نخست‌وزیر هند خطاب به پوتین: امروز زمان جنگ نیست – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۵

25/06/1401 08:39 ب.ظ

رئیس‌جمهوری روسیه با نخست‌وزیر هند در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای دیدار کرد. پوتین در واکنش به سخنان مودی گفت که مسکو آماده پایان دادن به جنگ است. همزمان وزیر دفاع آلمان گفته است که ظرفیت‌های نظامی روسیه محدود است.

رئیس‌جمهوری روسیه با نخست‌وزیر هند در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای دیدار کرد. پوتین در واکنش به سخنان مودی گفت که مسکو آماده پایان دادن به جنگ است. همزمان وزیر دفاع آلمان گفته است که ظرفیت‌های نظامی روسیه محدود است. نخست‌وزیرهند در دیدار با رئیس جمهور روسیه ضمن تاکید بر موضع محتاطانه و بیطرفانه کشورش در جنگ اوکراین خواهان همکاری‌های گسترده‌تر میان دو کشور شد.

نارندرا مودی که روز جمعه، ۱۶ سپتامبر در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای با پوتین دیدار می‌کرد خطاب به او گفت که"امروز دیگر دوره جنگ نیست، بلکه بیش از همه باید تلاش و توجه ما بر مسائلی مانند تامین مواد غذایی، کود شیمیایی و سوخت متمرکز شود."

ولادیمیر پوتین، در واکنش به سخنان نخست‌وزیر هند گفت: «ما هر کاری برای پایان دادن بهانجام خواهیم داد اما اوکراین مذاکره را رد کرده است.» او روز قبل‌تر هم در دیدار با همتای چین خود گفته بود که"دغدغه و نگرانی" چین را در مورد ادامه جنگ درک می‌کند و باز مخالفت اوکراین با آتش‌بس و پایا جنگ را مانع دانسته بود. که صحنه جنگ تا پایان پاییز تغییر کند و درگیری‌ها به شکل عمده پایان یابد.دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین از دولت آلمان به خاطر عدم تامین تانک‌های جنگی و ارسال نفربرهای زرهی به کشورش انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گفت: «تصور ما این است که در برلین نوعی"دیوارمقاومتی" برای کمک وجود دارد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

تمجید پوتین از مواضع 'متعادل' چین در قبال جنگ اوکراین – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۴رئیس جمهور روسیه در ملاقات با همتای چینی خود در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در سمرقند، از 'موضع متعادل' پکن در قبال جنگ اوکراین قدردانی کرد وهم‌زمان گفت که نگرانی‌های پکن در این خصوص را درک می‌کند.

جنگ در اوکراین؛ انتقاد آمریکا از دیدار شی جین پینگ با پوتین – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۴نوسانات وضعیت میدانی جنگ پس از ضدحملات اوکراین و بازپس‌گیری مناطق اشغالی، تشدید تنش روسیه و آمریکا بر سر تحویل تسلیحات به کی‌یف، طرح سوال از وزیر دفاع روسیه در دوما و ادامه بحث تحویل تانک لئوپارد به اوکراین در آلمان. 😂😂😂😂 امریکا و غرب نفس های آخر خود را میکشند اوکراین بازندست خاک تو سر رئیس جمهورش که ملتشو به کشتن داد اخرشم تسلیم میشه فقط کشورشو و مردمش نابود میشن

انجمن صنفی معلمان سقز: اینجا کجاست کە جان انسان در حراجی همیشگی‌ست؟واکنش نجمن صنفی معلمان کردستان به مرگ مهسا_امینی: «اینجا کجاست کە جان انسان در حراجی همیشگی‌ست؟! چە بر سر این سرزمین و این مردم آوردەاند کە مسافرت خانوادگی هم دیگر نمی‌تواند امنیت داشتە باشد!» اخبار_ایران

جنگ در اوکراین؛ کشف یک گور دسته‌جمعی با ۴۴۰ جسد در ایزیوم – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۵به گفته مقام‌های اوکراین یک گور دسته‌جمعی در شهر ایزیوم در منطقه خارکیف کشف شده است. بازپرس ارشد پلیس خارکیف از صدها قربانی در این شهر آزاد شده گزارش داده است. معاون وزیر کشور می‌گوید آثار شکنجه بر اجساد دیده می‌شود. حتما کار AZOF است. شما که در المان با این گروه اشنایی ه کامل دارید !!!!!

تجاوز و قتل یک نوجوان در زرین‌دشت؛ مردم به خیابان‌ آمدند – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۵خبر تجاوز به یک نوجوان و قتل او در زرین‌دشت، خشم و اعتراض مردم این شهر را به دنبال داشت. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، حکومت ایران را عامل افزایش خشونت، تجاوز و ناامنی در جامعه می‌دانند. این که چیزی نیست.ماهم حکومت انگلیس و امریکا رو باعث خشونت و تروریسم تو سطح بین الملل میدونیم.همینطور تیراتدازی های مکرر تو دبیرستان هاامریکا وتجاوز جنسی به دختران و زنان.شماهم گوه نخوریو وطن فروش ها این حکومت تروریستی، تا سرنگون نشود، مدام قربانی می‌گیرد.😡 خودتان را جای حاکمان بگذارید؛ اگر مردم با ارز دیجیتال، با یکدیگر مبادلات اقتصادی💰داشته باشند، دیگر حتی نمی‌توانند مالیات از کارت های بانکی بگیرند؛ چه برسد به استخدام مأمور گشت ارشاد و ضد شورش.😏👇 😤😤😤😡😡

سازمان آکسفام: گرسنگی به دلیل بحران شدید اقلیمی دو برابر شد – DW – ۱۴۰۱/۶/۲۵پیامدهای تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش گرسنگی و مرگ و میر در مناطق گرمسیری جهان می‌شود. تحقیقات سازمان امدادی آکسفام نشان می‌دهد در ۱۰ کشور جهان بیش از دو برابر بیشتر از شش سال پیش، مردم از گرسنگی رنج می‌برند.

https://www.dw.com/fa-ir/%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D9%88%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/a-63155049

نخست‌وزیرهند در دیدار با رئیس جمهور روسیه ضمن تاکید بر موضع محتاطانه و بیطرفانه کشورش در جنگ اوکراین خواهان همکاری‌های گسترده‌تر میان دو کشور شد.

نارندرا مودی که روز جمعه، ۱۶ سپتامبر در حاشیه اجلاس سران سازمان شانگهای با پوتین دیدار می‌کرد خطاب به او گفت که"امروز دیگر دوره جنگ نیست، بلکه بیش از همه باید تلاش و توجه ما بر مسائلی مانند تامین مواد غذایی، کود شیمیایی و سوخت متمرکز شود."

ولادیمیر پوتین، در واکنش به سخنان نخست‌وزیر هند گفت: «ما هر کاری برای پایان دادن بهانجام خواهیم داد اما اوکراین مذاکره را رد کرده است.»

او روز قبل‌تر هم در دیدار با همتای چین خود گفته بود که"دغدغه و نگرانی" چین را در مورد ادامه جنگ درک می‌کند و باز مخالفت اوکراین با آتش‌بس و پایا جنگ را مانع دانسته بود. که صحنه جنگ تا پایان پاییز تغییر کند و درگیری‌ها به شکل عمده پایان یابد.دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین از دولت آلمان به خاطر عدم تامین تانک‌های جنگی و ارسال نفربرهای زرهی به کشورش انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه گفت: «تصور ما این است که در برلین نوعی"دیوارمقاومتی" برای کمک وجود دارد. فکر می‌کنم زمان آن فرا رسیده است که صدراعظم این دیوار را خراب کند.»

وزیر امور خارجه اوکراین از دولت آلمان به خاطر عدم تامین تانک‌های جنگی انتقاد کردعضویت روسیه در کنوانسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا لغو شد

عضویت روسیه در کنوانسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا به صورت رسمی لغو شد. مجمع عمومی سازمان ملل پیش از این در ۱۸ فروردین سال جاری با اکثریت آرا، به تعلیق عضویت روسیه در شورای حقوق بشر این نهاد بین‌المللی رای داده بود.

روسیه: در منطقه دونتسک بیش از ۴۰۰ سرباز اوکراینی کشته و زخمی شدند

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، مرکز آموزشی عملیات ویژه ارتش اوکراین در نزدیکی شهرک اوچاکوف را هدف قرار داده‌اند.

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع همچنین با بیان اینکه به مواضع نیروهای اوکراینی در شهرک سورسک در منطقه دونتسک نیز حمله شده است، مدعی شد، در پی این حملات بیش از ۴۰۰ سرباز اوکراینی کشته و زخمی شدند.جنگ در اوکراین؛ کشف یک گور دسته‌جمعی با ۴۴۰ جسد در ایزیوم

روسیه مدعی است، تا به امروز ۲۹۳ فروند هواپیما، ۱۵۵ فروند بالگرد، ۱۹۶۵ فروند هواپیمای بدون سرنشین، ۳۷۵ سامانه موشکی پدافند هوایی، چهار هزار و ۹۴۰ تانک و خودروی زرهی، ۸۳۷ راکت‌انداز، پنج هزار و ۶۱۶ دستگاه خودروی نظامی ویژه اوکراین منهدم شده است. دویچه‌وله مستقلا نمی‌تواند این ادعا را تایید کند.

وزیر دفاع آلمان: ارتش روسیه قابلیت‌های نظامی نامحدود ندارد

کریستینه لامبرشت، وزیر دفاع آلمان در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته است: «ذخایر ارتش روسیه کمتر از حد انتظار است و این ایده که ارتش روسیه قابلیت‌های نظامی نامحدودی دارد، واقعیت ندارد.»وزیر دفاع آلمان با اشاره به اینکه روسیه در جذب نیروهای جدید برای ادامه حملات در اوکراین نیز با مشکل روبه‌رو شده است، گفت: «احتمالا اطلاعات ما در ابتدای جنگ درباره ذخایر نیروهای مسلح روسیه درست نبوده و این ذخایر بسیار کمتر از آن چیزی است که ما فکر می‌کردیم.»

کریستینه لامبرشت، وزیر دفاع آلمان در عین حال افزوده است، با این وجود، هیچ کس نباید فریب بخورد. روسیه تا شکست فاصله زیادی دارد.

وزیر دفاع آلمان: ذخایر ارتش روسیه کمتر از حد انتظار استقول همبستگی بیشتر با اوکراین از سوی روسای مجالس G7

روسای مجالس کشورهای گروه ۷ G7 در اجلاس خود در برلین با دادن قول همبستگی بیشتر به اوکراین اعلام کردند، از آنجا که پوتین در حال مبارزه با"دموکراسی" در غرب است، گروه هفت برای کمک و همبستگی بیشتر با اوکراین متعهد خواهد بود.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که در این اجلاس حضور داشت، گفت: «همبستگی ما با مردم اوکراین ادامه خواهد یافت چرا که آنها نه تنها از دموکراسی برای خود، بلکه از همه ما در حال دفاع هستند.»نظر خود را با ما در میان بگذارید