نخستین لایحه بودجه دولت ابراهیم رئیسی: دلار ۲۳ هزار تومانی و نفت ۶۰ دلاری؛ افزایش چشمگیر بودجه نهادهای نظامی

23/09/1400 08:00:00 ب.ظ

▪️ابراهیم_رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۲۱ آذر با حضور در مجلس لایحه_بودجه سال ۱۴۰۱ را که نخستین بودجه دولت او محسوب می‌شود، به مجلس ارایه کرد. وی نخستین هدف بودجه ۱۴۰۱ را ثبات اقتصادی عنوان کرد.

بنا بر لایحه بودجه سال آینده مبالغ تخصیص‌یافته به وزارت دفاع، سپاه پاسداران، و سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به ترتیب حدود ۷۵ درصد، ۲۵۰ درصد، و ۵۰۰ درصد رشد داشته است. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۲۱ آذر با حضور در مجلس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را که...

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۲۱ آذر با حضور در مجلس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را که نخستین بودجه دولت او محسوب می‌شود، به مجلس ارایه کرد. وی نخستین هدف بودجه ۱۴۰۱ را ثبات اقتصادی عنوان کرد. یکی از موارد قابل توجه در بودجه سال ۱۴۰۱ حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شده برای کالاهای اساسی و دارو است.

دولت در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی در آمد ۳۸۱ هزار میلیارد تومانی را برای فروش نفت در نظر گرفته است، که بر مبنای فروش ۲.۱ میلیون بشکه در روز، با قیمت متوسط ۶۰ دلار برای هر بشکه است. در بودجه سال قبل میزان پیش‌بینی فروش نفت ۳. ۲ میلیون بشکه در روز، با قیمت متوسط ۴۰ دلار در هر بشکه بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

لایحه بودجه ۱۴۰۱ ؛ سیاست انقباضی بدون دلار جهانگیری

دست لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جیب مردم | DW | 13.12.2021اگرچه بودجه عمومی پیشنهادی دولت برای سال ۱۴۰۱ تنها حدود ۱۰ درصد نسبت به سال جاری رشد دارد، اما تغییرات چشمگیر در منابع بودجه نشان می‌دهد که بار بودجه بر دوش مردم خواهد بود. میشه مطمئن بود که این زالو، از ان زالو ها نیست که وقتی سیر شد خودش از کالبد جدا بشه ، بلکه انقدر خون میمکه که کالبد نابود بشه . مثلاً تو آلمان بار بودجه بر دوش اشیاء هست؟ کم چرند بگید خبرگزاری دوزاری! ببينم، بودجه آلمان از جيب چه كسى تامين ميشه ؟! خيلى خَر هستين !

لایحه بودجه 1401 ایران؛ منتقدان چه می‌گویند؟در بحبوحه مذاکرات دشوار در وین و سرنوشت نامعلوم آن برای احیای توافق هسته‌ای برجام و همچنین در سایه ادامه تحریم‌های اعمال شده برای مقابله با جاه‌طلبی‌های

اینفوگرافی| سهم استان‌ها براساس سرانه بودجه 1401چقدر می‌شود؟📊 اینفوگرافی| سهم استان‌ها بر اساس سرانه بودجه ۱۴۰۱ چقدر می‌شود؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت اقتصادی EtemadOnline این خبر مصداق فتنه گری و تفرقه افکنی‌ هست.

بودجه 1401 دربرگیرنده مبانی ابتدایی علم اقتصاد هم نیستیک اقتصاددان بیان کرد: قیمت برق و گاز را نه برای مصارف خانگی بلکه برای مصارف صنعتی و بخش مولد اقتصاد به قیمت اروپا می‌رسانند و شدیداً به واردات انرژی از روسیه وابسته هستند. این روند مزایای نسبی ما را از بین می‌برد.

افزایش ۱۴۲ درصدی بودجه سپاه پاسداران در سال ۱۴۰۱بودجه خیانتکارانه و جنایتکارانه ی تحمیلی امسال حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران برای تحریف و تسخیر و انحصار و غرق در فقر و فلاکت کامل ایرانیان و برای مصلتتر و قدرتمندتر کردن جاهلان و ملاها و اوباشان حکومت جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم بر ایران و ایرانیانست.