نخست وزیر پاکستان: مذاکرات صلح امریکا با طالبان باید دوباره آغاز شود

23/09/2019 12:18:00 ب.ظ

نخست وزیر پاکستان: مذاکرات صلح امریکا با طالبان باید دوباره آغاز شود #العربية

العربية

نخست وزیر پاکستان: مذاکرات صلح امریکا با طالبان باید دوباره آغاز شود العربية

عمران خان، نخست وزیر پاکستان یکشنبه 22 سپتامبر در دیدار با زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای

به گزارش منابع خبری، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان گفته است، این دیدار در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویارک امریکا صورت گرفت.زلمی خلیلزاد در این دیدار در مورد مذاکرات با طالبان و انتظارهای وی از آینده صلح افغانستان صحبت کرد.

از سوی دیگر، زلمی خلیلزاد به تازگی به کنگره امریکا نیز احضار شد و در یک نشست سری به نمایندگان این کنگره در مورد مذاکرات صلح با طالبان توضیحات داد.قابل یادآوری است که گروه طالبان پنج شنبه 5 سپتامبر یک موتر بمب‌گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار داد که در این رویداد 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بازداشت 263 شهروند کرد طی شش ماه نخست سال 98طی شش ماه نخست سال جاری خورشیدی به طور متوسط هر هفته دست کم 11 شهروند کرد به اتهام فعالیت سیاسی،

انتخابات اسرائیل؛ احزاب عرب از نخست وزیری بنی گانتس حمایت کردنداحزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند. این اقدام احتمال این که بنی گانتس مامور تشکیل دولت آینده بشود را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. معنیش چیه؟ یعنی دومین ستون تیم بی هم رفت؟ خب بعدی هم لابد بن سلمانه. البته بنی گانتس هم خودش بی داره اینم مخالف سرسخت جمھوری اسلامیە، یعنی ھر کسی بیاد سر کار، در مورد جمھوری اسلامی یە مخرج مشترک دارن، اونھم زدن این رژیم و منافع و بازوھایش در منطقەس، دلتون رو خوش نکنید الان دو روزه که معلوم شده لیکود دوتا صندلی مجلس کمتر از آبی و سفیدها داره و لیبرمنم که خیلی قبلتر گفته بود با نتانیاهو دولت تشکیل نمیده؛ شماها خیلی عشق نتانیاهو هستین بعد دو روز تازه گفتین زرت ایشون قمصور شده

حمایت فهرست مشترک اعراب اسراییل از نخست وزیری گانتس | DW | 23.09.2019نمایندگان عرب کنست تصمیم گرفته‌اند که به دوران نخست وزیری نتانیاهو پایان دهند. رهبر لیست مشترک اعراب پارلمان اسرائیل حمایت خود را از بنی گانتس رهبر ائتلاف سفید آبی برای پست نخست وزیری اعلام کرده است. لیبرمن با لجبازی درآوردن با نتانیاهو اول از همه خودش را به فنا داد واى فكرش رو بكن،چقد دلمون براى زِرهاى مفت بن تنگ ميشه روزنامه کیهان شریعتمداری با Dw فارسی فرقی ندارد وقتی خبری را گزارش میکند شما مطمئن میشوید خبر چیز دیگریست.

حمایت احزاب عرب از «گانتس» برای پایان دادن به نخست وزیری نتانیاهوحمایت اعراب از یک نامزد نخست وزیری در انتخابات اسرائيل یک اقدام تاریخی است که برای نخستین بار طی سه دهه اخیر رخ داده است.

دیدار عمران خان با با زلمی خیل‌زاد در نیویورکنخست وزیر پاکستان و نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان در شهر نیویورک در باره صلح افغانستان تبادل نظر کردند. - خبرگزاری آناتولی

می‌خواهیم تاریخ شروع جنگ ایران و عراق تبدیل به روز صلح شودوزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به سالروز آغاز حمله صدام به ایران نوشت: ما می‌خواهیم ۹/۲۲ را تبدیل به یک روز صلح و نه جنگ کنیم.

صلح افغانستان گفت، روند مذاکرات صلح ایالات متحده با طالبان باید دوباره آغاز شود.مدنی، کارگری و عقیدتی از سوی نهادهای امنیتی حکومت ایران بازداشت شده‌اند.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Photoshot احزاب عرب اسرائیل در تصمیمی کم سابقه اعلام کرده اند که با هدف پایان دادن به یک دهه نخست وزیری بنیامین نتانیاهو، به جناح چپ-میانه به رهبری بنی گانتس، رقیب اصلی آقای نتانیاهو، می پیوندند.ایمن عوده، رهبر فهرست مشترک اعراب پارلمان اسراییل در دیدار با رئیس جمهور اسراییل ایمن عوده، رهبر فهرست مشترک اعراب پارلمان اسراییل در جریان مذاکرات خود با رووین ریولین ، رئیس جمهور اسراییل گفت: «می‌خواهیم به دوران بنیامین نتانیاهو پایان دهیم و به همین خاطر توصیه می‌کنیم بنی گانتس دولت بعدی را تشکیل دهد».

به گزارش منابع خبری، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان گفته است، این دیدار در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهر نیویارک امریکا صورت گرفت. زلمی خلیلزاد در این دیدار در مورد مذاکرات با طالبان و انتظارهای وی از آینده صلح افغانستان صحبت کرد. در میان افرادی که بازداشت شدهاند 10 نفر زن، 4 نفر معلم، ٢ نفر کودک، 7 نفر دانشجو، یک نفر محقق و یک نفر نیز فعال رسانه‌ای می باشند. از سوی دیگر، زلمی خلیلزاد به تازگی به کنگره امریکا نیز احضار شد و در یک نشست سری به نمایندگان این کنگره در مورد مذاکرات صلح با طالبان توضیحات داد. انتظار می رود که حزب حاکم لیکود موفق به کسب ۳۱ کرسی شود. قابل یادآوری است که گروه طالبان پنج شنبه 5 سپتامبر یک موتر بمب‌گذاری شده را در ساحه «شش درک» شهر کابل انفجار داد که در این رویداد 12 نفر به شمول یک سرباز ارشد امریکایی و یک سرباز رومانیایی کشته و 42 نفر دیگر زخمی شدند. فعالین کارگری و کولبر: 10 نفر معادل 4٪ کل موارد. دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده بامداد یکشنبه 8 سپتامبر در واکنش به این حمله دیدار مخفیانه خود با رهبر طالبان و رییس جمهوری افغانستان را در کمپ «دیوید» لغو و مذاکرات صلح امریکا با نمایندگان طالبان را متوقف کرد. رسانه‌های اسراییل به این خبر واکنش نشان داده‌اند و این مسئله  را که فهرست مشترک اعراب کنست از رهبر ائتلاف آبی- سفید، (حزبی با حضور فرماندهان پیشین اسراییل در آن)، حمایت می‌کند،"استثنایی" می‌دانند.

. عقیدتی: 3 نفر معادل 1٪ کل موارد. احزاب عرب به طور سنتی از جناح های صهیونیست - که اسرائیل را تنها کشور یهودیان می دانند - حمایت نمی کنند، به همین دلیل در عرصه سیاسی در حاشیه بوده اند.