نخست وزیر بریتانیا نشست آب و هوایی گلاسگو را «آخرین فرصت برای بشریت» خواند

01/07/1400 10:20 ق.ظ

نخست وزیر بریتانیا نشست آب و هوایی گلاسگو را «آخرین فرصت برای بشریت» خواند بیشتر بخوانید🔽

آقای جانسون با بیان اینکه نباید با کره زمین به عنوان یک «اسباب بازی نابود نشدنی» رفتار کرد گفت: «ما این سیاره زیبا را عملاً نه فقط برای خودمان بلکه برای بسیاری از گونه های دیگر غیرقابل سکونت کرده‌ایم.» او روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر در سخنان خود از مذاکرات اقلیمی ملل متحد در نوامبر در شهر گلاسگو به عنوان آخرین فرصت حیاتی برای بشریت نام برد.

آقای جانسون در سخنان خود با هشدار نسبت به آسیب های جبران ناپذیر ناشی از تغییرات آب و هوایی، از بشریت خواست تا با کره زمین به عنوان یک «اسباب بازی نابود نشدنی» رفتار نکنند.

او گفت: «ما این سیاره زیبا را عملاً نه فقط برای خودمان بلکه برای بسیاری از گونه های دیگر غیرقابل سکونت کرده‌ایم.» از همین رو آقای جانسون نتیجه گرفت که اجلاس گلاسگو نقطه عطفی برای بشریت است.نخست وزیر بریتانیا از هدف جهان توسعه یافته برای حذف زغال سنگ به عنوان یکی از آلوده‌ترین انواع انرژی‌ها تا سال ۲۰۳۰ و یک دهه بعد از آن برای کشورهای در حال توسعه حمایت کرد.

آقای جانسون با اشاره به سابقه بریتانیا در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در کنار حفظ رشد، نظریه‌های توطئه ای را که اغلب از سمت جریان های راست سیاسی در مورد اهداف برنامه‌های آب و هوایی مطرح می‌شود، رد کرد. headtopics.com

نخست وزیر بریتانیا گفت: «من از آن دسته از دوستداران محیط زیست نیستم که از نقد اعمال انسان لذت اخلاقی ببرم.» او گفت: «من جنبش سبز را بهانه‌ای برای حمله به سرمایه داری نمی‌دانم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

وزیر امور خارجه آلمان: نمایش طالبان در سازمان ملل هیچ دردی را دوا نمی‌کندوزیر امور خارجه آلمان: نمایش طالبان در سازمان ملل متحد هیچ دردی را دوا نمی‌کند درد تو رو دیگه دوا نمیکنه طالب با تو زاده شده تو رو رها نمیکنه این جنایت در حق بشریت توسط امریکا واروپا هرگز از ذهن ازادیخواهان واقعی وطرفدار حقوق بشر پاک نخواهد شد . همگی دست افغان های مظلوم را به سنگ بستید واین سگ های هار طالب را باز ورها کردید وبه جان مردم بی دفاع انداختید . ایا المان امروز وارث هگل ودیگر فلاسفه نو اندیش است؟

حزب وحدت اسلامی افغانستان: اگر طالبان استبداد را ادامه دهند هزاره‌ها مبارزه مسلحانه را آغاز می‌کنندمحمد کریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان به طالبان هشدار داد که اگر این گروه به وعده خود برای اجتناب از استبداد عمل نکنند، جامعه شیعه و هزاره‌ها، درگیری مسلحانه را از سر می‌گیرند. ملت غيور هزاره حالا فهميدندكه عامل جنگ وقتل وكشتارافغانها وبرادركشى بين افغانها در افغانستان شمامافيان مذهبى هستيد نه طالبان🙏🏻 ازين سبب ديگرمادروطن🇦🇫حاضرنيست فرزندانش رابنام هزاره وتاجيك وپشتون وازبك بخاطرمنافع شما 🤡هاى خودفروخته🇮🇷🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇵🇰قربانى كند. میشه که پیش از اتخاذ چنین تصمیم یکبار با باغیان امرالله سالې و احمد مسعود یک مشوره صورت ګیرد تا از پشیمانی بی جاه جلوګیري ګردد🥴 اگر داره؟ آزموده را آزمودن خطاست، اگه راست میگید شروع کنید

ارسال کمک های پزشکی قطر به ایران برای مقابله با کروناارسال کمک های پزشکی قطر به ایران برای مقابله با کرونا صندوق توسعه قطر در صفحه توییتر خود اعلام کرد که از طریق حمل ونقل هوایی سه ‌ونیم تن مواد و تجهیزات پزشکی به منظور مقابله با ویروس کرونا به جمهوری اسلامی ایران ارسال کرده است روزی میرسه آب و نانمان هم میفرستن ما در قحطی بسر میبریم ایران ۱۴۰۰؛کاش مسئولان کمی هم خجالت میکشیدن قطریا واقعا ادمهای سازگار با تمدن ایرانیها هستند

