نخستین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی

14/10/1399 12:08:00 ب.ظ

کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در بغداد در روزهای آغازین سال 2020 میلادی، صحنه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران و منطقه را در ماه‌های پس از آن تحت تاثیر قرار داد. - خبرگزاری آناتولی

کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در بغداد در روزهای آغازین سال 2020 میلادی، صحنه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران و منطقه را در ماه‌های پس از آن تحت تاثیر قرار داد. - خبرگزاری آناتولی 03.01.

2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران توسط نیروهای آمریکایی در بغداد، پایتخت عراق در سوم ژانویه سال 2020 میلادی اتفاقی کم سابقه در نوع خود در جهان و منطقه بود که تاثیر زیادی بر صحنه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ایران و منطقه گذاشت.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابومهدی المهندس، معاون نیروی حشد شعبی عراق از گروه‌های نزدیک به تهران، در بامداد جمعه 13 دی 1398 هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد مورد حمله ارتش آمریکا قرار گرفته و کشته شدند. چندین نیروی دیگر عضو حشد شعبی نیز در میان کشته شدگان این حمله بودند.

ساعاتی بعد از این حمله، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که دستور این عملیات را دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است. بیشتر مقامات ایران ترور سلیمانی را محکوم و اعلام کردند که از عاملان حمله به وی «انتقام» خواهند گرفت. پس از برگزاری نماز جمعه در برخی از شهرهای ایران تظاهرات‌هایی در اعتراض به ترور قاسم سلیمانی برگزار شد. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>