نخست وزیر جدید رومانی کابینه خود را معرفی کرد

26/07/1400 09:01 ب.ظ

نخست وزیر جدید رومانی کابینه خود را معرفی کرد جزئیات بیشتر🔽

داچیان چیولوش، نخست وزیر جدید رومانی گزینه‌های خود برای کابینه جدید این کشور را که همه عضو حزب «اتحادیه اصلاحات» (USR) هستند، معرفی کرد. آقای چیولوش که هفته گذشته توسط کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانی به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب شد،باید بدون حمایت دو حزب بزرگ پارلمان یعنی «لیبرال ملی» (PNL) یا حزب «سوسیال دموکرات» (PSD) دولت خود را به تأیید نمایندگان مجلس...

آقای چیولوش که هفته گذشته توسط کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانی به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب شد،باید بدون حمایت دو حزب بزرگ پارلمان یعنی «لیبرال ملی» (PNL) یا حزب «سوسیال دموکرات» (PSD) دولت خود را به تأیید نمایندگان مجلس برساند.

نخست وزیر جدید رومانی همچنین از حمایت دیگر گروه‌های مخالف کوچک‌تر مانند احزاب قومی مجارستانی و جناح راست جبهه اتحاد برای رومانیایی ها (AUR) برخوردار نیست. برخی تحلیل گران سیاسی بر این نظرند که نتیجه رأی گیری در مجلس رومانی قابل پیش بینی است و همه خود را برای پس از ناکامی چیولوش در کسب آرای لازم، آماده می‌کنند.

دیوان حقوق بشر اروپا رومانی را بر سر ممانعت از «تغییر هویت جنسی» متخلف شناخت آقای یوهانیس، رئیس جمهور رومانی و عضو حزب لیبرال ملی دوشنبه گذشته پس از برکناری هم حزبی اش، فلورین کیتسو از سمت نخست وزیری، آقای چیولوش را به جای او منصوب کرد. headtopics.com

از همین رو برخی صاحب نظران این انتصاب را یک حرکت سیاسی محتاطانه از سوی یوهانیس و یک باخت برای چیولوش می‌دانند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

لیونل مسی؛ پشت پرده ماه‌های نخست فوق ستاره آرژانتینی در پاریس - BBC News فارسیلیونل مسی ۲۱ سال را در بارسلونا گذراند. گی‌یم بالاگه، خبرنگار بخش ورزشی بی‌بی‌سی نگاهی انداخته به دو ماه نخست حضور فوق ستاره آرژانتینی در باشگاه پاری‌سن‌ژرمن.

۱۹۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۱۳۹۶ بیمار دیگر شناسایی شدند۱۹۹ فوتی و ۱۱۳۹۶ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۱۳۹۶ نفر *جانباختگان جدید: ۱۹۹ نفر *مجموع مبتلایان: ۵۷۸۴۸۱۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۳۲۴۱۰۸ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۴۰۷۵ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۷۲۶۴۳۵۲۲

ثبت بیش از 11 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایرانثبت بیش از 11 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران بنا به اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته 199 بیمار کرونایی جان باخته و مجموع قربانیان این بیماری به 124 هزار و 75 نفر رسید.

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشورجلسه هیات وزیران بعدازظهر یکشنبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد و در این جلسه آقایان زین‌العابدین رضوی‌خرم، محمدصادق معتمدیان و یعقوب علی نظری به ترتیب به عنوان استانداران منتخب استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی و خراسان رضوی از اعضای دولت رأی اعتماد گرفتند. بزرگترین اختلاس تاریخ مافیای ایران در برجهای مسکونی ناتمام صندوق بازنشستگان مخابرات در اقدسیه تهران،بلوار اوشان این مافیا از همه نهاد،اطلاعاتی،سپاهی، قضایی،بانکی،شهرداری با همکاری عوامل برون مرزی،با مافیای ارزی ۲۰ سال ست،هزاران هزار میلیارد تومان،میلیونها یورو حاصل این اختلاس.! سید محرومان و استانداران نجومی بگیر. این معتمدیان احتمالا واجایی هست که کلا حذف نمیشه

احیای سفرهای زمینی خارجی با پروتکل‌های جدیداحیای سفرهای زمینی خارجی با پروتکل‌های جدید مدیرکل ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای: با توجه به سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور درصدد تدوین پروتکل‌های جدیدی توسط ستاد ملی مقابله با کرونا برای احیای سفرهای مرزی و گردشگری از طریق مرزهای زمینی هستیم

مدیرعامل جدید سازمان تاکسیرانی شهر تهران منصوب شد- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimمدیرعامل جدید سازمان تاکسیرانی تهران منصوب شد شهردار تهران با صدور حکمی «مهدی اسماعیل‌بگی» را به سمت مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران منصوب کرد

حزب اتحادیه اصلاحات که حزب آقای چیولوش است فقط ۸۰ کرسی در پارلمان دارد که بسیار کمتر از اکثریت است.

آقای چیولوش که هفته گذشته توسط کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانی به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب شد،باید بدون حمایت دو حزب بزرگ پارلمان یعنی «لیبرال ملی» (PNL) یا حزب «سوسیال دموکرات» (PSD) دولت خود را به تأیید نمایندگان مجلس برساند.

نخست وزیر جدید رومانی همچنین از حمایت دیگر گروه‌های مخالف کوچک‌تر مانند احزاب قومی مجارستانی و جناح راست جبهه اتحاد برای رومانیایی ها (AUR) برخوردار نیست.

برخی تحلیل گران سیاسی بر این نظرند که نتیجه رأی گیری در مجلس رومانی قابل پیش بینی است و همه خود را برای پس از ناکامی چیولوش در کسب آرای لازم، آماده می‌کنند.

دیوان حقوق بشر اروپا رومانی را بر سر ممانعت از «تغییر هویت جنسی» متخلف شناخت

آقای یوهانیس، رئیس جمهور رومانی و عضو حزب لیبرال ملی دوشنبه گذشته پس از برکناری هم حزبی اش، فلورین کیتسو از سمت نخست وزیری، آقای چیولوش را به جای او منصوب کرد.

از همین رو برخی صاحب نظران این انتصاب را یک حرکت سیاسی محتاطانه از سوی یوهانیس و یک باخت برای چیولوش می‌دانند.

شکست آقای چیولوش در جلب نظر نمایندگان مجلس برای تشکیل کابینه می‌تواند به آرزوهای ریاست جمهوری او و حزب متبوعش برای سال ۲۰۲۴ آسیب برساند.

از سوی دیگر حتی اگر چیولوش بتواند کابینه پیشنهادی‌اش را با حمایت پارلمان رومانی تشکیل دهد، او سکان هدایت کشوری را در اختیار می‌گیرد که با بحران کرونا و خشم گسترده علیه طبقه‌ سیاستمدار دست و پنجه نرم می‌کند.

زمستان نارضایتی

با وجود این همه در رومانی فکر نمی‌کنند که تلاش‌های چیولوش محکوم به شکست است.

اگرچه هر دو حزب بزرگ رومانی حمایت از چیولوش را رد کرده‌اند اما این احتمال وجود دارد که آن‌ها از استقرار شخص دیگری در دوره‌ای که از آن به عنوان «زمستان نارضایتی» رومانی یاد می‌شود، استقبال کنند.

از همین رو آنتون پیسارگلو، تحلیلگر سیاسی در گفتگو با یورونیوز با بیان اینکه چیولوش شانس تشکیل کابینه را دارد، گفت که تحقق این موضوع نه به دلیل داشتن بهترین کابینه بلکه به دلیل نیاز رومانی به دولت «فداکار» است.

با این حال او پیش‌بینی کرد که زندگی سیاسی شخص چیولوش با ناموفق بودن در گرفتن رأی اعتماد برای کابینه اش یا شکست در بیرون کشیدن رومانی از بحران آسیب خواهد دید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

زمان رای‌گیری برای کابینه جدید رومانی در پارلمان این کشور مشخص نشده است اما از آنجا که چیولوش باید تا ۲۰ اکتبر دولت خود را تشکیل دهد، بنابراین این رأی گیری باید در هفته جاری انجام شود.

در صورت مخالفت پارلمان رومانی با کابینه چیولوش، یوهانیس وظیفه دارد نامزد دیگری را برای نخست وزیری معرفی کند.

اگر انتخاب دوم یوهانیس برای نخست وزیری نیز نتواند رأی موافق پارلمان را برای تشکیل کابینه به دست آورد، انتخابات زودهنگام در رومانی برگزار می‌شود؛ رویدادی که از پایان حکومت کمونیست ها در این کشور رخ نداده است.

هم‌رسانی این مطلب: