نخستین دیدار حضوری خامنه‌ای پس از شیوع کرونا، با نخست‌وزیر عراق | DW | 21.07.2020

31/04/1399 08:50:00 ب.ظ

نخست وزیر عراق نخستین سفر خارجی خود را از ایران آغاز کرد. مصطفی کاظمی پس از ملاقات با روحانی، با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دیدار حضوری داشت. گمانه‌زنی‌هایی درباره میانجی‌گری عراق میان عربستان و ایران مطرح شده است.

نخست وزیر عراق نخستین سفر خارجی خود را از ایران آغاز کرد. مصطفی کاظمی پس از ملاقات با روحانی، با علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی دیدار حضوری داشت. گمانه‌زنی‌هایی درباره میانجی‌گری عراق میان عربستان و ایران مطرح شده است. این نخستین ملاقات حضوری خامنه‌ای پس از پنج ماه است. رهبر جمهوری اسلامی از زمان آغاز شیوع کرونا و گسترش وسیع آن در ایران ملاقاتی حضوری نداشته است. خامنه‌ای در دیدار با نخست‌وزیر عراق ماسک زده و با فاصله نشسته بود.

دیدار علی خامنه‌ای با مصطفی کاظمی در محل ملاقات‌های همیشگی او با رهبران خارجی انجام نگرفت. او در سالنی با ماسک حضور پیدا کرده و دستکس به دست داشت. نخست‌وزیر عراق با سفر به ایران نخستین سفر خارجی خود را آغاز کرد. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در مراسمی که در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، از نخست‌وزیر عراق استقبال رسمی کرد.

به گزارش رسانه‌های داخلی ایران، قرار بوده که پس از گفت‌وگوی خصوصی روحانی و کاظمی مذاکرات مشترک هیأت‌های بلندپایه دو کشور با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران، برگزار شود. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قرار است با کاظمی دیدار حضوری داشته باشند. headtopics.com

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داده است که در این سفر قرار است در مورد مناسبات تجاری ایران و عراق از جمله ارتقا حجم تبادلات تجاری از ۱۰ تا ۱۷ میلیارد دلار مذاکره شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

پس از توافق ۲۵ ساله با چین همکاری ۲۰ ساله با روسیه هم تمدید می‌شود؟توافقنامه جامع همکاری بیست ساله ایران و روسیه مارس سال ۲۰۰۱ در جریان سفر محمد خاتمی، رئیس جمهوری وقت ایران به مسکو با امضا رسید.

بازدید اردوغان از ایاصوفیه یک هفته پس از تغییر کاربری از موزه به مسجداولین نماز جماعت مسلمانان در ایاصوفیه از زمان تغییر کاربری آن قرار است روز جمعه آینده برگزار شود.

برای نخستین بار در تاریخ از شمار نگهبانان برج سلطنتی لندن کاسته می‌شودمدیران برج لندن در مورد توانایی پرداخت هزینه‌های نگهداری و مرمت و حتی پول آب و برق این بنا نیز ابراز تردید کرده‌اند.

روحانی از نخست وزیر عراق استقبال رسمی کردرئیس جمهوری اسلامی ایران در مراسمی رسمی از نخست وزیر عراق در تهران استقبال کرد.

احتمال ورود بیمارستان ها به 'فاز خطر'/درگیری ۱۲ هزار تن از مدافعان سلامت با کرونارئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اشاره وضعیت تخت های بیمارستانی مختص کرونا، درباره برخی اظهارات مبنی بر کمبود نیرو برای مقابله با کرونا، گفت: اکنون به دلیل درگیری و بیماری پزشکان و کادر درمان با کرونا، در برخی رشته ها در برخی استان ها کمبودهایی داریم که البته مدیریت شده است.

کلاهبرداری از داوطلبان با وعده فروش صندلی پزشکی در دانشگاه آزادسخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به کلاهبرداری از داوطلبان با وعده فروش صندلی پزشکی در این دانشگاه هشدار داد.