نخست‌وزیر لبنان: طرح کودتا علیه مقابله با فساد شکست خورد

24/03/1399 07:38 ب.ظ

نخست‌وزیر لبنان: طرح کودتا علیه مقابله با فساد شکست خورده است

نخست وزیر لبنان طی سخنرانی امروز (شنبه) اظهار کرد، کمتر از یک ماه بعد از شروع کار دولت، لبنانی‌ها جدیت و رویکرد، اصرار و جرات دولت را به طور کل و در سطح وزیران درک کردند. نخست وزیر لبنان افزود: امروز در برابر چالش بازگشت به قبل از ۱۷ اکتبر هستیم. آنها مردم را فقیر کردند، صحیح است اما کشور ناتوان نیست. رسیدن به ساحل امن را می‌خواهیم اما موانع سیاسی مانع از آن شده‌اند البته تاکید می‌کنم تغییرات حتما خواهند آمد.

طرح کودتا علیه سازوکار مقابله با فساد سقوط کرد.

وی اظهار کرد: حقوق سپرده‌گذاران با تضمین دولت محفوظ است. نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد، تمام تلاش‌های کودتا با شکست روبه‌رو شد و تمام نشست‌های محرمانه و علنی در به ثمر رساندن طرح براندازی موفقیتی نداشتند. ما خواستیم به مقابله با توطئه بازی با نرخ لیره (پوند) لبنان بپردازیم تا هرگونه باج‌خواهی از دولت و مردم متوقف شود.

نخست‌وزیر لبنان اظهار کرد: سپرده‌ها در بانک‌ها به صورت ارقام و اعداد موجود هستند اما ما هرگز اجازه نخواهیم داد تا در حد عدد و رقم بمانند. می‌دانیم مردم فقیر هستند و مشکل مالی دارند اما دولت ناتوان نیست. مشکل ما مشکل مالی است. ما نمی‌خواهیم ناکارآمد باشیم. ما مثل آنها نیستیم و هرگز اجازه نخواهیم داد سپرده‌های مردم از بین بروند. سیاست معاملات، هدر دادن و فساد به ضرر سپرده‌گذاران لبنانی در بانک‌ها ادامه یافته است. برخی تلاش می‌کنند مردم را ناامید کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

روایت فارین‌پالیسی از تلاش ترامپ برای از بین بردن برجام پیش از انتخابات آمریکاتهران- ایرنا- نشریه فارین‌پالیسی در گزارشی نوشت که دولت ترامپ قصد دارد تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور برجام را به طور کامل نابود کند تا در صورت شکست ترامپ، دولت بعدی با زمین سوخته مواجه شود.

مجلس تونس طرح درخواست از فرانسه برای عذرخواهی دوران استعمار را رد کردنمایندگان گروه «کرامت» در زمان شور برای این طرح در صحن مجلس تی‌شرتی به تن داشتند که روی آن نوشته شده بود: «قتل و شکنجه، توحش و استعمارگری فرانسه». تونس نتونس معلومه هنوزم مستعمره هستن

گردش آب در آبنمای شهر ژنو پس از ۸۳ روز از سر گرفته شدآبنمای شهر ژنو حتی هنگام پرواز بر فراز این شهر در ارتفاع ۱۰ هزار کیلومتری نیز قابل مشاهده است. ژنو میخوام

دستور دکتر روحانی برای پیگیری مطالبات بانک مرکزی از کره جنوبی از همه راه های ممکن🔻در گفتگو با رئیس کل بانک مرکزی انجام شد؛ 🔹رئیس جمهور دستورات لازم برای پیگیری مطالبات بانک مرکزی از کره جنوبی از طریق سیاسی دوجانبه و نیز مسیر حقوقی و نهادها و مجامع بین المللی و نیز ارائه طرح تأمین مالی غیرتورمی پروژه‌های مهم نفتی را صادر کرد. احتمال مرگ اقای خامنه ای دوباره قوت گرفت... وظایف رییس جمهور شده تماس تلفنی و گفتگو با وزرا .. این ساده لوح فکر میکنه دنیا برای تجارت آزاد و تبادلات ارزی منتظر تماس روحانی با رییس بانک مرکزیه .. FieldMarshalPSO آیا سلاحی هست که اگر ما در اختیار کره‌ی شمالی بگذاریم به طور خاص کره‌ی جنوبی رو تحریک کنه؟

