نخست وزیر عراق حمله آمریکا را 'اقدامی خصمانه' خواند

03/01/2020 12:05:00 ب.ظ

نخست وزیر عراق حمله آمریکا را 'اقدامی خصمانه' خواند

نخست وزیر عراق حمله آمریکا را 'اقدامی خصمانه' خواند

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق آنچه را که 'ترور' قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابو مهدی مهندس، جانشین فرمانده حشد حشبی نامیده، محکوم کرده و آن را 'اقدامی خصمانه' در عراق و نقض تمامیت ارضی این کشور دانسته که به بروز جنگ در عراق، منطقه و جهان منجر خواهد شد.

پنجره همرسانی را ببندیدحق نشر عکسReutersعادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق آنچه را که"ترور" قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابو مهدی مهندس، جانشین فرمانده حشد حشبی نامیده، محکوم کرده است.نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای حمله هوایی به فرودگاه بغداد را"اقدامی خصمانه" و نقض تمامیت ارضی این کشور دانسته که منجر به بروز جنگ در عراق، منطقه و جهان خواهد شد.

آقای عبدالمهدی همچنین افزوده که این حمله، شرایط حضورنظامی آمریکا را نقض کرده و باید قوانین مطابق با امنیت و حاکمیت عراق رعایت شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شما چرا ناراحتی چون عملا در عراق خلع شده ای به فکر خود و خانوادت باش. گوه خورد... حال ایت الله بی بی سی چطوره؟ ایران قاسم_سلیمانی انتقام منتظر_دستور_رهبرمانیم در زمان حادثه رئیس جمهور عراق استعفا داده بود و کنترل کشور عراق با نماینده امریکا بوده گه خورده... یعنی خاک بر سر تر از عراق نیست...نیروهای نظامی جیبوتی فقط تو کشورش نیستن‌‌‌.

نه بابا دوستانه بود!

هوک، ایران را دلیل آشوب در سفارت این کشور در عراق دانستنماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: ایران حمله به سفارت ما را برنامه‌ریزی کرده بود، فقط از این روش استفاده می‌کند چهل سال پیش هم به سفارت ما حمله کردند، حال پس از گذشت چهل سال، گروه‌های تروریستی را برای حمله به سفارت ما هدایت می‌کنند

پنتاگون: دستور حمله به فرودگاه عراق را ترامپ صادر کردوزارت دفاع آمریکا ضمن تایید خبر کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی در بغداد اعلام کردکه دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری صادر کرده بوده است. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا از اتباعش خواست فورا عراق را ترک کنند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimآمریکا از اتباعش خواست فورا عراق را ترک کنند وزارت امور خارجه آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانی در بغداد در بیانیه‌ای از اتباع خود خواست فورا عراق را ترک کنند سوارخ موش 100000دلار

وزیر دفاع ایران: انتقام خون سردار سلیمانی را خواهیم گرفتامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران در پی کشته شدن قاسم سلیمانی اعلام کرد که ایران انتقام این خون را از تمامی عاملین و مرتکبین خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی

باید مجسمه کمدین‌های ایرانی را ساخت/ اجازه شوخی با هیچ‌کس و هیچ‌چیز را نداریمبهمن گودرزی می‌گوید: نمی‌توان سریال‌های کمدی روز دنیا را با ایران مقایسه کرد چراکه آنها می‌توانند با تمام مقامات سیاسی‌، آدم‌های مذهبی‌، تمام قوم و اقوام و آدم‌ها شوخی کنند ولی ما از این امکان محروم هستیم. به همین دلیل واقعا باید مجسمه بچه‌هایی که در حوزه طنز فعال هستند و لبخند روی لب مردم می‌آورند را ساخت.

من و همسرم قصد داریم کلیه‌هایمان را بفروشیم تا هزینه عمل را جور کنیم!لقمان وحید، کولبر شین آبادیِ قربانی مین می‌گوید: برای تامین هزینه‌های عمل جراحی چشم، قصد دارم کلیه‌ام را برای فروش بگذارم.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Reuters عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق آنچه را که"ترور" قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابو مهدی مهندس، جانشین فرمانده حشد حشبی نامیده، محکوم کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از سی‌ان‌ان، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز چهارشنبه با اشاره به تظاهرات عراق در سفارت این کشور در بغداد مدعی شد: ایران این واقعه را برنامه‌ریزی کرده است.وزارت دفاع آمریکا ضمن تایید خبر کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی در بغداد اعلام کردکه دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری صادر کرده بوده است.خبرگزاری تسنیم ، وزارت امور خارجه آمریکا در پی شهادت سردار سلیمانی در بغداد در بیانیه‌ای از اتباع خود خواست فورا عراق را ترک کنند.

نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای حمله هوایی به فرودگاه بغداد را"اقدامی خصمانه" و نقض تمامیت ارضی این کشور دانسته که منجر به بروز جنگ در عراق، منطقه و جهان خواهد شد. آقای عبدالمهدی همچنین افزوده که این حمله، شرایط حضورنظامی آمریکا را نقض کرده و باید قوانین مطابق با امنیت و حاکمیت عراق رعایت شود. چهل سال پیش نیز آنها به سفارت ما حمله کردند و حال پس از گذشت چهل سال، گروه‌های تروریستی را برای حمله به سفارت ما هدایت می‌کنند. او خواستار برگزاری جلسه فوق العاده پارلمان شده است.2020 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع آمریکا «پناتگون» بامداد امروز جمعه طی اطلاعیه ای ضمن تایید خبر کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در یک حمله هوایی در بغداد پایتخت عراق اعلام کرد که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بوده است. . به گزارش ایسنا، تجمع عراقی‌ها در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در اعتراض به حملات شامگاه یکشنبه واشنگتن به مواضع گردان‌های حزب‌الله در مرزهای عراق و سوریه انجام شد.