ند پرایس: آمریکا و روسیه بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای اتفاق نظر دارند

17/07/1400 08:54 ق.ظ

ند پرایس: آمریکا و روسیه بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای اتفاق نظر دارند العربيه_فارسى

ند پرایس، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد آمریکا و روسیه بر این امر متفق هستند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت آخرین به روزرسانی: 09 اکتبر ,2021: 09:44 صبح GST Share آدرس کپی شد ند پرایس، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد آمریکا و روسیه بر این امر متفق هستند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه ایالات متحده، پرایس در جلسه مطبوعاتی شامگاه پنجشنبه 7 اکتبر 2021 به خبرنگاران گفت که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، اخیرا با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره مذاکرات وین برای احیای «برجام» گفتگو کرده است.

Advertisement پرایس اظهار داشت: «ما با فدراسیون روسیه موافقیم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. دقیقاً به همین دلیل است که ما و روس‌ها در مورد این یک موضوع توافق داریم که باید در اسرع وقت مذاکرات وین را از سر بگیریم.»

وی ادامه داد که «روس‌ها نیز همین فراخوان را داده و نکات مشابهی بیان کرده‌اند. این یکی از آن مواردی است که منافع ما در راستای یکدیگر قرار می‌گیرد.» سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد، ایالات متحده، فدراسیون روسیه، و دیگر اعضای 1+5 همه بر این باور هستند که برجام همچنان «بهترین و موثرترین چارچوب» برای دستیابی به منافع متقابل ارائه می‌دهد. headtopics.com

سلاح اتمی یا برای همه ویابرای هیچکس....

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

آمریکا حمله مرگبار روز جمعه به مسجدی در قندوز را «به شدیدترین لحن» محکوم کرد🔺 آمریکا حمله مرگبار روز جمعه به مسجدی در قندوز را «به شدیدترین لحن» محکوم کرد ◾ در بیانیه وزارت خارجه ضمن ابراز «صمیمانه‌ترین مراتب تسلیت»، آمده است:‌ «مردم افغانستان شایسته برخورداری از آینده‌ای عاری از تروریسم هستند.» ⬇ بیشتر بخوانید: خود آمریکا و رژیم ایران این بلا رو سرشون آوردن حالا هم هر اتفاقی افتاد محکوم میکنند چقدر کثافتید شما آخه امریکا غلط زیادی کرده مگه خود امریکا به وجود اورنده داعش نیست مگه طالبان و داعش هردو مزدور امریکا نیستند

جمهوری آذربایجان مسیر صادرات ایران به روسیه را مسدود کرددر ادامه تنش‌های میان ایران و جمهوری آذربایجان، رحیم وهاب‌زاده، نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک دو کشور گفت که مرز زمینی برای صادرات ایران به روسیه از طریق عنل صحیحی انجام داد. نتیجه قُلدری رژیم جمهوری اسلامی، تحریم و انزوا توسط کشورهای همسایه او میباشد و ممالک جهان

آمریکا: خواستار بازگشت ایران به مذاکرات هسته‌ای جهت احیای برجام هستیمسخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد: ایرانیان مسئول تاخیر در ازسرگیری مذاکرات هستند ایران به مذاکرات وین بازگردد ازنظر ما بازگشت قریب الوقوع به وین الزامی است چراکه این فرایند نمی‌تواند بطور نامحدود ادامه‌ و کش یابد به باور ما مسیر دیپلماسی همچنان باز است تحقیر شدن حسابی وقتی دیگه تحریمی نمونده که انجام بدید دیگه ترامپ پیچ مهرهای صنعت نفت اهن الومنیوم پتروشمی رو هم تحریم کرده اون زمان که اسد تو ضعف بود عراق دست داعش شاید باید حرف شما از زبان ظریف روحانی واسه بعضیا در ایران ترس اور بود حالا که شما نتونستید طالبهای با کلاشینکف شکست بدید چرا ؟

معلمی در آمریکا دانش‌آموز مسلمان را مجبور به کشف حجاب کردمعلمی در آمریکا دانش‌آموز مسلمان را مجبور به کشف حجاب کرد اخبار مربوط به اقدام معلمی در یک مدرسه ابتدایی در ایالت نیوجرسی آمریکا در برداشتن روسری دانش آموز دختر سیاهپوست مسلمان، واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