سربازان ترک مناطق آزاد‌شده از اشغال شبه‌نظامیان حفتر را از مین پاکسازی می‌کنند

کارزار هواداران استفاده از دوچرخه در پاریسمسیرهای ویژه دوچرخه سواران در پایتخت فرانسه همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا افزایش پیدا کرده است. درودهای شبانگاهی رفقا با اولین حقوق سربازی چندین جلد کتاب برای خودم گرفتم که هنوز همون کتابها رو میخونم و یک دوچرخه برای داداش محمدرضا که دلش میخواست هروقت حرف دوچرخه میشه بیاد داداشم میوفتم که الان سربازه

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت العهد لبنان، حسان دیاب، نخست‌وزیر لبنان در سخنرانی درباره آخرین تحولات و اعتراضات اخیر در کشورش خطاب به لبنانی‌ها گفت: کمپین خدشه وارد کردن به وجهه دولت از همان زمان تشکیل دولت متوقف نشده است، بسیار سکوت کردیم و به بزرگترین گناهانی که آنها علیه دولت مطرح کردند، گوش دادیم. ما نتایج گذشته را حل و فصل می‌کنیم اما در برابر سنگینی فاجعه‌ای که کشور را به آن رساندند،‌ سکوت نخواهیم کرد. آیا دیگر کافی نیست درباره سپرده‌های لبنانی‌ها که آنها هدر دادند، بررسی و تفحص کنیم، آیا کافی نیست کشور را غرق بدهی کردند. ما کلیدهای اتاق‌های بسیاری را از آن بنیان سیاهی پیدا کردیم که بوی معاملات از آن به مشام می‌رسید.

نخست وزیر لبنان افزود: امروز در برابر چالش بازگشت به قبل از ۱۷ اکتبر هستیم. آنها مردم را فقیر کردند، صحیح است اما کشور ناتوان نیست. رسیدن به ساحل امن را می‌خواهیم اما موانع سیاسی مانع از آن شده‌اند البته تاکید می‌کنم تغییرات حتما خواهند آمد. طرح کودتا علیه سازوکار مقابله با فساد سقوط کرد.

وی اظهار کرد: حقوق سپرده‌گذاران با تضمین دولت محفوظ است.

نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد، تمام تلاش‌های کودتا با شکست روبه‌رو شد و تمام نشست‌های محرمانه و علنی در به ثمر رساندن طرح براندازی موفقیتی نداشتند. ما خواستیم به مقابله با توطئه بازی با نرخ لیره (پوند) لبنان بپردازیم تا هرگونه باج‌خواهی از دولت و مردم متوقف شود.

نخست‌وزیر لبنان اظهار کرد: سپرده‌ها در بانک‌ها به صورت ارقام و اعداد موجود هستند اما ما هرگز اجازه نخواهیم داد تا در حد عدد و رقم بمانند. می‌دانیم مردم فقیر هستند و مشکل مالی دارند اما دولت ناتوان نیست. مشکل ما مشکل مالی است. ما نمی‌خواهیم ناکارآمد باشیم. ما مثل آنها نیستیم و هرگز اجازه نخواهیم داد سپرده‌های مردم از بین بروند. سیاست معاملات، هدر دادن و فساد به ضرر سپرده‌گذاران لبنانی در بانک‌ها ادامه یافته است. برخی تلاش می‌کنند مردم را ناامید کنند.

وی اظهار کرد: نمونه‌های بسیاری از کمپین برنامه‌ریزی شده از سوی گروه‌های معروف وجود دارند که کشور را غرق بدهی کردند و می‌بینید که اکنون ما با فروپاشی مالی روبه‌رو هستیم. کسانی هستند که می‌خواهند کلیدهای ساختار فساد را بازگردانند. برخی بار دیگر تلاش می‌کنند با شایعه‌سازی و کشاندن مردم به خیابان اهداف خود را پیش ببرند. وظیفه دولت از بین برداشتن پوششی است روی ساختار فساد قرار داده‌اند.