یافته‌های باستان‌شناسی در ایران: دیگ‌های سفالی برای تدفین نوزادان | DW | 22.09.2021باستان‌شناسان در ایران می‌گویند، بخش زیادی از گورهای گورستان نویافته تپه باستانی سگزآباد، مربوط به عصر آهن دو و سه هستند. بخشی از این گورها به تدفین نوزادان و کودکان اختصاص داشته که گاه در دیگ‌ سفالی دفن شده‌اند.

برای پیروزی بر آرژانتین ،نمیخواستیم به آب و آتش بزنیم- فیلم گفتگو - مستند تسنیم | Tasnim🎥 سرمربی تیم‌ملی فوتسال: برای پیروزی بر آرژانتین، نمیخواستیم به آب‌و‌آتش بزنیم

جایزه معتبر پزشکی آلمان برای زوج ترک-آلمانی موسس شرکت بایون‌‌تک | DW | 21.09.2021اوزلم توره‌چی و اوگور شاهین زوج صاحب شرکت تولید واکسن بایون‌تک به همراه متخصص بیوشیمی این شرکت جایزه پزشکی پاول الریش و لوودویگ دارم‌اشتتر سال ۲۰۲۲ آلمان را گرفتند. این جایزه یکی از معتبرترین جوایز پزشکی در آلمان است. پاول ارلیش

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از کشورهای جهان خواست تا از انتشار کربن جلوگیری کنند.

او روز چهارشنبه ۲۲ سپتامبر در سخنان خود از مذاکرات اقلیمی ملل متحد در نوامبر در شهر گلاسگو به عنوان آخرین فرصت حیاتی برای بشریت نام برد.

آقای جانسون در سخنان خود با هشدار نسبت به آسیب های جبران ناپذیر ناشی از تغییرات آب و هوایی، از بشریت خواست تا با کره زمین به عنوان یک «اسباب بازی نابود نشدنی» رفتار نکنند.

او گفت: «ما این سیاره زیبا را عملاً نه فقط برای خودمان بلکه برای بسیاری از گونه های دیگر غیرقابل سکونت کرده‌ایم.» از همین رو آقای جانسون نتیجه گرفت که اجلاس گلاسگو نقطه عطفی برای بشریت است.نخست وزیر بریتانیا از هدف جهان توسعه یافته برای حذف زغال سنگ به عنوان یکی از آلوده‌ترین انواع انرژی‌ها تا سال ۲۰۳۰ و یک دهه بعد از آن برای کشورهای در حال توسعه حمایت کرد.

آقای جانسون با اشاره به سابقه بریتانیا در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در کنار حفظ رشد، نظریه‌های توطئه ای را که اغلب از سمت جریان های راست سیاسی در مورد اهداف برنامه‌های آب و هوایی مطرح می‌شود، رد کرد.

نخست وزیر بریتانیا گفت: «من از آن دسته از دوستداران محیط زیست نیستم که از نقد اعمال انسان لذت اخلاقی ببرم.» او گفت: «من جنبش سبز را بهانه‌ای برای حمله به سرمایه داری نمی‌دانم.»جانسون از تعهدی که روز گذشته توسط شی جین پینگ، رئیس جمهور چین برای پایان دادن به تأمین مالی زغال سنگ استقبال کرد و از بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز جهان نیز خواست تا به استفاده روزافزون خود از زغال سنگ پایان دهد.

هدف توافقنامه پاریس ۲۰۱۵ کاهش گرمایش زمین تا ۲ درجه سانتیگراد (۳.۶ درجه فارنهایت) بالاتر از سطوح پیشاصنعتی و محدود کردن افزایش دما به ۱.۵ درجه سانتیگراد (۲.۷ درجه فارنهایت) است.متخصصان زیست محیطی بر این باورند که در صورت انتخاب روش نامناسب، جهان شاهد آسیب های تغییرات آب و هوایی از جمله تشدید خشکسالی و افزایش سیلاب خواهد بود.

جانسون ابراز امیدواری کرد که همه کشورها از اهداف بریتانیا، در میان بلندپروازترین های جهان برای کاهش انتشار کربن تا ۶۸ درصد تا سال ۲۰۳۰ در مقایسه با سطوح ۱۹۹۰ استفاده کنند.

او گفت: «دلیلی برای ترس نداریم و همه چیز را باید از این انقلاب صنعتی سبز بدست آوریم.»