نرگس محمدی در زندان 'به کوید-۱۹ مبتلا شده'

نرگس محمدی در زندان 'به کوید-۱۹ مبتلا شده'

11/07/2020 11:43:00 ب.ظ

نرگس محمدی در زندان 'به کوید-۱۹ مبتلا شده'

شیرین عبادی حقوقدان ایرانی می گوید که خانواده نرگس محمدی فعال حقوق بشر که در زنجان زندانی است از ابتلا او بیماری کووید-۱۹ در اثر ویروس کرونا خبر داده است.

خانم محمدی از فعالان برجسته حقوق بشر در ایران استشیرین عبادی حقوقدان ایرانی می گوید که خانواده نرگس محمدی فعال حقوق بشر که در زنجان زندانی است از ابتلا او به بیماری کووید-۱۹ در اثر ویروس کرونا خبر داده است.خانم عبادی در کانال رسمی خود در تلگرام به نقل از خانواده خانم محمدی که توانسته اند با او صحبت کنند نوشت:"نرگس محمدی در زندان زنجان به کرونا مبتلا شده است."

هم‌صدایی فرانسه با ایالات متحده علیه اقدامات منطقه‌ای رژیم جمهوری اسلامی؛ مکرون به ایران نسبت به مداخله در لبنان هشدار داد وکیل نسرین ستوده می‌گوید که خواسته‌های موکلش کاملا «مشروع و قانونی» است و حکومت باید آنها را برآورده کند کامالا هریس زنی که رقیب جو بایدن بود و حالا معاون او - BBC News فارسی

این فعال حقوق بشر پیام خانواده محمدی را منعکس کرده که در آن به وضعیت بد جسمی او به دلیل مشکلات گوارشی و ریوی اشاره شده است.به گفته خانواده خانم محمدی وضع سلامتی او که سال هاست با بیماری ریوی دست و پنجه نرم می کند به دلیل ابتلا به کرونا"وخیم تر و خطرناک تراز قبل شده است."

آنها نوشتند:"علائم ویروس کرونا از جمله درد شدید عضلانی، بی حالی مفرط، از دست دادن حس بویایی در بدن نرگس بروز پیدا می کند ولی با بی توجهی مسئولین زندان وضعیت او وخیم تر شده است تا اینکه بر اثر اعتراض خانواده مجبور به انجام تست کرونا شده اند."

براساس این گزارش:"مسئولین زندان و دادستان زنجان او را از حق اخذ نتیجه تست هم محروم کرده و در بی‌خبری کامل نگه داشته اند. نرگس که از تاریخ ۹ تیر علائم ابتلا به کرونا را دارد هیچ گونه دارو و درمانی نگرفته است. ۱۲ نفر از مبتلایان از جمله نرگس صبح امروز قرنطینه شده اند و افراد سالم از بند خارج گردیده اند. در اعتراض نرگس به معاون زندان، ایشان اعلام کرده اند می‌خواستید مجرم نباشید و زندانی نشوید."

آنها نوشتند:"نبود امکانات و تغذیه مناسب، وضع جسمی وی را به شدت وخیم کرده. بدن درد و ضعف و از دست دادن وزن توان او را کمتر از پیش نموده و با این حال نیز هیچ گونه توجهی به تغذیه ایشان نمی شود."به گفته خانواده خانم محمدی او علیرغم مشکلات گوارشی از رژیم غذایی توصیه شده پزشک معالج محروم است.

آنها نوشتند:"مسئولین زندان زنجان حتی حاضر نیستند به هزینه و با پول خود زندانی مواد غذائی مورد نیازشان را تهیه و در اختیارشان قرار دهند و مسئول مربوطه در پاسخ به سفارش نرگس برای تهیه گوشت و مواد غذائی مورد نیازش به هزینه خودش، به او می گوید می خواستی جرم نکنی. ما به تو گوشت نمی دهیم!!!".

نرگس محمدی، از فعالان سرشناس حقوق بشری در ایران، دی ماه گذشته - دسامبر ۲۰۱۹ - از زندان اوین به زندان زنجان منتقل شد که بعد از تحصن و اعتراض به کشتار معترضان ضددولتی در آبان ماه بود.او در سال ۹۱ به جرم تبلیغ علیه نظام به ۶ سال حبس محکوم شد و پس از مدتی آزاد شد اما بار دیگر در سال ۹۴ بازداشت شد و در مجموع به ۱۶ سال حبس محکوم شده است.

مصرف گوشت در سراسر جهان برای دومین سال پیاپی کاهش یافت پردرآمدترین بازیگران سینمای جهان در یک سال اخیر - BBC News فارسی کلی کرفت: قطعنامه پیشنهادی تحریم تسلیحاتی را تمدید و از خرید و فروش آزادانه جنگ‌افزارهای متعارف توسط ایران جلوگیری می‌کند

خانم محمدی در یادداشتی بعد از سرکوب خونین اعتراضاتی که بعد از بالا رفتن شبانه قیمت بنزین در سراسر ایران شعله کشید نوشته بود که"طی چهل سال گذشته با مدنی ترین و مسالمت آمیز ترین شیوه ها، استقلال، آزادی و جمهوری طلبیدیم. اما استبداد سربرافراشت."

او که خواستار تحریم انتخابات مجلس شورای اسلامی بود نوشت که مردم با رفتن پای صندوق رای خواستار"اصلاحات" بودند اما"حکومت با بحران و سرکوب مقابل مردم ایستاده است." ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

دیدگاه: وزارتخانه‌ی بی‌وزیر صمت

حسن روحانی به بهانه توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا به مجلس نرفت و وزیر پیشنهادی‌اش برای پست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مجلس یازدهم رای نیاورد. مخالفان می‌گویند مدرس خیابانی به خاطر ضعف عملکردش در سرپ

روایت شهروندان از انفجار در غرب تهران؛ در انتظار تایید یا تکذیب خبر

ثبت بیشترین مورد ابتلا به کرونا در یک روز در آفریقای جنوبیشمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی با شناسایی 13 هزار و 674 مورد جدید به 238 هزار و 339 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

شیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شدشیوع کرونا در آمریکا؛ رکورد مبتلایان در یک شبانه روز بار دیگر شکسته شد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

۲۲۶۲ ابتلا و ۱۴۲ فوتی جدید کرونا در کشور / ۳۳۱۹ بیمار در وضعیت شدید بیماریسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲هزار و ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور و طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

کرونا در اروپا؛ یونان محدودیت‌های تازه در مرز بلغارستان وضع می‌کندایتالیا نیز ضمن ابراز تمایل برای تمدید وضعیت اضطراری بهداشتی، فهرستی سیاه برای ممانعت از ورود مسافران از سیزده کشور جهان را تهیه کرده است.

سازمان ملل:۷۰۰ عضو خانواده‌های داعش در اردوگاه‌های سوریه در اثر گرسنگی جان باختندرئیس بخش مبارزه با تروریسم سازمان ملل خواستار بازگرداندن اسرا و وابستگان داعش به کشورهایشان شده و کشورهای مختلف جهان را به تحویل گرفتن آن دسته از اتباع خود که وابسته به داعش بودند، فراخوانده است.