«گروه صنعتی ماموت» ایران از فهرست تحریم‌ها خارج شد؛ خزانه‌داری آمریکا: ارتباطی به برجام نداردسخنگوی وزارت خزانه‌داری افزود: « این تصمیم نشانه‌ای از تغییر تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران محسوب نمی‌شود. هیچ ارتباطی هم با تلاش‌ها برای مذاکرات توافق هسته‌ای برجام ندارد. ایالات متحده به مقابله با تلاش‌های برهم زننده ایران از جمله اجرای تحریم‌های ما، ادامه می‌دهد.» دروغ میگه دولت بایدن داره چه غلطی می کنه؟

ترکیه به لیست کشورهای دارای گواهی واکسن کرونا برای سفر به انگلیس اضافه شدانگلیس ترکیه را به لیست کشورهای دارای گواهی واکسن تایید شده کرونا برای سفر به این کشور اضافه کرد. - خبرگزاری آناتولی

09 اکتبر ,2021: 09:09 صبح GST

آخرین به روزرسانی:

09 اکتبر ,2021: 09:44 صبح GST

Share

آدرس کپی شد

ند پرایس، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد آمریکا و روسیه بر این امر متفق هستند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه ایالات متحده، پرایس در جلسه مطبوعاتی شامگاه پنجشنبه 7 اکتبر 2021 به خبرنگاران گفت که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، اخیرا با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره مذاکرات وین برای احیای «برجام» گفتگو کرده است.

Advertisement

پرایس اظهار داشت: «ما با فدراسیون روسیه موافقیم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. دقیقاً به همین دلیل است که ما و روس‌ها در مورد این یک موضوع توافق داریم که باید در اسرع وقت مذاکرات وین را از سر بگیریم.»

وی ادامه داد که «روس‌ها نیز همین فراخوان را داده و نکات مشابهی بیان کرده‌اند. این یکی از آن مواردی است که منافع ما در راستای یکدیگر قرار می‌گیرد.»

سخنگوی کاخ سفید تاکید کرد، ایالات متحده، فدراسیون روسیه، و دیگر اعضای 1+5 همه بر این باور هستند که برجام همچنان «بهترین و موثرترین چارچوب» برای دستیابی به منافع متقابل ارائه می‌دهد.

پرایس افزود، نفع فرانسه، آلمان، بریتانیا، اتحادیه اروپا، روسیه، و چین در این است که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند.

او با اشاره به رایزنی اخیر رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با معاون وزیرخارجه کره جنوبی درباره ایران، گفت: «کره جنوبی برای آمریکا شریکی وفادار بوده است. ما با کره جنوبی درباره مفیدبودن احیای برجام هم‌عقیده هستیم. ما از کره جنوبی بابت پای‌بندی جدی به تحریم‌های ایران قدردانی می‌کنیم. همانطور که می‌دانید، این تحریم‌ها تا وقتی که برجام احیا نشود پا بر جا خواهد ماند.»

سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسیده بود «پس هفت میلیارد دلار دارایی‌های ایران هنوز در کره جنوبی توقیف است؟»، خاطرنشان کرد: «خبر جدیدی در این باره به من نرسیده. بنابراین بله، همینطور است.»

طرح جایگزین

پیش از این بلینکن هشدار داد که ایران مهلت چندانی برای بازگشت به توافق هسته‌ای ندارد. بلینکن گفت: «نمی‌خواهم تاریخ مشخصی را تعیین کنم اما در حال نزدیکی به نقطه‌ای هستیم که بازگشت به پایبندی‌های برجام، دیگر مانند گذشته سودمند نخواهد بود.»

پرایس هم در این رابطه گفته بود که آمریکا در مقطع کنونی درباره «طرح‌های جایگزین» توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» اظهارنظر علنی نمی‌کند و به تلاش‌ها برای احیای این توافق ادامه می‌دهد، اما این رویکرد واشینگتن همیشگی نخواهد بود.

از سویی حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، با بیان اینکه «پیام‌های شفاهی آمریکا» برای بازگشت ایران به مذاکرات ملاک نیست، گفت: «بر اساس اقدامات عملی طرف های مقابل از جمله لغو تحریم‌ها و بازگشت طرف‌های مقابل به تعهداتشان تصمیم‌گیری و عمل می‌کنیم.»

مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی که 6 آوریل گذشته در وین برای احیای توافق هسته‌ای آغاز شد پس از انجام شش دور در ژوئن گذشته با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون احراز نتیجه‌ای ملموس متوقف شد و زمانی هم برای از سرگیری دور هفتم آن تعیین نشده است.