نخست‌وزیر اسبق ترکیه: بازگشایی ایاصوفیه درایت و شهامت بسیاری می‌خواست به اردوغان تبریک می‌گویم

24/07/2020 04:17:00 ب.ظ

نخست‌وزیر اسبق #ترکیه: بازگشایی #ایاصوفیه درایت و شهامت بسیاری می‌خواست به #اردوغان تبریک می‌گویم

ایاصوفیه, اردوغان

نخست‌وزیر اسبق ترکیه: بازگشایی ایاصوفیه درایت و شهامت بسیاری می‌خواست به اردوغان تبریک می‌گویم

تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه گفت بازگشایی ایاصوفیه به روی نمازگزاران درایت و شهامت بسیاری می‌خواست و کار بس دشواری بود به اردوغان به خاطر بازگشایی مسجد تبریک می‌گویم. - خبرگزاری آناتولی

24.07.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیتانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه در مراسم بازگشایی مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول در جمع خبرنگاران گفت: امروز لحظه یک وصال شورانگیر فرا رسید. می‌دانم که بازگشایی آن چقدر دشوار بوده و شهامت و درایت بسیاری می‌خواست. به همین دلیل به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور و دیگر کسانی که در این راه تلاش کردند، تبریک می‌گویم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مسجد ایاصوفیه امروز پس از 86 سال به روی نمازگزاران بازگشایی می‌شود

تست کرونای دوم نخست‌وزیر و هیئت اعزامی بلغارستان به اتحادیه اروپا منفی شددولت بلغارستان روز ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) اعلام کرد تست کرونای دوم بویکو بوریسوف، نخست وزیر، و هیئت همراه وی که در اجلاس سران اروپا شرکت کرده بودند منفی بوده است.

بانک مرکزی: صادرکنندگان مکلف به برگشت و عرضه ارز صادرات به چرخه اقتصادی هستندارز صادرکنندگان | بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که کلیه صادرکنندگان مکلف هستند برابر ضوابط ابلاغی نسبت به برگشت و عرضه ارز صادرات خود به چرخه اقتصادی اقدام کنند

آمار ابتلا به کرونا در روسیه به 800 هزار و 849 نفر رسید

واکنش جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تعرض آمریکا به هواپیمای ایرانیجنبش جهاد اسلامی فلسطین تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی را به شدت محکوم کرد.

اعتراض ایران به ایکائو به دلیل تهدید هواپیمای مسافربری ماهان در آسمان سوریهسازمان هواپیمایی کشوری ایران در واکنش به تهدید هواپیمای مسافربری ماهان مراتب اعتراض خود را رسما به شورای سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) ارائه کرد. - خبرگزاری آناتولی

تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه گفت بازگشایی ایاصوفیه به روی نمازگزاران درایت و شهامت بسیاری می‌خواست و کار بس دشواری بود به اردوغان به خاطر بازگشایی مسجد تبریک می‌گویم.مسجد ایاصوفیه که از سال 1934 به این سو به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گرفت، امروز با برگزاری نماز جمعه درهای خود را مجددا به روی نمازگزاران می‌گشاید.بیانیه تازه دولت بلغارستان درحالی منتشر شده است که پیشتر تست کرونای دنیتسا جوئوا، رئیس دفتر سیاسی نخست وزیری، که از افراد حاضر در هیئت اعزامی بلغارستان به شمار می رفت مثبت اعلام شده بود.به گزارش چهارشنبه شب بانک مرکزی، این بانک با صدور اطلاعیه ای درخصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات نوشت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای سیاست‌های کلان کشور و با توجه به اهمیت و ضرورت برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور به منظور تأمین مواد اولیه و کالای واسطه‌ای بخش‌های تولیدی/صنعتی کشور در جهت حفظ اشتغال، تولید و رفاه مردم، بر اساس سیاست‌های تعیین شده توسط کمیته ماده (۲) مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی، دستورالعمل‌های لازم برای برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را تنظیم و از سال ۱۳۹۷ ابلاغ کرده است.

24.07.07.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه در مراسم بازگشایی مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول در جمع خبرنگاران گفت: امروز لحظه یک وصال شورانگیر فرا رسید. نخست وزیر بلغارستان برای ماسک نزدن جریمه شد اولین تست کرونای آقای بوریسوف منفی بود، اما این نخست وزیر ۶۱ ساله خود را در قرنطینه نگه داشته بود تا جواب تست دوم نیز اعلام شود. می‌دانم که بازگشایی آن چقدر دشوار بوده و شهامت و درایت بسیاری می‌خواست. حفظ و نگهداری این بنای تاریخی که در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد بر عهده وزارت فرهنگ و گردشگری بوده و گردشگران داخلی و خارجی می‌توانند به صورت رایگان از آن بازدید کنند. به همین دلیل به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور و دیگر کسانی که در این راه تلاش کردند، تبریک می‌گویم. بانک مرکزی در مرحله اول اطلاعات مربوط به ۲۵۰ نفر شخص حقیقی و حقوقی، که بخشی از مجموع ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی را برنگردانده‌اند، را به مرجع محترم قضایی ارسال کرده و حتی بعد از شکایت نیز به منظور مساعدت، جلسات متعدد به منظور برگشت ارز حاصل از صادرات با آنها برگزار کرده، لیکن متأسفانه کماکان از برگشت ارز اجتناب کرده‌اند.

چیلر تاکید کرد: نباید فراموش شود که ایاصوفیه یک میراث جهانی است. مراسم افتتاح این مسجد با مراسم دعاخوانی سازمان امور دینی ترکیه آغاز خواهد شد. هم‌رسانی این مطلب:. ترکیه همواره روی این مساله حساس بوده و حساس خواهد بود. امروز نیز خواست ملتمان برآورده شد.. امیدوارم با خیر و برکت همراه باشد. ..