نخست‌وزیر اسبق ترکیه: بازگشایی ایاصوفیه درایت و شهامت بسیاری می‌خواست به اردوغان تبریک می‌گویم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 10 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 7%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه گفت بازگشایی ایاصوفیه به روی نمازگزاران درایت و شهامت بسیاری می‌خواست و کار بس دشواری بود به اردوغان به خاطر بازگشایی مسجد تبریک می‌گویم. - خبرگزاری آناتولی

تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه گفت بازگشایی ایاصوفیه به روی نمازگزاران درایت و شهامت بسیاری می‌خواست و کار بس دشواری بود به اردوغان به خاطر بازگشایی مسجد تبریک می‌گویم.تانسو چیلر، نخست‌وزیر اسبق ترکیه در مراسم بازگشایی مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول در جمع خبرنگاران گفت: امروز لحظه یک وصال شورانگیر فرا رسید. می‌دانم که بازگشایی آن چقدر دشوار بوده و شهامت و درایت بسیاری می‌خواست. به همین دلیل به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور و دیگر کسانی که در این راه تلاش کردند، تبریک می‌گویم.

چیلر تاکید کرد: نباید فراموش شود که ایاصوفیه یک میراث جهانی است. ترکیه همواره روی این مساله حساس بوده و حساس خواهد بود. امروز نیز خواست ملتمان برآورده شد. امیدوارم با خیر و برکت همراه باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسجد ایاصوفیه امروز پس از 86 سال به روی نمازگزاران بازگشایی می‌شود
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تست کرونای دوم نخست‌وزیر و هیئت اعزامی بلغارستان به اتحادیه اروپا منفی شددولت بلغارستان روز ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) اعلام کرد تست کرونای دوم بویکو بوریسوف، نخست وزیر، و هیئت همراه وی که در اجلاس سران اروپا شرکت کرده بودند منفی بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بانک مرکزی: صادرکنندگان مکلف به برگشت و عرضه ارز صادرات به چرخه اقتصادی هستندارز صادرکنندگان | بانک مرکزی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که کلیه صادرکنندگان مکلف هستند برابر ضوابط ابلاغی نسبت به برگشت و عرضه ارز صادرات خود به چرخه اقتصادی اقدام کنند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آمار ابتلا به کرونا در روسیه به 800 هزار و 849 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش جنبش جهاد اسلامی فلسطین به تعرض آمریکا به هواپیمای ایرانیجنبش جهاد اسلامی فلسطین تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی را به شدت محکوم کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض ایران به ایکائو به دلیل تهدید هواپیمای مسافربری ماهان در آسمان سوریهسازمان هواپیمایی کشوری ایران در واکنش به تهدید هواپیمای مسافربری ماهان مراتب اعتراض خود را رسما به شورای سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) ارائه کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »