ند پرایس: مذاکرات احیای برجام کمی پیشرفت کرده است | DW | 05.01.2022

15/10/1400 09:46:00 ق.ظ

سخنگوی وزارت خارجه ‌آمریکا از پیشرفت مختصر در مذاکرات توافق اتمی خبر داد و نسبت به گسترش این روند در هفته‌ جاری ابراز امیدواری کرد. پرایس گفت لغو تحریم‌ها و بازگشت به تعهدات کانون گفت‌وگوهاست.

سخنگوی وزارت خارجه ‌آمریکا از پیشرفت مختصر در مذاکرات توافق اتمی خبر داد و نسبت به گسترش این روند در هفته‌ جاری ابراز امیدواری کرد. پرایس گفت لغو تحریم‌ها و بازگشت به تعهدات کانون گفت‌وگوهاست. دور هشتم مذاکرات احیای برجام در وین، پس از چند روز وقفه از روز دوشنبه سوم ژانویه از سر گرفته شده...

دور هشتم مذاکرات احیای برجام در وین، پس از چند روز وقفه از روز دوشنبه سوم ژانویه از سر گرفته شده است. هم‌زمان با هشدار نخست‌‌وزیر بریتانیا نسبت به تنگ بودن زمان، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از پیشرفت اندک در گفت‌وگوها خبر داد.

ند پرایس در کنفرانسی خبری گفت: «پیشرفت‌های مختصری در هفته‌های گذشته ایجاد شده و ایالات متحده امیدوارست این روند در روزهای آتی ادامه یابد.» واشنگتن در مذاکرات احیای برجام در وین به طور غیرمستقیم شرکت دارد. محور این گفت‌وگوها لغو تحریم‌هایی است که در دوران دونالد ترامپ علیه ایران وضع شد. ایران با خروج آمریکا از برجام، تعهدات خود را زیرپا گذاشته و بازگشت به این تعهدات را به لغو تحریم‌ها منوط کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در این ویدیو نزدیکان غزاله چلابی برای او گریه می‌کنند.'‎

1,583 Likes, 37 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ ویدیویی از سال نو بر مزار غزاله چلابی، یکی از کشته‌...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

«پیشرفت اندک» در مذاکرات هفته گذشته برجام؛ امیدواری آمریکا به تداوم پیشرفت در وینند پرایس، در خصوص مذاکرات احیای برجام گفت که مذاکرات در وین پیشرفت اندکی را نشان داده و ایالات متحده امیدوار است که در این هفته پیشرفت‌هایی در این زمینه به دست آید. This is who you are negotiating with چرا نمیزارن جمهوری اسلامی سقوط کنه !

نخست‌وزیر بریتانیا نسبت به از دست رفتن زمان در مذاکرات برجام هشدار دادبوریس جانسون در دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل گفته که بریتانیا خواهان احیای «کامل» برجام است و برای نیل به آن، ایران باید با حسن نیت عمل کند.

لاپید: به احتمال بسیار زیاد مذاکرات وین به نتیجه می‌رسد/ توافق نتیجه مطلوبی برای ما نداردوزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی ضمن طرح ادعاهایی درباره مذاکرات وین گفت که ایران و قدرت های جهانی مایل به احیای برجام هستند و به احتمال بسیار زیاد این اتفاق رخ خواهد داد. مگه من میزارم . جان من اینکه بی معرفتی هستش . هرچی هست نصف نصف . مرد حسابی بعد یه عمر گدایی شب جمعه مون یادمون نمیره که . په معرفت کجا رفته مشتی . ده مترو نیم گرم بابا .

انتشار گزارش‌هایی از کشته شدن غیرنظامیان در حملات سپاه به روستایی در شهرستان زاهداندر پی حمله توپخانه‌ای و زمینی نیروهای نظامی و سپاه به روستای توابع کورین در شهرستان زاهدان، سپاه پاسداران اعلام کرد که در این حمله غلام شه‌بخش و پنج عضو گروه او کشته شده‌اند. غیرنظامیان 😂🤣😂 جنگ داخلی شروع شده و خود ج.ا آغاز گر آنست فعلا چنگ داخلی شروع نشده مزخرف نگو برادر پفیوز

افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است🔺افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است ▪️محمدحسین سرمست گفت تنها از یک درصد موارد مثبت کرون، تست امیکرون گرفته می‌شود و‌ این یک مورد، «به معنی وجود ۱۰۰ مورد ابتلا به امیکرون در این استان است.»

نرخ تورم در ترکیه به ۳۶ درصد رسید؛ بالاترین رقم در ۱۹ سال گذشتهگروه مستقل پژوهش تورم، متشکل از دانشگاهیان و تعدادی از مقام‌های سابق دولتی، تخمین می‌زنند که نرخ واقعی تورم در ترکیه طی سال گذشته میلادی حدود ۸۳ درصد بوده است.