نخست وزیر سابق مالزی در کلیه اتهامات فساد مالی مجرم شناخته شد

28/07/2020 09:57:00 ق.ظ

نخست وزیر سابق مالزی در کلیه اتهامات فساد مالی مجرم شناخته شد

مالزی, فساد

نخست وزیر سابق مالزی در کلیه اتهامات فساد مالی مجرم شناخته شد

گفته می‌شود بخشی از وجوه اختلاس شده برای سرمایه‌گذاری در فیلم «گرگ وال‌استریت» اثر مارتین اسکورسیزی شده که رضا رشید، فرزند خوانده نجیب رزاق تهیه کننده آن بوده است.

گفته می‌شود بخشی از وجوه اختلاس شده برای سرمایه‌گذاری در فیلم «گرگ وال‌استریت» اثر مارتین اسکورسیزی، کارگردان نامدار آمریکایی هزینه شده که رضا رشید، فرزند خوانده نجیب رزاق تهیه کننده آن بوده است.پس از برملا شدن این رسوایی مالی، مردم مالزی به شدت نسبت به نقش نخست وزیر سابق در غارت اموال ملی خشمگین شدند به نحوی که ائتلاف تحت رهبری نجیب رزاق که از سال ۲۰۰۹ به این سو قدرت را در این کشور در دست داشت در کمال شگفتی در انتخابات سال ۲۰۱۸ شکست خورد.

برخی تحلیل‌گران در مالزی معتقدند که صدور حکم محکومیت نجیب رزاق در واقع نوعی آزمون حاکمیت قانون در این کشور محسوب می‌شود.نخست وزیر سابق که با پیروزی ائتلاف نزدیک به حزب وی در انتخابات ماه مارس پس از دو سال دوری بار دیگر به دولت بازگشته بر اساس اتهامات وارده باید دست کم ۱۵ تا ۲۰ سال آینده را در زندان سپری کند، حال آنکه برخی معتقدند نفوذ دولت ائتلافی حاکم در این کشور بر رای نهایی دادگاه تاثیرگذار خواهد بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

حضور وزیر دفاع ترکیه در محل واژگونی اتوبوس ارتش در مرسینوزیر دفاع ترکیه در محل واژگونی اتوبوس ارتش در مرسین که در پی آن 4 تن از نظامیان به شهادت رسیده و 10 تن دیگر نیز مجروح شدند، حضور پیدا کرد. - خبرگزاری آناتولی

کرونا دوباره در ایران؛ وخامت وضع در همه استان‌ها، تهران در وضعیت هشدار - BBC News فارسیمعاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید تهران منبع پخش ویروس کرونا به بقیه کشور است و تقریباً کل کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

باید جلوی خام‌فروشی را بگیریم/ تولیدات ما در بعضی از صنایع دو برابر شده استرئیس‌جمهور در نشست تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی گفت: محصولات فولادی و پتروشیمی ایران در جهان ممتاز است اما در این زمینه باید جلوی خام فروشی را بگیریم.

برایان هوک در کویت با وزیر خارجه آن کشور دیدار کردبرایان هوک در کویت با وزیر خارجه آن کشور دیدار کرد برایان هوک پیشتر با هدف ایجاد اتحاد برای تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به ایران و بحث اختلاف‌ها میان قطر و دیگر کشورهای عربی مذاکراتی را دنبال کرده است.

وزیر خارجه ابن‌الوقت روحانی در دام اصول‌گرایان مجلسحضورظریف در مجلس در فضای‌ آشفته‌ای صورت گرفت که هفته‌هاست در کشور برقرار است و عوارض این تشنج در رفتار‌های تند نمایندگان و شخص ظریف کاملا مشهود بود. ادامه در یادداشتی از رضا تقی‌زاده تحلیلگر روابط بین‌الملل

قول وزیر تحقیقات آلمان: واکسن کرونا در اختیار همه قرار می‌گیرد | DW | 26.07.2020وزیر تحقیقات آلمان وعده داده است که به محض تهیه واکسن کرونا، همه به یکسان از آن بهره‌مند خواهند شد. به گفته آنیا کارلیچک، انتظار می‌رود که واکسن کرونا تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی برای مصرف همگان آماده شود.

۲۵ مورد اتهامی به نخست وزیر پیشین مالزی تفهیم شد گفته می‌شود بخشی از وجوه اختلاس شده برای سرمایه‌گذاری در فیلم «گرگ وال‌استریت» اثر مارتین اسکورسیزی، کارگردان نامدار آمریکایی هزینه شده که رضا رشید، فرزند خوانده نجیب رزاق تهیه کننده آن بوده است.وزیر دفاع ترکیه در محل واژگونی اتوبوس ارتش در مرسین که در پی آن 4 تن از نظامیان به شهادت رسیده و 10 تن دیگر نیز مجروح شدند، حضور پیدا کرد.ایرج حریرچی گفته تا وقتی که ابتلا کاهش نیابد آمار مرگ و میر روزانه، بالای دویست نفر خواهد بود.به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در نشست تولیدکنندگان صنایع فولاد و پتروشیمی گفت: شرکت‌های پتروشیمی و فولادی، هم بار سنگین تولید را بر دوش دارند و هم صادرات غیر نفتی را بنابراین تامین ارز لازم در بازار نیمایی و ایجاد اشتغال لازم برای نسل جوان و تحصیل کرده به عهده این شرکت هاست.

پس از برملا شدن این رسوایی مالی، مردم مالزی به شدت نسبت به نقش نخست وزیر سابق در غارت اموال ملی خشمگین شدند به نحوی که ائتلاف تحت رهبری نجیب رزاق که از سال ۲۰۰۹ به این سو قدرت را در این کشور در دست داشت در کمال شگفتی در انتخابات سال ۲۰۱۸ شکست خورد. برخی تحلیل‌گران در مالزی معتقدند که صدور حکم محکومیت نجیب رزاق در واقع نوعی آزمون حاکمیت قانون در این کشور محسوب می‌شود.07. نخست وزیر سابق که با پیروزی ائتلاف نزدیک به حزب وی در انتخابات ماه مارس پس از دو سال دوری بار دیگر به دولت بازگشته بر اساس اتهامات وارده باید دست کم ۱۵ تا ۲۰ سال آینده را در زندان سپری کند، حال آنکه برخی معتقدند نفوذ دولت ائتلافی حاکم در این کشور بر رای نهایی دادگاه تاثیرگذار خواهد بود. فرین عاصمی گزارش می‌دهد. نجیب رزاق خود را بی‌گناه می‌داند و معتقد است که قربانی توطئه و دسیسه‌ای شده که برخی سرمایه‌گذاران فراری در آن نقش داشته‌اند. علی احسان سو استاندار مرسین نیز آکار و دوندار را در این محل همراهی می‌کند. . روحانی افزود: در عرصه فولاد غیر از شرکت‌های فولادی، بخش‌های صنعتی نیز هستند که محصولات فولادی را مصرف می‌کنند پس باید زنجیره بخش‌های پایین دستی در این عرصه نیز کامل شود.