نخستین گفت‌وگوی تلفنی وزیر خارجه جدید آمریکا با همتای سعودی | DW | 06.02.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گفت‌وگوی تلفنی وزیران خارجه آمریکا و عربستان نخستین تماس رسمی در این سطح پس از اعلام مواضع بایدن درباره یمن است. بایدن ضمن تاکید بر حمایت از عربستان گفته است که در مورد یمن از تلاش‌های دیپلماتیک پشتیبانی می‌کند.

خبرگزاری آلمان روز شنبه ششم فوریه گزارش داد که آنتونی بلینکن برای نخستین بار به عنوان وزیر خارجه آمریکا با همتای عربستانی خود فیصل بن فرحان تلفنی گفت‌وگو کرده است.

این نخستین تماس رسمی میان واشنگتن و ریاض پس از اعلام مواضع دولت جدید آمریکا درباره اوضاع یمن توسط جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده است. بنابر گزارش‌ها، شبه‌نظامیان حوثی در سال‌های اخیر بارها با موشک‌ها و پهپادهایی که مطابق شواهد از جمهوری اسلامی دریافت کرده‌اند، به تاسیسات نفتی و برخی زیرساخت‌های عربستان سعودی حمله کرده‌اند.جو بایدن با وجود اعلام بازنگری در سیاست‌های آمریکا درباره جنگ داخلی یمن، تاکید کرده که از عربستان در مقابل تهدیدهای نیروهای مورد حمایت ایران پشتیبانی خواهد کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان روز شنبه گزارش داد که ریاض با مامور ویژه آمریکا در امور یمن و سازمان ملل برای دست یافتن به یک راه حل صلح‌آمیز همکاری خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخستین گفت‌وگوی تلفنی بایدن با نتانیاهورئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با نخست وزیر اسرائیل درباره گسترش همکاری دو کشور، صلح خاورمیانه و روند عادی سازی روابط تل‌آویو با کشورهای عربی بحث و رایزنی کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخستین گفت‌وگوی پرزیدنت بایدن و نخست وزیر اسرائیل؛ ایران یکی از محورها بود🔺نخستین گفت‌وگوی پرزیدنت بایدن و نخست وزیر اسرائیل؛ ایران یکی از محورها بود ⚡️پرزیدنت بایدن گفت: بر تعهد خدشه‌ناپذیر آمریکا بر امنیت متحدمان، اسرائیل، تاکید کردم فشار اقتصادی همزمان با فشار نظامی را باید هر روز بیشتر و بیشتر کرد. به این ترتیب اصولا نیازی به برجام و یا توافق دیگری با رژیم ملایان12 امامی نخواهد بود. هدف باید براندازی و نابودی کامل ملایان 12 امامی باشد. از کار انداختن صدا و سیما و دستگاههای تبلیغاتی رژیم باید در اولویت باشد. nightly closes around 9PM?
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاکید پرزیدنت بایدن بر حمایت خدشه‌ناپذیر آمریکا از اوکراین در نخستین تماس تلفنی با زلنسکیصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. همین حمایت شما باعث شد اکراین و گرجستان سه تا تیکه از کشورشان به باد بره . شما و انگلیس تعهد امضا کرده بودید که اگر مرزهای اکراین مورد تعرض قرار بگیرد از انها دفاع کنید ولی هیچ گوهی نتونستید بخوردید . پس گنده گوزی الکی نکنید پوتین هم شما را دایورت کرده روی تخم چپش اوکراین نباید امیدی به این پیرمرد گوزو داشته یاشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی کاخ سفید: نخستین تماس پرزیدنت بایدن در خاورمیانه با نخست وزیر اسرائیل خواهد بودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. سلام خوب هستید ؟ پسر من مبتلا به بیماری اس ام آ تیپ دو هست با هزینه درمان بالا، شما حرفتون سند هست برا فالورهاتون میشه لطفا معرفی اش کنید تا مردم و خیرین ببیند و کمک اش کنند؟ جای نتانیاهوی قاتلِ متجاوز،و فاسدِ کلاهبردار،زندان است نه ساختمان نخست وزیری رژیم جعلی اسرائیل!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نخستین دیدار حضوری وزیر خارجه جدید آمریکا با همتایان اروپایی در بروکسل؛ اشاره به موضوع ایران▪️ آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت بایدن در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو، برای نخستین بار به شکل حضوری با همتایان خود در اروپا دیدار کرد و در یکی از این دیدارها با وزرای خارجه فرانسه، آلمان و بریتانیا، به موضوع ایران نیز اشاره شد. وقتی خوارکسده ها دور هم جمع میشن، یعنی میخوان مردم ایران رو از ریشه نابود کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »