نخستین برآوردها از نتایج انتخابات آلمان: رقابت تنگاتنگ سوسیال دموکرات‌ها و دموکرات مسیحی‌ها

04/07/1400 07:49:00 ب.ظ

نخستین برآوردها از نتیجه انتخابات آلمان حاکی از رقابت تنگاتنگ سوسیال دموکرات‌ها با دموکرات مسیحی‌ها در انتخابات سراسری آلمان است.

انتخابات آلمان ۲۰۲۱, آلمان

نخستین برآوردها از نتایج انتخابات پارلمانی آلمان : سوسیال دموکرات‌ها با ۲درصد اختلاف پیشتازند. دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان : دولت آینده را ما تشکیل می‌دهیم

نخستین برآوردها از نتیجه انتخابات آلمان حاکی از رقابت تنگاتنگ سوسیال دموکرات‌ها با دموکرات مسیحی‌ها در انتخابات سراسری آلمان است.

دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان لحظاتی پس از اعلام نخستین نتایج براساس نظرسنجی پای صندوق‌های رای اعلام کرد دولت آینده را ما تشکیل می‌دهیم.آخرین اخبار انتخابات آلمان را در این صفحه دنبال کنید19:3919:35با وجود افزایش آرای سبزها، آنالنا بائربوک شکست حزب در دستیابی به اهداف انتخاباتی را تائید کرد.

19:30خبرنگار یورونیوز از مقر سبزها: آنالنا بائربوک، نامزد سبزها همچنان امیدوار است که نتایج نهایی با توجه به آرای پستی به نحو این حزب تغییر کند. سبزها خواهان ائتلاف با سوسیال دموکرات‌ها هستند. حزب سوم احتمالا باید لیبرال دموکرات‌ها باشند. اگرچه این کار با توجه به تفاوت برنامه‌های اقتصادی و مهاجرتی میان سبزها و لیبرال دموکرات‌ها، کار آسانی نخواهد بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

کابينه اينده المان همه شمول خواهد بود ؟ چي يک واژه جالب !!!!! به تنهائی قادر نیست. باید ائتلاف کند. اکثریت پارلمان تا این لحظه با سی دی یو است. گور پدر جفتشون دروغ میگه 😒

پیش‌بینی نتایج اولیه انتخابات آلمان: برابری آرای سوسیال دمکرات‌ها و احزاب مسیحی | DW | 26.09.2021رسانه‌های آلمان پیش‌بینی نتایج اولیه انتخابات سراسری را اعلام کردند. بر این اساس رقابت تنگاتنگی بین احزاب سوسیال دمکرات و اتحادیه احزاب مسیحی در جریان است. این اتحادیه ضعیف‌ترین نتیجه تاریخ خود را کسب کرده است.انتخابات_ آلمان ۲۰۲۱ بیشتر بخوانید: اتحادیه احزاب مسیحی: (CDU/CSU) ‌ ٪۲۵ حزب سوسیال دمکرات آلمان: (SPD) ٪۲۵ حزب سبزها: (Grüne) ٪۱۵ حزب دمکرات آزاد آلمان: (FDP) ٪۱۱ حزب آلترناتیو برای آلمان: (AfD) ٪۱۱ حزب چپ‌‌های آلمان: (Die Linke) ٪۵ سایر احزاب: ٪۸

اشتاین‌مایر: آلمان خود را از صحنه سیاسی جهان کنار نمی‌کشد | DW | 24.09.2021فرانک والتر اشتاین‌مایر در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بر اراده آلمان برای شکل دادن به سیاست خارجی تاکید کرد. او گفت، واقع‌گرایی بیشتر در سیاست خارجی به معنای بر عهده گرفتن مسئولیت کمتر برای بهبود جهان نیست.

آغاز انتخابات پارلمانی در آلمانبیستمین دوره انتخابات پارلمانی آلمان از صبح امروز آغاز شده است. - خبرگزاری آناتولی

مردم آلمان فردا پای صندوق‌ رای می‌روندانتخابات پارلمان فدرال آلمان فردا با حضور 60.4 میلیون واجد شرایط برگزار می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

آلمان، شراب و ملکه‌هایش | DW | 20.07.2019 آلمان بیشتر به‌خاطر آبجوهایش شهرت جهانی دارد، اما در این کشور شرابی با کیفیت نیز تولید و حتی صادر هم می‌شود. در همه مناطقی که کشت انگور و تولید شراب صورت می‌گیرد یک ملکه شراب انتخاب می‌شود. دانستنی‌هایی از شراب در آلمان . بیشتر با مردم الکلی ش مشهوره زرنگی نکن و لایتش نکن .. بالاخره حرفم رو کردم تو ختنه گاهت حالا کجاش رو دیدی😉😆 افغانستان هم ملکه‌ی تریاک دارد یعنی شرابش خوبه🤔😉☺️

گزارش تصویری: آلمان پای صندوق رای | DW | 26.09.2021بیش از ۶۰ میلیون شهروند دارای حق رای در آلمان به پای صندوق‌های رای فرا خوانده شده‌اند تا سرنوشت دولت بعدی را تعیین کنند. پیش از خواند‌ن رای‌ها آرمین لاشت، کاندیدای صدرات اعظمی رای خود را لو داد. در این‌ گزارش تصویری:

شهروندان آلمان روز جمعه ۲۶ سپتامبر برای انتخاب ترکیب نمایندگان مجلس فدرال (بوندستاگ) و به‌ویژه جانشین آنگلا مرکل به پای صندوق‌های رای رفتند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید پیش‌بینی نتایج اولیه در آلمان چگونه محاسبه می‌شود؟ پیش‌بینی نتایج اولیه، برخلاف نظرسنجی‌های رایج از طریق تماس تلفنی، در پی پرسش از رای‌دهندگان پس از ترک حوزه انتخابات صورت می‌گیرد.فرانک والتر اشتاین‌مایر، در حال سخنرانی در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل، ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ رئیس جمهوری آلمان در اقدامی که در چهار دهه گذشته سابقه نداشته، در هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.بیستمین دوره انتخابات پارلمانی آلمان از صبح امروز آغاز شده است.

دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان لحظاتی پس از اعلام نخستین نتایج براساس نظرسنجی پای صندوق‌های رای اعلام کرد دولت آینده را ما تشکیل می‌دهیم. آخرین اخبار انتخابات آلمان را در این صفحه دنبال کنید 19:39 19:35 با وجود افزایش آرای سبزها، آنالنا بائربوک شکست حزب در دستیابی به اهداف انتخاباتی را تائید کرد. موسسه پژوهش درباره سیاست و انتخابات (Infratest dimap) با گزینش ۵۶۰ حوزه رای‌گیری در سراسر آلمان از رای‌دهندگان درباره آرای‌شان سوال می‌کند. 19:30 خبرنگار یورونیوز از مقر سبزها: آنالنا بائربوک، نامزد سبزها همچنان امیدوار است که نتایج نهایی با توجه به آرای پستی به نحو این حزب تغییر کند. این سیاستمدار سوسیال دموکرات که در دو دوره وزیر خارجه آلمان بوده، تصریح کرد واقع‌گرایی بیشتر به معنای"مسئولیت‌پذیری و بلندپروازی کمتر" برای تبدیل جهان به مکانی بهتر نیست. سبزها خواهان ائتلاف با سوسیال دموکرات‌ها هستند. انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویر احزاب و رنگ‌هایشان احزاب در آلمان دارای رنگ‌های"نمادین" هستند. حزب سوم احتمالا باید لیبرال دموکرات‌ها باشند. حدود 60 میلیون و 400 هزار شهروند آلمانی واجد شرایط رای دادن هستند و 47 حزب و 6 هزار و 211 نامزد در این دوره از انتخابات شرکت کرده‌اند.

اگرچه این کار با توجه به تفاوت برنامه‌های اقتصادی و مهاجرتی میان سبزها و لیبرال دموکرات‌ها، کار آسانی نخواهد بود. احزاب سوسیال دمکرات (SPD) و"حزب چپ" با رنگ قرمز مشخص می‌شوند. او تصریح کرد که حل معضلات کلان جهانی به همکاری‌های بیشتر نیاز دارد. 19:24 تشکیل دولت ائتلافی و تعیین جانشین آنگلا مرکل ممکن است هفته‌ها و حتی ماه‌ها به طول بینجامد. 19:23 خبرنگار یورونیوز می‌گوید یکی از احتمال‌هایی که بیش از همیشه در مقر سوسیال دموکرات‌ها مطرح است، احتمال تشکیل دولت ائتلافی با سبزها و لیبرال دموکرات‌ها است. انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویر سیاه، قرمز، سبز – ائتلاف کنیا در رسانه‌های آلمان اغلب ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت با رنگ‌ها توضیح داده می‌شوند. لیبرال دموکرات‌ها با بیش از ۱۱ درصد آراء، پس از سبزها در مقام چهارم انتخابات قرار دارند. اشتاین‌مایر می‌گوید بر همین اساس آلمان نیز در این دوران بی‌ثباتی به سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه توان دفاعی خود اقدام می‌کند. 19:21 اولاف شولتز: فکر می‌کنم مردم آلمان من را در مقام صدر اعظمی می‌خواهند 19:16 خبرنگار یورونیوز از مقر حزب سوسیال دموکرات می‌گوید با وجود آنکه هنوز آرای پستی در نتایج برآوردها وارد نشده اند اما همه اینجا از احتمال ائتلاف دو حزب پیشتاز با سبزها برای تشکیل دولت آینده صحبت می‌کنند. رنگ‌های این ائتلاف شباهت به پرچم کنیا دارد و به آن در آلمان اصطلاحا"ائتلاف کنیا" گفته می‌شود.

19:14 جدیدترین نتایج برآوردهای ابتدایی از نتایج انتخابات پارلمانی: فاصله سوسیال دموکرات‌ها با دموکرات مسیحی‌ها از دو درصد هم کمتر است 19:03 تاکنون هر دو حزب پیشتاز ادعای تشکیل دولت ائتلافی آینده را کرده اند. 19:02 اولاف شولتز، کاندیدای سوسیال دموکرات‌ها برای مقام صدر اعظمی تا لحضاتی دیگر سخنرانی خود را در میان هواداران آغاز می‌کند. انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویر سیاه، قرمز و زرد – ائتلاف آلمان یک احتمال دیگر برای تشکیل دولت با ائتلاف احزاب سیاه (دمکرات و سوسیال مسیحی)، حزب سوسیال دمکرات (قرمز) و حزب دمکرات‌ آزاد (زرد) وجود دارد که احتمالا اندکی بیش از ۵۰ درصد آرای مجلس را در اختیار خواهد داشت. ظاهرا این توصیه بی ارتباط با تجربه سقوط کابل و تسلط مجدد نیروهای طالبان بر افغانستان پس از حضور ۲۰ ساله نیروهای ناتو به رهبری ایالات متحده نیست. هم‌رسانی این مطلب: .