نرگس محمدی و شماری از فعالان در پی تجمعی برای حمایت از اعتراضات خوزستان بازداشت شدند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺نرگس_محمدی و شماری از فعالان در پی تجمعی برای حمایت از اعتراضات خوزستان بازداشت شدند بنا بر گزارش‌ها، تعداد دستگیرشدگان هفت تن است و آرش صادقی، آرش کیخسروی و نرگس محمدی از جمله کسانی هستند که در جریان این اعتراض بازداشت شده‌اند. ⬇️بیشتر بخوانید:

گروهی از کنشگران مدنی و مدافعان حقوق بشر در تهران، روز سه‌شنبه ۲۹ تیر، با برگزاری تجمعی در مقابل وزارت کشور از اعتراضات سراسری مردم خوزستان نسبت به بی‌آبی حمایت کردند. این تجمع با برخورد خشن نیروهای امنیتی بر هم خورد و تعدادی از آنها بازداشت شدند.

کانون مدافعان حقوق بشر می‌گوید که تعدادی از فعالان حاضر در تجمع حمایت از اعتراضات مردم خوزستان «از جمله نرگس محمدی، آرش صادقی، جعفر عظیم‌زاده، رسول بداقی، آرش کیخسروی و پوران ناظمی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.» پیشتر نرگس محمدی از حمله به این تجمع خبر داده بود.نرگس محمدی دستگیر شد.به وسیله نیروی انتظامی و حمایت نیرو های امنیتی.همچنین به صدای آمریکا اطلاع داده شد که فعالان در تجمع اعتراضی روز سه شنبه مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفتند.

نرگس محمدی در ویدیویی که به دست صدای آمریکا رسیده، در اظهاراتی پیش از بازداشت گفت حدود ۳۰ تن از فعالان مدنی، روزنامه‌نگاران، فعالان حقوق کارگران، معلمان، زندانیان سیاسی سابق، مادران صلح و مادران دادخواه، در این تجمع «برای دفاع از مردم بی‌گناه و بی‌پناه خوزستان» حضور داشتند که از سوی نیروهای امنیتی در مقابل وزارت کشور به هم خورد.پس از بر هم زدن تجمع در مقابل وزارت کشور از سوی مأموران، این فعالان مدنی در خیابان زرتشت تهران راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند.

نرگس محمدی گفت که این تجمع و راهپیمایی «در اعتراض به کشتار مردم بی‌پناه در خوزستان است و ما از مردم خوزستان حمایت می کنیم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه_به_جمهوی_اسلامی مرگ_بر_خامنه_ای_لعنت_بر_خمینی قیام_سراسری خوزستان_را_تنها_نگذاریم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دوازده‌ هزار خانواده افغان در استان تخار از ترس طالبان از خانه‌هایشان فرار کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ميكم به اين يارو بايدن خوابالو هم بايد مثل اوباما يه جايزه صلحى يا يه چيزى بدن👺👺👺👺👺👺
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرددر تصاویری که از اعتراضات در سوسنگرد در شبکه‌های اجتماعی همرسان شده، گروهی از موتورسواران و نیز شماری از مأموران اسلحه به دست در حال عقب راندن معترضان دیده می‌شوند. اینا دارن با شلیک گاز مناطق رو ضد عفونی میکنن .ملت خوزستان هم با تیر هوایی جشن گرفتن بیشتر از ۴۲ زخمی داشته دیشب، یک زخمی چیه؟ خبر منتشر کردن شما هم آخوندیه. دقت کنید! گوشه سمت چپ پایین تصویر! اوباش اسلحه به دست کاملا واضح است. اینها معترض نیستند منافقین هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گروسی: وقفه در مذاکرات احیای برجام ما را در «موقعیت ناخوشایندی» قرار داده استمدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به برزیل سفر کرده است، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران از سر گرفته شود و این شرایط انتظار به پایان برسد. یه خورده صبر کنید آبم وصل میشه اگه عجله دارین از دستمال استفاده کنین شما که این حرفارو ندارین رژیم آخوندی را سرنگون کنید تا دنیا روی. آسایش بخود ببیند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا: هنوز هیچ‌گونه توافقی در مورد آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران نشده است♦ ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در کنفرانس خبری روز دوشنبه، ۲۸ تیر، تأکید کرد که آمریکا «هنوز هیچ توافقی با ایران در مورد شهروندانی که غیرعادلانه در بازداشت هستند» نکرده است. ⬇بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گروسی: وقفه در مذاکرات برجام آژانس را در موقعیت «ناخوشایندی» قرار داده استرافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته است که وقفه در مذاکرات احیای برجام، آژانس را در موقعیت «ناخوشایندی» قرار داده است.گروسی، دوشنبه 28
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آیا انتشار مدارک استخدام افراد خارج از قواعد اداری جرم است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »