نخست وزیر اسرائيل از قدرت‌های جهانی خواست مذاکرات احیای برجام فورا متوقف شود

11/09/1400 05:01:00 ب.ظ

نخست وزیر #اسرائيل از قدرت‌های جهانی خواست مذاکرات احیای #برجام فورا متوقف شود

اسرائيل, برجام

نخست وزیر اسرائيل از قدرت‌های جهان ی خواست مذاکرات احیای برجام فورا متوقف شود

نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه از قدرت های جهان ی خواست فورا مذاکرات هسته ای با ایران را متوقف کنند. وی این درخواست را با استناد به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرد که می‌گوید ایران تولید اورانیوم غنی شده با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر را آغاز کرده است. نفتالی بنت در تماس با...

چاپنخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه از قدرت های جهانی خواست فورا مذاکرات هسته ای با ایران را متوقف کنند. وی این درخواست را با استناد به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرد که می‌گوید ایران تولید اورانیوم غنی شده با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر را آغاز کرده است.

نفتالی بنت در تماس با آنتونی بیلنکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «ایران از باج خواهی هسته‌ای به عنوان تاکتیک مذاکره استفاده می‌کند و این اقدام باید با توقف فوری مذاکرات و اتخاذ گام‌های محکم از سوی قدرت های جهانی پاسخ داده شود.»آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بازوی نظارتی هسته‌ای سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران فرآیند غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد را با یک آبشار یا خوشه متشکل از ۱۶۶ دستگاه سانتریفیوژ پیشرفته آ‌ی‌آر-۶ در تاسیسات فردو آغاز کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

😂😂😂 نگران نباش با این گله ای که فرستادن رسیدن به توافق امکان عقلی نداره. اروپا بدون امریکا آب نمی خوره امریکا هم تا زمانی که نتونه جایی رو شخم بزنه آزموده رو آزمایش نمی کنه. حقوق بشر هم خودت می دونی پشم عامه. این روز ها مثل سگ واق واق میکنه جالبه کسی هم محلش نمیزاره خیلی بیجا کرد ، بزرگترتون فعلا پشت درب انتظار کسب اجازه از ایران برای ورود به جلسه رو می کشه ، امثال توی توله سگ (بلانسبت این حیوان با وفا) هنوز نوبت تو نشده ، واق واق نکن.

برجام متوقف بشه تحریمهاافزوده میشه بیشترمردم متضررمیشن حرام زاده😡😠 اسرائیل مثل اینکه دوست ندارد شهید شود، چرا؟ اسرائیل باید خوشحال باشد و افتخار کند که آخوند می خواهد برنامه شهید و شهادت را به او هدیه دهد. مردم ایران تجربه خوبی دارند، اسرائیل ناراحت نباش تو هم یاد خواهی گرفت.😂😂😂 ترامپ جونت نیست نی نی به لالاتون بذاره

آخه توی عن رو کسی حساب میکنه مگه گوه زیادی میخوری.

اسرائیل: با هر روشی مانع از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای خواهیم شدامیکام نورکین، فرمانده نیروی هوایی اسرائیل اعلام کرد که تل‌آویو در جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران و تضمین عدم دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای گام بر شیطونه میگه بیا چهارتا بمن اتم بساز ببینیم این اوباش جهانی چه غلطی میخوان بکنن ؟ آخه گوساله ، شماها که حریف چهارتا جوان فلسطینی (حماس و جهاد اسلامی ) نمیشید ، وقتی چندتا جوان با بالن آتش‌زا شمارو چنان به وحشت می اندازند که شب تا صبح میرید داخل پناهگاه ، شما رو چه به غلط زیادی ؟ برجام ۲۰۱۵ معروف ب برجام اوبامایی نزد ما مُرده میباشد👎🏻 برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات از سوی رژیم یاغی فرقه شیعه آیت الله ها .یعنی تهدید علیه دیگر ملت ها بخصوص ملت اسرائیل شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید. اسرائیل یک آشوبگر و تروریست است که برای قتل و غارت دنیا از هیچ کاری دریغ نمی کند . نفرین_بر_اسرائیل_فتنه_گر_غاصب

