فرانسه, نخست وزیر, ویروس کرونا, بیماری همه‌گیر, اقتصاد, قرنطینه

فرانسه, نخست وزیر

نخست وزیر فرانسه: زندگی در دوران پسا‌قرنطینه با قبل از آن متفاوت است

نخست وزیر فرانسه: زندگی در دوران پسا‌قرنطینه با قبل از آن شباهتی ندارد

19/04/2020 09:46:00 ب.ظ

نخست وزیر فرانسه : زندگی در دوران پسا‌ قرنطینه با قبل از آن شباهتی ندارد

نخست وزیر فرانسه همچنین بر ادامه دورکاری تا حد ممکن برای مشاغلی که این امکان برایشان فراهم است،‌ تاکید کرد.

ادوارد فیلیپ،‌ نخست وزیر فرانسه روز یکشنبه ضمن تشریح راهبرد کشورش برای مدیریت بحران سلامت کنونی ناشی از شیوع بیماری کووید۱۹ تاکید کرد که بازگشت به زندگی قبل از قرنطینه حتی پس از برداشته شدن محدودیت‌ها به زمانی بسیار طولانی نیاز خواهد داشت.آقای فیلیپ که در جریان یک نشست خبری و رادیو تلویزیونی به همراه وزیر و مسئولان وزارت بهداشت فرانسه سخن می‌‌گفت با اشاره به تاریخ تعیین شده برای برداشته شدن محدودیت‌های ناشی از قرنطینه عمومی گفت: «زندگی پس از یازدهم ماه مه همانطور که پیش از قرنطینه جریان داشت نخواهد بود.

مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعزام گارد ملی آمریکا به مینیاپولیس در پی تشدید خشونت‌ها | DW | 29.05.2020 کاخ سفید توییتر را در مقایسه پیام ترامپ و خامنه‌ای به چالش کشید | DW | 29.05.2020

نخست وزیر فرانسه سپس تصریح کرد که بسیاری از مخاطبانش انتظار دارند که وی به تمام جزئیات آنچه در یازدهم ماه مه و روزهای پس از آن اتفاق خواهد افتاد بپردازد اما در عین حال تاکید کرد که امروز قصد انجام این کار ندارد و در آینده‌ای نزدیک به این مسائل خواهد پرداخت.

وی در عین حال راهبرد دولت فرانسه برای مقابله با ویروس کرونا پس از برداشته شدن قرنطینه عمومی را در سه بخش کلی یعنی ادامه اقدامات احتیاطی و پیشگیرانه،‌ انجام آزمایش‌های گسترده و در قرنطینه قرار دادن افراد حامل ویروس خلاصه کرد و گفت که سیاست دولت از این پس انجام آزمایش‌های زیاد در مدت زمان کم و با سرعت بالا است.

نخست وزیر فرانسه همچنین بر ادامه دورکاری تا حد ممکن برای مشاغلی که این امکان برایشان فراهم است،‌ تاکید کرد و گفت احتمال اجباری شدن ماسک در اماکن عمومی بویژه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در دست بررسی است.بحران اقتصادی سنگینی پیش رو استادوارد فیلیپ سپس بحران سلامت کنونی را که روزانه شمار زیادی از شهروندان را به کشتن می‌دهد سرمنشا یک بحران مهم اقتصادی در کشورش خواند و تاکید کرد که فرانسه اکنون تازه در ابتدای این بحران قرار دارد و تبعات آن در آینده بسیار سنگین خواهد بود.

وی تاکید کرد که کشورش در سال جاری میلادی دست کم با رکود ۸ درصدی در تولید ناخالص ملی روبرو خواهد بود. به گفته نخست وزیر فرانسه فعالیت های اقتصادی با ۳۶، بخش صنعت با ۴۳ و بخش تولید و ساخت و ساز با رکودی ۸۸ درصدی مواجه خواهند بود.آقای فیلیپ سپس تاکید کرد که به رغم پیشرفت‌های بسیار خوبی که با همراهی شهروندان و به واسطه اجرای محدودیت‌های بی سابقه در کنترل و کاستن از سرعت شیوع ویروس کرونا بدست آمده اما این بحران سلامت هنوز تمام نشده و به زمان زیادی برای خروج کامل از آن نیاز است.

وی سپس با استفاده از ابزارهای ارائه تصویری محتوی از جمله نقشه‌ها و گرافیک های مختلف توضیح داد که راهبرد وضع محدودیت و اعمال قرنطینه از سوی دولت از سنگینی بار پذیرش انبوه مراجعان به سرویس‌های بیمارستانی درمناطق مختلف کشور و بخش‌های تحت حاکمیت فرانسه در آنسوی آب‌ها کاسته برغم آنکه این سیاست‌ها هزینه‌های مالی سنگینی به همراه داشته است.

قربانیان ویروس کرونا در فرانسه به مرز ۲۰ هزار نفر نزدیک شدنخست وزیر فرانسه درحالی از موفقیت آمیز بودن اقدامات پیشگیرانه و تدابیر ایمنی برای کنترل بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشورش سخن گفته است که بر اساس آمار تازه ارائه شده از سوی وزارت بهداشت فرانسه شمار قربانیان کرونا در این کشور به مرز ۲۰ هزار نفر نزدیک شده است.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای سازمان بهداشت جهانی: واکسن کرونا شاید ۱۱ تا ۱۷ ماه دیگر | DW | 29.05.2020 سفر اختصاصی مدیران صنایع آلمان به چین | DW | 29.05.2020

با این حال آمار جدید از کاهش قابل توجه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در فرانسه خبر می‌دهد به نحوی که طبق گزارش وزارت کشور فرانسه طی بیست و چهار ساعت گذشته تنها ۳۹۵ نفر به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.با آنکه این آمار با احتساب شمار افرادی که در بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان جان باخته‌اند ارائه شده برخی معتقدند که شمار فوت شدگان در منازل یا مراکز نگهداری افراد سالخورده با دقت محاسبه نشده است. برخی نیز علت پایین آمدن شمار قربانیان فرانسه در روز یکشنبه را تعطیل بودن برخی بخش‌های اداری و اطلاع رسانی در بیمارستان‌ها عنوان کرده‌اند.

به هر شکل طبق آمار مقامات وزارت بهداشت فرانسه از ۱۹ هزار و ۷۱۸ قربانی کرونا در این کشور ۱۲ هزار و ۶۹ نفر در بیمارستان و ۷ هزار و ۶۴۹ تن نیز در خانه‌های سالمندان جان باخته‌اند.به گفته وزارت بهداشت فرانسه در ۴۵ درصد از مراکز نگهداری افراد سالخورده و معلول دست کم یک مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

با این حال اولیویه وران،‌ وزیر بهداشت فرانسه در این نشست تاکید کرد که خانواده‌ها از روز دوشنبه مجاز خواهند بود که با بستگان خود در خانه‌های سالمندان و مراکز نگهداری معلولان ملاقات کنند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

جهانیان باید چشم وگوش های خودشان را بازکننداگرگوش هامشکل داردپاک کنندوقتی درایران رحم به جوجه های بی دفاع وبی پناه یک روزه که جان دارندنمیکنندومدام روی منبرهاحدیث حفظ حیات جانداران میگویند و میخوانندوزنده به گور میکنندحیوان راپس بدانیداین حاکمان رحم بجان بشریت نمیکنند

نامه بهروز بنیادی به سعید نمکی وزیر بهداشت🔻نامه بهروز بنیادی، نماینده مجلس، به وزیر بهداشت:جهان آینده در خطر بیوتروریسم و بیماری‌های نوپدید قرار دارد/جایگاه CDC کشور به یک سازمان مستقل ارتقا یابد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

وزیر خارجه آمریکا حملات سایبری علیه بخش درمانی کشورها را محکوم کرد🔺وزیر خارجه آمریکا حملات سایبری علیه بخش درمانی کشورها را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا حملات سایبری که فعالیت‌های مراکز درمانی را برای مبارزه با ویروس_کرونا مختل می‌کند محکوم کرده و می‌گوید چنین اقداماتی می‌تواند پیامدهای ناگواری به دنبال داشته باشد. چیزی که عوض داره گله نداره! خلاصه فرمایش عالیجناب پومپئو: زدی ضربتی! ضربتی نوش کن! عروس بلد نیست برقصه میگه حمله سایبری بود🤣🤣🤣 FakeNewsVOA

وزیر بهداشت ترکیه: آمار بهبودیافتگان کرونا از مرز 10 هزار نفر گذشتوزارت بهداشت ترکیه از بهبودی 10 هزار و 453 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کووید-19 در کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت ترکیه: طی یک روز اخیر 3783 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد، با فوت 121 نفر دیگر آمار قربانیان به 1890 و مبتلایان نیز به 82 هزار و 329 نفر رسید

وزیر ارتباطات: سیم‌کارت‌ها باید آنلاین ثبت‌نام شوندتهران- ایرنا- پس از اعلام دولت مبنی بر لزوم به نام بودن سیم‌کارت سرپرستان خانوار به منظور ارسال پیامک دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی، صف‌های طویلی تشکیل شد که وزیر ارتباطات در واکنش به این مساله به اپراتورها دستور داد این روند را متوقف کرده و آنلاین ثبت‌نام کنند.

فرازی از "مناجات شعبانیه" با دستخط رهبر انقلاب + عکس- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimرهبر معظم انقلاب فرمودند: زبانِ صادق، سخن با صداقت حرفی که در آن شائبه‌ای از مادّیت و خودخواهی و هواپرستی نباشد، این سخنی است که به‌سمت خدا بالا می‌رود.

مهمترین ویژگی‌های زندگی دوران پساکرونارئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه اختلالات روانی در دوران پساکرونا نسبت به دوران کرونا و قبل از کرونا افزایش می یابد و شیوع آن نیز بسیار بالا خواهد بود و باید برای دوران پساکرونا برنامه‌های مدونی را تدوین کنیم، گفت: در دوران پساکرونا زندگی مردم هوشمند خواهد بود و باید مبتنی بر خودمراقبتی و دیگرمراقبتی باشد. شما چهل ساله برای مملکت هیچ برنامه ای ندارید حالا برا کرونا اونم پساش برنامه دارین؟ فکر کنم بهترین برنامه برای 'پساکرونا' ریختن ج.ا. و رژیم آخوند به فاضلاب باشه. 💩 بی پدر، تو اول واسه همین دوران کرونا یه برنامه ریزی بکن، پسا کرونا بخوره تو سرت!