نخستین سال‌روز کشتار آبان، تشکیل دادگاه بین‌المللی مردمی | DW | 14.11.2020

24/08/1399 02:46:00 ب.ظ

در سال‌روز آغاز حرکت‌های اعتراضی آبان ماه ۹۸ چند تشکل حقوق بشری از برگزاری یک دادگاه بین‌المللی در بهمن ماه خبر دادند. این دادگاه قرار است طی سه روز به بررسی 'جنایت‌های بین‌المللی' سرکوب‌گران معترضان بپردازد.

در سال‌روز آغاز حرکت‌های اعتراضی آبان ماه ۹۸ چند تشکل حقوق بشری از برگزاری یک دادگاه بین‌المللی در بهمن ماه خبر دادند. این دادگاه قرار است طی سه روز به بررسی 'جنایت‌های بین‌المللی' سرکوب‌گران معترضان بپردازد. تصویر به آتش کشیده شده رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ درباره شمار قربانیان، مجروحان و بازداشت‌شدگان جنبش اعتراضی آبان ماه، آمار رسمی و قابل اعتمادی وجود ندارد. حکومت هنوز از انتشار آمار کامل این رویداد خودداری می‌کند.

در نخستین سالروز سرکوب‌های خونین آبان ماه سازمان‌های"عدالت برای ایران"،"حقوق بشر ایران"، و تشکل بین‌المللی"با هم علیه اعدام" از گروهی حقوقدان برجسته بین‌المللی درخواست کرده‌اند تا به‌طور مستقل با بررسی دقیق این پرونده،"درباره اینکه چه جنایت‌های بین‌المللی از سوی مقامات حکومتی و نیروهای انتظامی و امنیتی انجام شده" حکم صادر کنند.

حمید صبی گفته است: «ما از تمامی شاهدان عینی اعتراضات، کسانی که زخمی یا بازداشت شده‌اند و همین‌طور خانواده‌های جان‌باختگان و زندانیان دعوت می‌کنیم تا با این دادگاه تماس بگیرند و با شهادت خود به این روند دادخواهی بین‌المللی یاری رسانند.» headtopics.com

AbanTribunal مثلا محکوم شدند چه نتیجه ای داره؟خیلی فشار بیارند نهایتا چند سرباز قربانی می کنند

کدام_آبان فرانسه جلیقه_زردها

مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی پيمان_نوین آبان_خونین

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

ونتیجش هیچی نخواهد شد اخوندفقط زبان زور رو میفهمه خخخخ.کیا از جنایت حرف میزنن...

دادگاه بین‌المللی مردمی آبان؛ روایت شاهدان عینی از آنچه در آبان خونین گذشت

احضار رهبر و ۳۸ نفر از مقامات جمهوری اسلامی به دادگاه بین‌المللی مردمی در لاهه

طرح دادخواست علیه رئیس جمهور شیلی در دادگاه کیفری بین‌المللی | DW | 30.04.2021مدافعان حقوق بشر شیلی اتهام سباستین پینرا را 'جنایت علیه بشریت' عنوان کرده‌اند. او به خشونت بی‌حد در مقابله با اعتراضات مدنی دو سال قبل متهم است؛ اعتراضاتی که با توافق بر سر تدوین قانون اساسی جدید به پایان رسید. چرا چپ هیچ وقت نمی فهمد!!!؟؟؟

پرونده ولی‌الله سیف در دادگاه ویژه 'اخلال در نظام اقتصادی' | DW | 05.05.2021رئیس کل سابق بانک مرکزی به تضییع ۳۰میلیارد و ۲۰۰میلیون دلار منابع ارزی و ۶۰ تن ذخایر طلا متهم است. دادستان تهران در جلسه شورایعالی قضایی از صدور کیفرخواست و ارجاع پرونده سیف به دادگاه خبر داد. خوب در کشوری که حساب کتاب نباشد از اول تا آخر همینه که میبینیم و کسریهایشان را از جیب مردم حال بورس حقوق برق آب برداشت و جبران میکنند گنگش بالاس این ولایی میلیاردها دلار سرمایه مردم ایران که از سفره ها دزدیده شده است به کجا رفته است؟ تروریسم و پشتیبانی از تروریسم برخی از انتقال پولها که به صورت قاچاق انجام می شد مصادره شد نان سفره خانواده کارگران غارت شده بوسیله آخوندها بوده است.

وزیر پیشین مهاجرت دانمارک در آستانه دادگاه استیضاح از عضویت در حزبش استعفا کردخانم استویبرگ متهم است که در دوران تصدی مقام وزارت و در اقدامی غیرقانونی، دستور جدایی زوج‌های پناهجویی را داده است که از سوریه به این کشور آمده بودند.