نخستین سفیر زن | DW | 20.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

📆 روزشمار چهره‌های تاریخی: ۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت: 'از تمام کتاب‌های قانون مدنی آن مواردی که مربوط به زن و خانواده می‌شد را استخراج و تکثیر کردیم تا زنان متوجه شوند که این قوانین باید اصلاح شوند'.

۲۹ مهر ۱۳۸۷ ● ۱۲ سال پیش در چنین روزی مهرانگیز دولتشاهی در پاریس درگذشت:"از تمام کتاب‌های قانون مدنی آن مواردی که مربوط به زن و خانواده می‌شد را استخراج و تکثیر کردیم تا زنان متوجه شوند که این قوانین باید اصلاح شوند".پدرش نماینده مجلس بود."پنج ساله بودم که پدرم به من الفبا یاد داد و یک قدری هم حساب یاد گرفتم و بعد معلم سرخانه برایمان آوردند. گلستان می‌خواندیم. بعد که مدرسه زرتشتیان رفتیم به مناسبت سنم کلاس دو گذاشتندم".

۳۰ ساله بود که به همراه همسرش برای بار سوم به آلمان رفت و چهار سال پس از آن با نوشتن پایان‌نامه"ایران و برآمدن مطبوعات آزاد در پی انقلاب ۱۹۰۶ در رشته علوم اجتماعی دکترا گرفت و به تهران بازگشت. ۴۴ ساله بود که به مجلس شورای ملی راه یافت و در تصویب قانون‌های پشتیبانی از حقوق زنان نقش برجسته‌ای داشت و همزمان در ایجاد دوره‌های خانه‌داری، کودک‌پروری، مبارزه با بیسوادی و به طور کلی آگاهی‌سازی زنان تلاش‌های پرباری کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دویچه وله، کسی از شما انتظار نداره خارج از چهارچوب ولایت خبر نشر بدین شما هم مثل آیت_الله_بی_بی_سی از جنایات رژیم افتخار بسازید، اونجوری هم مخالفان نظام را در کنارتون دارید هم مجذوبان ولایت را. در لیست تهیه شده در دست ایرانیان، شماها جزو حامیان ملا شناخته شدید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویديو؛ راهپیمایی در سراسر فرانسه در گرامیداشت یاد معلمی که سر بریده شدشمار زیادی از جمعیت حاضر در میدان جمهوری پاریس یکصدا فریاد زدند «من یک معلم هستم». این حیوانات را بفرستید کشور خودشون اخه برای چی به اینا پناهندگی میدید ازاردوغان یاد بگیرید یک شبه صدوشصت هزارنفر رو دستگیر کرد تندروهارو بیزید بیرون Anywhere Muslims are forget about that place. Islam =💩
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حرف‌هایی که امروز در تریبون‌ها و توئیت‌ها می‌شنویم با کدام گفتارهای انسجام‌آفرین رهبر انقلاب تطابق داردسخنگوی دولت تاکید کرد: استراتژی سه ستونه دولت عقب راندن تحریم، کاهش آثار تحریم و افزایش مقاومت اجتماعی بوده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۲۵۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۷۴۴ تن در وضعیت شدید بیماریفوت ۲۵۲ بیمار و شناسایی ۳۸۹۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۵۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۰۳۸۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۲۷۴۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۳۷۵ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چهار کارگر در قشم در اثر خفگی جان باختند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تظاهرات در نیویورک علیه حملات ارمنستان به غیرنظامیان در آذربایجان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار نگران کننده کرونا در کشور /۳۳۷ فوتی در شبانه روز گذشتهآمار نگران‌کننده کرونا در کشور ۳۳۷ فوتی در شبانه‌روز گذشته *تعداد مبتلایان جدید: ۴۲۵۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۳۷ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۴۶۳۱ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۳۱۳۶۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۷۱۲ نفر چشم دولت شما روشن با اون مدیریتتون که فرسنگ ها فاصله داره با ادعاتون اگر دستگاه سلامت خسته و فرسوده شده غمی نیست،سر دستگاه ماله کشی و سرکوب و غارت ،نظام مقدس سلامت؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »