نخست وزیر برکنارشده سودان خواستار بازگشت شرایط به پیش از دوران کودتا است

13/08/1400 04:30 ق.ظ

🔺 نخست وزیر برکنار شده سودان خواستار بازگشت شرایط به پیش از دوران کودتا است ▪ عبدالله حمدوک همچنان آزاد شدن همه بازداشت‌شدگان و بازگشت شرایط به وضعیت قبل از کودتای نظامی ۲۵ اکتبر را پیش‌شرط هر نوع گفت‌و‌گو می‌داند. ⬇ بیشتر بخوانید:

عبدالله حمدوک، نخست وزیر برکنارشده سودان در کودتای اخیر، همچنان آزاد شدن همه بازداشت‌شدگان و بازگشت شرایط به وضعیت قبل از کودتای نظامی ۲۵ اکتبر را پیش‌شرط هر نوع گفت‌و‌گو می‌داند. به نوشته رویترز، این مطلب را سخنگوی حمدوک در فیسبوک اعلام کرد. منابع نزدیک به نخست وزیر برکنار شده گفته‌اند که ارتش سودان همچنان در حال مذاکره با او برای دستیابی به توافقی به منظور بازگشت او به قدرت به عنوان نخست وزیر است.

حمدوک از زمانی که دولتش توسط ژنرال عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش، در نتیجه کودتا سرنگون شد، در حبس خانگی بوده است. کودتای اخیر، گذار سودان به سوی یک حکومت غیرنظامی را از مسیر خود خارج کرد. تلاش‌ها برای میانجی‌گری در سودان چند روزی است که آغاز شده است.پیشتر نسبت به وقایع اخیر در سودان ابراز نگرانی کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، انحلال دولت گذار تحت رهبری غیرنظامیان و نهادهای مرتبط با آن را محکوم کرد و خواستار بازگرداندن فوری دولت و نهادهای آن به قدرت شد.گسترده‌ای نیز علیه کودتاچیان در سودان و درخواست برای بازگشت دولت انتقالی به قدرت برگزار شده است و چندین نفر نیز کشته شده‌اند. headtopics.com

ارتش سودان روز دوشنبه هفته گذشته دولت گذار را از قدرت ساقط کرد و شورای مستقل نظامی-غیرنظامی را که دو سال قبل در پی سرنگونی عمرالبشیر، دیکتاتور سابق آن کشور، با هدف «رهبری کشور به سوی دموکراسی» تاسیس شده بود، منحل کرد. ‌

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

مذاکرات بازگشت به برجام ۲۹ نوامبر در وین از سر گرفته می‌شود | DW | 03.11.2021مذاکرات میان ایران و کشورهای چهار به علاوه یک برای بازگشت به برجام روز ۲۹ نوامبر (۸ آذر) از سر گرفته می‌شود. اداره امور خارجی اتحادیه اروپا چهارشنبه شب، سوم نوامبر این خبر را اعلام کرد. بیخردان و ابلهان و حیوانات اند،سودجویانه تشگیلات و حکومت جاهلیت جنودفکری شئونیزم فارسی جاهلان و ملاها و اوباشان شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران را سرکار گذاشتند برسمیت می شناسند و دنبال زدبنده های فاشیستی و مذاکره اند.

کرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشورکرونا در ایران | افزایش شمار شهرهای قرمز و شرایط «ناپایدار» در بسیاری از نقاط کشور بر اساس آمار وزارت بهداشت ایران، تاکنون کمی بالای ۴۲ درصد از کل جمعیت ایران هر دو دز واکسن را دریافت کرده و کامل واکسینه شده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: . آنانی که به یک قرص نان قانع بودند و خاک خوردند و خاک ندادند تا امروز جماعتی بی شرف و کفتارصفت ، در تمامی ارکان های قدرت در ایران مسلط شوند و مالک جان و مال یک ملت شوند و میلیارد میلیارد ثروت اندوزی کنند . سپاه_پاسداران_انقلاب_اسلامی دریای عمان گرینگو هفت تیرکِش... 😂😂😂

شمخانی: درصورت عدم تغییر شرایط فعلی، نتیجه مذاکره از قبل روشن استشمخانی: درصورت عدم تغییر شرایط فعلی، نتیجه مذاکره از قبل روشن است دبیر شورای عالی امنیت ملی: رییس‌جمهور فاقد اختیار آمریکا، حاضر به ارائه تضمین نیست، در صورت عدم تغییر شرایط فعلی، نتیجه مذاکره از قبل روشن است.

شمخانی: در شرایط فعلی، نتیجه مذاکره از قبل روشن استدبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت که درصورت عدم تغییر «شرایط فعلی»، نتیجه مذاکرات هسته ای از قبل روشن است. - خبرگزاری آناتولی

هشدار آژانس به ایران: شرایط کنونی نمی‌تواند ادامه یابدرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به عدم دسترسی بازرسان آژانس به دوربین‌های نظارتی در مراکز هسته‌ای ایران و تاکید بر این‌که این

آنتونیو کونته مامور نجات تاتنهام؛ بازگشت استاد ۲-۵-۳ به لندن - BBC News فارسیتاتنهام شنبه آینده با اورتون بازی می‌کند و بعد بازی‌های ملی فرا می‌رسد و کونته حدود دو هفته فرصت دارد تا تیمش را بر اساس ایده‌های خودش شکل بدهد؛ تیمی که مدیرانش برای قرار گرفتن در جمع چهار تیم بالای جدول و کسب سهمیه لیگ قهرمانان، حاضرند پس از ۱۰ هفته زیر بار هزینه سنگین بروند و کادرفنی را تغییر دهند.

او این پیش شرط را برای گفت‌وگو به منظور پیدا کردن راه حلی برای بحران فعلی سودان تعیین کرده است.

به نوشته رویترز، این مطلب را سخنگوی حمدوک در فیسبوک اعلام کرد.

منابع نزدیک به نخست وزیر برکنار شده گفته‌اند که ارتش سودان همچنان در حال مذاکره با او برای دستیابی به توافقی به منظور بازگشت او به قدرت به عنوان نخست وزیر است.

حمدوک از زمانی که دولتش توسط ژنرال عبدالفتاح البرهان، فرمانده ارتش، در نتیجه کودتا سرنگون شد، در حبس خانگی بوده است. کودتای اخیر، گذار سودان به سوی یک حکومت غیرنظامی را از مسیر خود خارج کرد.

تلاش‌ها برای میانجی‌گری در سودان چند روزی است که آغاز شده است.پیشتر نسبت به وقایع اخیر در سودان ابراز نگرانی کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، انحلال دولت گذار تحت رهبری غیرنظامیان و نهادهای مرتبط با آن را محکوم کرد و خواستار بازگرداندن فوری دولت و نهادهای آن به قدرت شد.گسترده‌ای نیز علیه کودتاچیان در سودان و درخواست برای بازگشت دولت انتقالی به قدرت برگزار شده است و چندین نفر نیز کشته شده‌اند.

ارتش سودان روز دوشنبه هفته گذشته دولت گذار را از قدرت ساقط کرد و شورای مستقل نظامی-غیرنظامی را که دو سال قبل در پی سرنگونی عمرالبشیر، دیکتاتور سابق آن کشور، با هدف «رهبری کشور به سوی دموکراسی» تاسیس شده بود، منحل کرد. ‌

ژنرال عبدالفتاح البرهان، رهبر این کودتای نظامی، با اعلام وضعیت اضطراری گفت که نیروهای مسلح باید از ایمنی و امنیت کشور محافظت کنند. او همچنین قول داد که تا ژوئیه ۲۰۲۳ انتخابات را در آن کشور برگزار کند و در آن زمان قدرت را به یک دولت غیرنظامی منتخب تحویل دهد.