاشت، هیچکدوم از عوامل حکومت آخوندا معتبر نیست....

یک مقام قضایی: حسین فریدون در زندان اوین دوران محکومیتش را می‌گذراندمرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار برخی ادعاها در فضای مجازی درباره حسین فریدون، سرپرست دایره نظارت بر زندانیان اقتصادی و کارکنان دولت، گفت که حسین فریدون در زندان دوران محکومیت خود را سپری می‌کند.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.