نخست‌وزیر نروژ: باید با طالبان گفت‌وگو کرد

06/11/1400 02:57:00 ب.ظ

نخست‌وزیر نروژ بر اهمیت مذاکره و گفت‌وگو با گروه طالبان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

نخست‌وزیر نروژ بر اهمیت مذاکره و گفت‌وگو با گروه طالبان تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی 26.01.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی یوناس گوهر استور، نخست‌وزیر نروژ در گفت‌گو با رسانه‌ها در نیویورک آمریکا درباره سفر هیئتی از گروه طالبان به کشورش گفت: بر گفت‌وگو با گروه طالبان در افغانستان تاکید کرد و اظهارداشت: «علی رغم اعتراضات گروه‌های مدافع بشر، سفر گروه طالبان به اسلو و گفت‌وگوی‌های صورت گرفته میان این گروه و نمایندگان اروپایی و آمریکا در 23 تا 25 ژانویه جاری ضروری بوده است».

وی با بیان اینکه میزبانی از اعضای طالبان برای دولت نروژ انتخاب سختی بوده است، گفت که این دیدارها به معنی مشروعیت سازی برای گروه طالبان در افغانستان نیست. استور، دیدارهای صورت گرفته در اسلو را «نخستین قدم» به منظور از بین بردن بحران انسانی در افغانستان عنوان کرد و افزود: این فرصتی به منظور ابلاغ خواسته های جانعه بین الملل به گروه طالبان بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

مشاور امنیت ملی آمریکا با سفیران امارات و عربستان درباره «پاسخگو کردن» حوثی‌ها گفت‌وگو کرد🔺مشاور امنیت ملی آمریکا با سفیران امارات و عربستان درباره «پاسخگو کردن» حوثی‌ها گفت‌وگو کرد ▪️جیک سالیوان بر تعهد ایالات متحده به امنیت امارات و عربستان سعودی که ده‌ها هزار شهروند آمریکایی در آنجا زندگی و کار می‌کنند، تاکید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: پست ترین انسان در گره زمین اول تنبان خودته بکش بالا بعد مدافع دیگری باش شما مدافع جیب اونهایی اگر اونها را از شما بگیرند همه تون ار گرسنه ای مرده اید اصلا نه آمریکا ونه اروپا دیگر وجود ندارند ☑️سنتکام: نیروهای آمریکایی در امارات در روز حمله انصارالله در مخفیگاه پنهان شدند.

روز پایانی نشست اسلو؛ نروژ: روند گفت‌وگو با طالبان یک مسیر بی‌پایان نیستدر مذاکرات سه روزه میان نمایندگان طالبان، فعالین جامعه مدنی افغانستان و همچنین دیپلمات‌های غربی موضوعات متنوعی از قبلی رعایت حقوق بشر از سوی طالبان و همچنین آزادسازی منابع مالی افغانستان به نفع طالبان مطرح شد. ای بابا این راه های بی پایان شما! خسته مون کردین بس که پایان همه چیز نزدیک است اما در واقع هیچوقت تموم نمی شه

گفت‌وگو غربی‌ها با طالبان در اسلو؛ امیرخان متقی: آمدن به نروژ دستاورد استاین گفتگوها با حضور نمایندگان طالبان، گروهی از فعالین مدنی افغان و همچنین نمایندگان کشورهای اروپایی و آمریکا در اسلو، پایتخت نروژ برگزار می‌شود. گه بزنه به سرتاپای غرب همیشه وقتی هر کس ازم پرسید مارمولک های جهان کدام کشورها هستند - انتظار داشت فقط بگویم چین و روسیه و غیر این گفتم به من توپ و تشر زدند ! جواب من همیشه این است : امریکا - انگلیس - روسیه - چین - اسرائیل - و تمام کشورهای تاثیر گذار اروپایی (کشورهای عضو اتحادیه)

امیر قطر در دیدار با جو بایدن درباره امنیت جهانی انرژی گفت‌وگو می‌کندواشینگتن اعلام کرد که امیر قطر روز دوشنبه ۱۱ بهمن دیداری با رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید خواهد داشت که به بحث پیرامون مسائل متنوعی از جمله امنیت جهانی انرژی خواهد گذشت.

لهستان ساخت حصاری به طول ۱۸۶ کیلومتر را در مرز خود با بلاروس آغاز کردانتظار می‌رود ساخت این دیوار در ماه ژوئن به پایان برسد و به این ترتیب نزدیک به نیمی از کل ۴۱۸ کیلومتر طول مرزی لهستان با بلاروس غیرقابل عبور می‌شود. پول این حصار را خرج پناه جویان میکردین بهتر نبود؟

روسیه از نقش آمریکا در افزایش تنش با اوکراین ابراز نگرانی کردروسیه اعلام کرد که این کشور از نقش آمریکا در افزایش تنش میان مسکو-کی‌یف نگران است. - خبرگزاری آناتولی