نخست وزیر ارمنستان: به اصرار ارتش توافق صلح را امضا کردم

10/11/2020 04:43:00 ب.ظ

نخست وزیر ارمنستان: به اصرار ارتش توافق صلح را امضا کردم جزئیات بیشتر🔽

ارمنستان, سیاست ارمنستان

نخست وزیر ارمنستان : به اصرار ارتش توافق صلح را امضا کردم جزئیات بیشتر🔽

«کسانی که به ساختمان دولتی حمله می‌کنند، مثل این است که به سربازان ما که درون سنگرها هستند، از پشت خنجر می‌زنند. سیاستمداری که امروز استعفای مرا می‌خواهد همان است که یک روز قبل محل خدمت خود در شوشی را ترک کرده است.»

نیکول پایشینیان، نخست وزیر ارمنستان می‌گوید که به اصرار فرماندهان ارتش، توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ را امضا کرده است.جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نخستین ساعات بامداد سه شنبه ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان)اعلام کردندکه برای پایان دادن به بیش از ۶ هفته جنگ و خونریزی بر سر منطقه قره باغ به توافق رسیده‌اند. بر پایه این توافق‌نامه که با میانجیگری روسیه و پس از پیشروی‌های اخیر ارتش آذربایجان به دست آمد، ارمنستان موظف شده مناطق کلبجر و لاچین را ترک کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیداین تعهدات خشم بسیاری از ارمنی‌ها را برانگیخت و روز سه شنبه هزاران نفر در پایتخت، ایروان برای اعتراض به تصمیم دولتبه ساختمان پارلمان این کشور حمله کردند.نخست وزیر ارمنستان در واکنش به این اعتراضات و با اشاره به مخالفان سیاسی خود گفت: «کسانی که به ساختمان دولتی حمله می‌کنند، مثل این است که به سربازان ما که درون سنگرها هستند، از پشت خنجر می‌زنند. سیاستمداری که امروز استعفای مرا می‌خواهد همان است که یک روز قبل محل خدمت خود در شوشی را ترک کرده است. البته برخی معترضان نیت صادقانه و خیرخواهانه دارند، آنها خانواده‌های سربازان کشته شده‌اند و من در برابرشان زانو می‌زنم.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

فقط یه تعدادبیچاره روفرستادن سینه خا‌ک.خدالعنت کنه سیاستمدارای لجن رو تیتر کلا غلطه! خوشحالی مردم باکو به دلیل پس گیری بخش قابل توجهی از قره باغ! متاسفانه رویکرد رسانه شما در جریان جنگ طرفدارانه بود.این امر مایه تاسف است.البته این امر قابل فهم است چونکه بودجه شما از طریق اتحادیه اورپا تامین می شود که در آن فرانسه برغم عصویت در گروه مینسک طرفدار ارمنستان بود.

ارمنستان مشکل مالی داشت از لحاظ قانون حقوق بین‌المللی هم اشغالگر محسوب میشد نیروی تدارکاتی و انسانی مشکل داشت هزینه گلوله و توپ و سلاح سرسام آوره آذربایجان دست بالا رو داشته اگه همونایی که میگن نه باید جنگ و ادامه بدن برن بجنگن فقط تلفات میدن و حیثیتی میشه جنگ عواقب زیادی کیمیدی دییردی گئچمیشده ایت کیمی یئرلرین ترک ائلمیشدیلر ایندی ده ترک ائلیجاخلار 😂

سوچی خوش میگذره الان؟