نخستین لایحه بودجه دولت ابراهیم رئیسی: دلار ۲۳ هزار تومانی و نفت ۶۰ دلاری؛ افزایش چشمگیر بودجه نهادهای نظامی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

▪️ابراهیم_رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۲۱ آذر با حضور در مجلس لایحه_بودجه سال ۱۴۰۱ را که نخستین بودجه دولت او محسوب می‌شود، به مجلس ارایه کرد. وی نخستین هدف بودجه ۱۴۰۱ را ثبات اقتصادی عنوان کرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه ۲۱ آذر با حضور در مجلس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را که نخستین بودجه دولت او محسوب می‌شود، به مجلس ارایه کرد. وی نخستین هدف بودجه ۱۴۰۱ را ثبات اقتصادی عنوان کرد.

میزان فروش نفت در سال‌ جاری، طبق آمار ارائه شده در خبرگزاری فارس، در چهار و نیم ماه اول سال ۱۴۰۰ تنها به میزان ۳ درصد محقق شده است.دولت، واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای را حدود ۴۰۸ هزار میلیارد در نظر گرفته که نسبت به ۳۹۵ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۰ حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش نشان می‌دهد. مسعود میر کاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادها از افزایش میزان عوارض خروج از کشور به خبرگزاری تسنیم گفته است: بحث‌هایی برای گرفتن مالیات از بلیط مطرح شده است اما همچنان تصمیمی در این حوزه گرفته نشده در نتیجه این رقم را «تکذیب می‌کنم.»بودجه سپاه پاسداران برای سال آینده ۹۲ هزار و ۹۸۸ میلیارد و ۳۰۱ میلیون و پانصد هزار تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به سال جاری رشدی حدوداً ۲۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لایحه بودجه ۱۴۰۱ ؛ سیاست انقباضی بدون دلار جهانگیری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دست لایحه بودجه ۱۴۰۱ در جیب مردم | DW | 13.12.2021اگرچه بودجه عمومی پیشنهادی دولت برای سال ۱۴۰۱ تنها حدود ۱۰ درصد نسبت به سال جاری رشد دارد، اما تغییرات چشمگیر در منابع بودجه نشان می‌دهد که بار بودجه بر دوش مردم خواهد بود. میشه مطمئن بود که این زالو، از ان زالو ها نیست که وقتی سیر شد خودش از کالبد جدا بشه ، بلکه انقدر خون میمکه که کالبد نابود بشه . مثلاً تو آلمان بار بودجه بر دوش اشیاء هست؟ کم چرند بگید خبرگزاری دوزاری! ببينم، بودجه آلمان از جيب چه كسى تامين ميشه ؟! خيلى خَر هستين !
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

لایحه بودجه 1401 ایران؛ منتقدان چه می‌گویند؟در بحبوحه مذاکرات دشوار در وین و سرنوشت نامعلوم آن برای احیای توافق هسته‌ای برجام و همچنین در سایه ادامه تحریم‌های اعمال شده برای مقابله با جاه‌طلبی‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| سهم استان‌ها براساس سرانه بودجه 1401چقدر می‌شود؟📊 اینفوگرافی| سهم استان‌ها بر اساس سرانه بودجه ۱۴۰۱ چقدر می‌شود؟ 👈مشاهده تصویر باکیفیت اقتصادی EtemadOnline این خبر مصداق فتنه گری و تفرقه افکنی‌ هست.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

بودجه 1401 دربرگیرنده مبانی ابتدایی علم اقتصاد هم نیستیک اقتصاددان بیان کرد: قیمت برق و گاز را نه برای مصارف خانگی بلکه برای مصارف صنعتی و بخش مولد اقتصاد به قیمت اروپا می‌رسانند و شدیداً به واردات انرژی از روسیه وابسته هستند. این روند مزایای نسبی ما را از بین می‌برد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

افزایش ۱۴۲ درصدی بودجه سپاه پاسداران در سال ۱۴۰۱بودجه خیانتکارانه و جنایتکارانه ی تحمیلی امسال حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران برای تحریف و تسخیر و انحصار و غرق در فقر و فلاکت کامل ایرانیان و برای مصلتتر و قدرتمندتر کردن جاهلان و ملاها و اوباشان حکومت جاهلیت تحمیلی فرقه فارسیسم بر ایران و ایرانیانست.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »