ند پرایس: حفظ برجام نیازمند پیشرفت بیشتر و سریع‌تر در مذاکرات وین است

22/10/1400 06:37 ق.ظ

🔺 ند پرایس: حفظ برجام نیازمند پیشرفت بیشتر و سریع‌تر در مذاکرات وین است ▪ همزمان با ادامه مذاکرات احیای برجام در وین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که باید روند گفت‌و‌گوها تسریع شود و پیشرفت آن نیز افزایش یابد. ⬇ بیشتر بخوانید:

همزمان با ادامه مذاکرات احیای برجام در وین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که باید روند آن تسریع شود و پیشرفت آن نیز افزایش یابد. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پیشرفت اندک هفته گذشته را کافی نمی‌داند و می‌گوید این روند باید افزایش یابد و تسریع شود.

در کنفرانس خبری ۳شنبه، ۲۱ دی، پرایس گفت: «اگر بخواهیم برجام نجات داده شود تا مزایای عدم تولید و گسترش آن با پیشروی‌های ایران در برنامه هسته‌‌ایش تضعیف نشود یا از بین نرود، باید پیشرفت بیش از این باشد.»

در حالی که مذاکرات به دور از هیاهو در وین در جریان است، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر جدیدی از روند آن نداد، اما گفت باید تسریع شود و پیشرفت در آن «نه تنها باید برابر، بلکه حتی سریعتر از فعالیت‌های هسته‌ای ایران باشد.»

پرایس دولت پیشین آمریکا را مسئول شرایط کنونی دانست و گفت، قول‌های آن دولت که فشار حداکثری به توافق بهتری منجر خواهد شد، نه تنها عملی نشد، بلکه باعث جسورتر شدن حاکمان در آن کشور گردید. او گفت، قول دولت پیشین این بود که با توافقی جدید و بهتر آمریکا در موقعیت بهتری قرار خواهد گرفت تا «به همه چالش‌ها از سوی ایران - چه موشک‌های بالستیک آن باشد، چه حمایت از تروریسم، و چه نقض حقوق بشر - بپردازد،» زیرا با خروج آمریکا از برجام ایران منزوی شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیمایران: در برخی حوزه‌ها در مذاکرات وین شاهد پیشرفت هستیم سخنگوی وزارت امورخارجه ایران گفت در وین بر روی رفع‌ تحریم‌ها، تضمین‌ها و موضوعات هسته‌ای تمرکز کرده‌ایم که در برخی موارد شاهد پیشرفت هستیم.

دیدار هیات‌های ایران و روسیه در ادامه مذاکرات ویندیدار هیات‌های ایران و روسیه در ادامه مذاکرات وین در ادامه رایزنی‌ها با اعضای گروه ۱+۴ در دور هشتم مذاکرات وین، دیدار میان هیأت‌های ایران و روسیه با حضور روسای دو هیأت در هتل کوبورگ در حال برگزاری است ننگ بر شما که روسیه به جای شما و به نفع خود با آمریکا مذاکره می کند. ننگ بر وطن فروشان نوکر روسیه

دیدار انریکه مورا با باقری در ادامه مذاکرات وینمعاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با علی باقری رییس هیأت مذاکره‌کننده ایران دیدار کرد. باقری که بیسوادِ یک کلمه انگلیسی هم نمیدونه ، حتماً فارسی صحبت کردن...💩

هیچ شخص و کشوری به جز 'آقای باقری' نماینده ایران در مذاکرات وین نیستسخنگوی دولت: *هیچ شخص و کشوری به جز 'آقای باقری' نماینده ایران در مذاکرات نیست *میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ۱۰ درصد نیست *تا زمانیکه لازم باشد واکسن از طریق واردات تامین می‌شود *رابطه دولت با مردم شفاف است *خط قرمز دولت معیشت مردم است

دیدار باقری و مورا در ویندیدار باقری و مورا در وین در ادامه رایزنی‌های دور هشتم مذاکرات در وین، عصر امروز انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با علی باقری، رییس هیأت مذاکره‌کننده ایران دیدار کرد

اولیانوف: به‌ نمایندگی از ایران در وین مذاکره نمی‌کنیممیخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین که اخیرا به اطلاع‌رسانی درباره جزئیات مذاکرات وین و بیان مواضع طرف ایرانی شهرت یافته فکر کنم مذاکرات دیگه کاملا مالیده :) بچه پرروهای روسی ، آخوندهای انگل را توسری خور یافته اند گه خورد نکبت استثمارگر ، البته از بی عرضگی ملک و ملک هست

چاپ

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، پیشرفت اندک هفته گذشته را کافی نمی‌داند و می‌گوید این روند باید افزایش یابد و تسریع شود.

در کنفرانس خبری ۳شنبه، ۲۱ دی، پرایس گفت: «اگر بخواهیم برجام نجات داده شود تا مزایای عدم تولید و گسترش آن با پیشروی‌های ایران در برنامه هسته‌‌ایش تضعیف نشود یا از بین نرود، باید پیشرفت بیش از این باشد.»

در حالی که مذاکرات به دور از هیاهو در وین در جریان است، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر جدیدی از روند آن نداد، اما گفت باید تسریع شود و پیشرفت در آن «نه تنها باید برابر، بلکه حتی سریعتر از فعالیت‌های هسته‌ای ایران باشد.»

پرایس دولت پیشین آمریکا را مسئول شرایط کنونی دانست و گفت، قول‌های آن دولت که فشار حداکثری به توافق بهتری منجر خواهد شد، نه تنها عملی نشد، بلکه باعث جسورتر شدن حاکمان در آن کشور گردید.

او گفت، قول دولت پیشین این بود که با توافقی جدید و بهتر آمریکا در موقعیت بهتری قرار خواهد گرفت تا «به همه چالش‌ها از سوی ایران - چه موشک‌های بالستیک آن باشد، چه حمایت از تروریسم، و چه نقض حقوق بشر - بپردازد،» زیرا با خروج آمریکا از برجام ایران منزوی شده است.

او مثال زد که عملیات گروه‌های نیابتی ایران کماکان ادامه دارد. پرایس از سازمان‌های اطلاعاتی و وزارت خارجه آمریکا، و بازرسان بین المللی تسلیحات هسته‌ای نقل کرد که برجام هدف مطلوب را، که جلوگیری دائمی و راستی‌آزمایی شده از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای بود، تأمین می‌کرد.

همزمان با برگزاری دور هشتم مذاکرات احیای برجام دیپلمات‌ها پیشتر ابراز امیدواری کرده‌ بودند که تا آخر ژانویه یا اوائل فوریه به دستاوری در این زمینه برسند، ولی هنوز اختلاف‌های جدی به قوت خود باقی است و ایران پذیرش هرگونه ضرب‌الاجل از سوی قدرت‌های غربی را رد کرده است.

ند پرایس پیشتر نیز با اشاره به مذاکرات احیای برجام در وین