نخست‌وزیر یونان: در صورت رفع مشکلات حاضرم با اردوغان دیدار کنم

23/06/1399 08:23:00 ب.ظ

نخست‌وزیر یونان: در صورت رفع مشکلات حاضرم با اردوغان دیدار کنم

13.09.

2020 آتن/ خبرگزاری آناتولی کریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان طی نشست خبری در شهر سلانیک گفت حاضر است در صورت رفع مشکلات میان ترکیه و یونان با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه دیدار کند. وی همچنین بازگشت کشتی اکتشافی اوروچ رئیس به آنتالیا را یک «اقدام مثبت» خواند و افزود: درصورتی که این تحولات خوب ادامه یابد، یونان حاضر به گفتگو در قالب اکتشافی با ترکیه است.

میتسوتاکیس با ادعای اینکه آغاز گفتگو‌های اکتشافی بستگی به فضای عمومی دارد، تصریح کرد: در گذشته نیز شاهد اقدامات مثبت بودیم ولی اقدامات منفی در پی داشتند. وی همچنین در پاسخ به سوالات مربوط به برنامه تقویت تسلیحاتی یونان گفت سفارش جنگنده‌های رافائل از فرانسه در اواسط سال 2021 صورت خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تنش بین یونان و ترکیه؛ یونان از افزایش توان نظامی خبر داد - BBC News فارسییونان اعلام کرده که مقدار قابل ‌ملاحظه‌ای سلاح جدید خریداری کرده است؛ این خبر در حالی اعلام شده که تنش این کشور با ترکیه افزایش یافته است. بنابر اعلام نخست وزیر یونان این سلاح‌ها شامل ۱۸ هواپیمای جت جنگده 'رافال' فرانسوی، چهار ناوچه جنگی و ۴ هلیکوپتر برای نیروی دریایی این کشور است. ترکیه اخیرا کشتی‌های تحقیقاتی‌اش را برای زلزله‌نگاری تجسسی به آبهای نزدیک جزایر یونان فرستاده بود، که منجر به تشدید اختلافات بر سر قلمرو دو کشور شد.

تنش در شرق مدیترانه؛ یونان ۱۸ جنگنده فرانسوی رافال خریداری می‌کندرئیس‌جمهوری ترکیه روز شنبه به همتای فرانسوی خود هشدار داد که به دنبال «نزاع» با آنکارا نباشد.

وزیر دفاع ترکیه: یونان باید رفتار تنش‌زا و تحریک‌آمیز را کنار بگذاردوزیر دفاع ترکیه: یونان باید رفتار تنش‌زا و تحریک‌آمیز را کنار بگذارد آکار: یونان 18جزیره را بر خلاف قراردادها مسلح کرده است. این موضوع تنش را بالا برده و زمینه گفتگو را از بین می‌برد. وزیر دفاع ترکیه: به نظر ما تنش و اقدامات تحریک‌آمیز به هیچ کس، به ویژه به یونان کمکی نمی‌کند. - ما طرفدار مذاکره هستیم؛ امیدواریم که این مشکلات از طریق صلح‌آمیز و گفتمان سیاسی حل و فصل شود. - باید هرچه سریعتر تا دیر نشده از طریق گفتمان سیاسی مشکلات موجود را حل و فصل کنیم

درگیری پناهجویان با پلیس یونان با شعار «آزادی»آتش‌سوزی اردوگاه موریا مجددأ بحران پناهجویان در اروپا را پررنگ کرده است و سران اتحادیه اروپا از روز پنجشنبه تا کنون به دنبال راه‌کاری برای رسیدگی به پناهجویان اردوگاه موریا هستند.

ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را از سر گرفت - BBC News فارسیدرحالی که ارتش یونان بازسازی اردوگاه موریا را در میانه اعتراضات از سر گرفته وزیر کشور آلمان از پذیرش دست کم 400 کودکان پناهجوی این اردوگاه توسط آلمان و فرانسه هلند و فنلاند خبر داده است.

اعتراض مهاجران و ساکنان جزیره لسبوس یونان؛ اردوگاه جدید نسازیدکمپ موریا که در ابتداء برای اسکان ۳ هزار مهاجر طراحی و احداث شده بود ۱۳ هزار پناهجو را از ۷۰ کشور جهان در خود جای داده بود. اغلب ساکنان این کمپ اتباع افغانستان بودند.