نخستین سفیر زن | DW | 20.10.2020

29/07/1399 09:29:00 ق.ظ

📆 روزشمار چهره‌های تاریخی: ۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت: 'از تمام کتاب‌های قانون مدنی آن مواردی که مربوط به زن و خانواده می‌شد را استخراج و تکثیر کردیم تا زنان متوجه شوند که این قوانین باید اصلاح شوند'.

۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت: 'از تمام کتاب‌های قانون مدنی آن مواردی که مربوط به زن و خانواده می‌شد را استخراج و تکثیر کردیم تا زنان متوجه شوند که این قوانین باید اصلاح شوند'. نخستین سفیر زن ۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت:"از تمام...

نخستین سفیر زن ۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت:"از تمام کتاب‌های قانون مدنی آن مواردی که مربوط به زن و خانواده می‌شد را استخراج و تکثیر کردیم تا زنان متوجه شوند که این قوانین باید اصلاح شوند".

مهرانگیز دولتشاهی (چپ) و مارگارت دوم، ملکه دانمارک مهرانگیز دولتشاهی در سال ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. پدرش نماینده مجلس بود. چهار ساله بود که به نخستین کودکستان تهران رفت که پدرش بنیاد نهاده بود: "پنج ساله بودم که پدرم به من الفبا یاد داد و یک قدری هم حساب یاد گرفتم و بعد معلم سرخانه برایمان آوردند. گلستان می‌خواندیم. بعد که مدرسه زرتشتیان رفتیم به مناسبت سنم کلاس دو گذاشتندم".

۱۵ ساله بود که پدر را از دست داد و نتوانست طبق خواسته‌اش به اروپا برود. ۱۷ ساله بود که از مدرسه آمریکاییان دیپلم گرفت و پس از یک سال اقامت در آلمان به ایران بازگشت اما باز با همسرش به آلمان رفت و"دانش‌های ارتباطات اجتماعی" خواند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ویديو؛ راهپیمایی در سراسر فرانسه در گرامیداشت یاد معلمی که سر بریده شدشمار زیادی از جمعیت حاضر در میدان جمهوری پاریس یکصدا فریاد زدند «من یک معلم هستم». این حیوانات را بفرستید کشور خودشون اخه برای چی به اینا پناهندگی میدید ازاردوغان یاد بگیرید یک شبه صدوشصت هزارنفر رو دستگیر کرد تندروهارو بیزید بیرون Anywhere Muslims are forget about that place. Islam =💩

حرف‌هایی که امروز در تریبون‌ها و توئیت‌ها می‌شنویم با کدام گفتارهای انسجام‌آفرین رهبر انقلاب تطابق داردسخنگوی دولت تاکید کرد: استراتژی سه ستونه دولت عقب راندن تحریم، کاهش آثار تحریم و افزایش مقاومت اجتماعی بوده است.

۲۵۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۷۴۴ تن در وضعیت شدید بیماریفوت ۲۵۲ بیمار و شناسایی ۳۸۹۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۵۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۰۳۸۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۲۷۴۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۳۷۵ نفر

چهار کارگر در قشم در اثر خفگی جان باختند

تظاهرات در نیویورک علیه حملات ارمنستان به غیرنظامیان در آذربایجان

آمار نگران کننده کرونا در کشور /۳۳۷ فوتی در شبانه روز گذشتهآمار نگران‌کننده کرونا در کشور ۳۳۷ فوتی در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۴۲۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۴۶۳۱ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۱۳۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۷۱۲ نفر چشم دولت شما روشن با اون مدیریتتون که فرسنگ ها فاصله داره با ادعاتون اگر دستگاه سلامت خسته و فرسوده شده غمی نیست،سر دستگاه ماله کشی و سرکوب و غارت ،نظام مقدس سلامت؟؟