نخستین نویسنده رمان‌های تخیلی و کتاب راهنمای موفقیت | DW | 07.09.2020

17/06/1399 11:05:00 ق.ظ

۱۷ شهریور ۱۳۵۲: ۴۷ سال پیش در چنین روزی عبدالحسین صنعتی‌زاده در پاریس درگذشت. می‌گفت: 'از وظایف والدین است که تنظیم امور خانه را به قسمی قرار دهند که با مدرسه چندان فرقی نداشته باشد'.

۱۷ شهریور ۱۳۵۲: ۴۷ سال پیش در چنین روزی عبدالحسین صنعتی‌زاده در پاریس درگذشت. می‌گفت: 'از وظایف والدین است که تنظیم امور خانه را به قسمی قرار دهند که با مدرسه چندان فرقی نداشته باشد'. نخستین نویسنده رمان‌های تخیلی و کتاب راهنمای موفقیت ۱۷ شهریور ۱۳۵۲: ۴۷ سال پیش در چنین روزی عبدالحسین صنعتی‌زاده در پاریس درگذشت. می‌گفت:"از وظایف والدین است که تنظیم امور خانه را به قسمی قرار دهند که با مدرسه چندان فرقی نداشته باشد".

عبدالحسین صنعتی‌زاده در سال ۱۲۷۴ در کرمان زاده شد. پدرش بازرگان فرهیخته و جهان‌دیده‌ای بود:"برای آنکه باسواد شوم و قرآن بخوانم مرا نزدیک منزل نزد زنی نانوا که مکتب‌خانه داشت گذاردند". پدرش نیز شخصا به او آموزش می‌داد:"شب‌ها مدتی با انگشت در روشنی چراغ و سایه انداختن به دیوارها، اشکال خرگوش و شتر و اسب می‌ساخت و همین که بازی تمام می‌شد مشغول آموزش می‌شدیم".

۱۴ ساله بود که همراه پدرش کار می‌کرد و هم‌زمان مطالبی می‌نوشت. ۱۶ ساله بود که رمان تاریخی"دام‌گستران" یا"انتقام‌جویان مزدک" را نوشت و با هزینه خود در بمبئی به چاپ رساند. مدتی در کرمان کتابفروشی می‌کرد که محفل اندیشمندان بود:"خود را همواره مدیون این کتابفروشی می‌دانم". headtopics.com

او از نویسندگان پیشگام ژانرهای علمی ‌ـ‌ تخیلی با رمان"رستم در قرن بیست و دوم"، تاریخی با رمان"مانی نقاش" و"انتقام‌جویان مزدک"، و آرمانی با رمان"مجمع دیوانگان".

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سه سال زندان در مصر؛ مجازات دختری که در تیک‌تاک رقصید | DW | 06.09.2020بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان 'نقض هنجارهای اخلاقی' جرم‌انگاری شد. فعالان مدنی می‌گویند، این رویکرد تنها ناشی از تبعیض جنسیتی نیست، بلکه به خودکامگی دولتی در جهت استحکام نظام سنتی موجود باز می‌گردد.

داستان مادر بزرگ مبارزی که قلب معترضان را در بلاروس ربوده - BBC News فارسینینا بهینسکایا، مادر بزرگ ۷۳ ساله که به مدد شبکه‌های اجتماعی و پخش گسترده ویدئوهای حضورش در خیابان‌ها، به قهرمان معترضان بلاروس تبدیل شده است.

قهرمانی که در ۸۶ سالگی هنوز اسکواش بازی می‌کند - BBC News فارسیلنس کیندر قهرمان اسکواش بریتانیا وقتی در شصت سالگی سکته قلبی کرد دکترها به او گفتند دیگر نمی تواند بازی کند. اما دو دهه بعد، گفته می شود او مسن ترین بازیکن جهان است.

دلار و طلا در ایران در ابتدای هفته گران‌تر شدقیمت طلا، سکه و دلار در آغاز کار بازار ایران در روز شنبه ۱۵ شهریور نسبت به دو روز گذشته بالاتر رفت.

اتحادیه سمن‌های جهان اسلام: اقدامات اسلام‌ستیزانه در غرب نباید در چارچوب آزادی بیان تقسیر شوداتحادیه سازمان‌های مردم نهاد جهان اسلام تاکید کرد که اقدامات اسلام ستیزانه در کشورهای غربی نباید در چارچوب اصل آزادی بیان تفسیر شود. - خبرگزاری آناتولی

ابتلای 147 نفر و مرگ 3 تن بر اثر کرونا در پی جشن عروسی در آمریکابرگزاری مراسم عروسی در ایالت مین آمریکا باعث ابتلای 147 تن به کرونا و مرگ سه نفر بر اثر این بیماری شد. - خبرگزاری آناتولی