اسرائیل از آمریکا خواست مذاکرات هسته‌ای با ایران فوراً پایان یابدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل در گفت‌وگویی تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، خواستار «پایان فوری» مذاکرات هسته‌ای با ایران شد. درست میگه . از تجربه ملت ما عبرت بگیرید که این حاکمیت اصلاح پذیر نیست و زیر بار هیچ تعهد و مسئولیتی نمیره . با ادم / حکومتی که با تقیه و خدعه به قدرت میرسه و حرف اش اعتباری نداره ، مذاكرات فقط اب در هاون کوبیدنه . گوه خورد😂🍆 گل واژه بنت الاغ از خدا میخواد ایران به برجام برگرده شب بخیر. صهیونسیت

درگیری مرزی طالبان و ایران؛ صادرات از مرز «میلک» دوباره از سر گرفته شدگمرک ایران اعلام کرد که پس از عادی شدن شرایط در مرز میلک، فعالیت تجاری در این گمرک از صبح امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر دوباره از سر گرفته شده است.

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.

افزایش آگاهی درباره تولید زباله؛ از درخت کریسمس آشغالی در لندن رونمایی شدسازندگان این درخت امیدوار هستند تا با این اقدام به اصلاح الگوهای رفتاری در زمینه تولید زباله کمک کنند.

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای‌ درآمدندنیروهای سازمان اطلاعات ترکیه «میت» 2 تروریست پ.ک.ک/ک.ج.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

اشتراک چاپ نخست وزیر اسرائیل روز پنجشنبه از قدرت های جهانی خواست فورا مذاکرات هسته ای با ایران را متوقف کنند.می‌دارد.Send نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز پنجشنبه ۱۱ آذر (۲ دسامبر) در گفت‌وگویی تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، خواستار «پایان فوری» مذاکرات هسته‌ای با ایران شد.پیشتر روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران از تجار ایرانی خواسته بود تا اطلاع ثانوی از ارسال محموله تجاری به مرز میلک خودداری کنند.

وی این درخواست را با استناد به بیانیه آژانس بین المللی انرژی اتمی مطرح کرد که می‌گوید ایران تولید اورانیوم غنی شده با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر را آغاز کرده است. نفتالی بنت در تماس با آنتونی بیلنکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «ایران از باج خواهی هسته‌ای به عنوان تاکتیک مذاکره استفاده می‌کند و این اقدام باید با توقف فوری مذاکرات و اتخاذ گام‌های محکم از سوی قدرت های جهانی پاسخ داده شود. Advertisement فرمانده نیروی هوایی اسرائیل همچنین تاکید کرد «هر آن‌چه لازم شود را برای ممانعت از دست‌یابی ایران به بمب هسته‌ای انجام خواهیم داد.» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بازوی نظارتی هسته‌ای سازمان ملل متحد، روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران فرآیند غنی‌سازی اورانیوم تا خلوص ۲۰ درصد را با یک آبشار یا خوشه متشکل از ۱۶۶ دستگاه سانتریفیوژ پیشرفته آ‌ی‌آر-۶ در تاسیسات فردو آغاز کرده است. پیشتر برخی منابع خبری گفته بودند که دولت اسرائیل در آستانه ازسرگیری مذاکرات برجام در وین، کارزار دیپلماتیک جدیدی را با هدف اثرگذاری بر کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای ایران و همچنین آمریکا تدارک دیده است. ایران و قدرت‌های بزرگ در مذاکرات در وین تلاش می‌کنند توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ را احیا کنند که بر اساس آن تهران برنامه هسته‌ای خود را در ازای لغو بخشی از تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سازمان ملل محدود کرد. در این راستا اسرائیل بودجه‌ای به ارزش بیش از یک میلیارد دلار را برای هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ایران و مقابله با اقدامات بی‌ثبات کننده تهران و حضور گروه‌های نیابتی آن در کنار مرزهای اسرائیل اختصاص داده‌اند. ایالات متحده در سال ۲۰۱۸ و در زمان دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری وقت آمریکا، از آن توافق خارج شد و ایران با نقض محدودیت‌های در نظر گرفته شده در توافق، به آن اقدام پاسخ داد. به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید او در ادامه گفته بود که خروج محموله‌های تجاری و کامیون‌های حامل کالا و همچنین ایمن‌سازی محوطه در دستور کار مسئولان ایرانی حاضر در منطقه مرزی قرار گرفته است.

یک مقام اسرائیلی گفت نفتالی بنت مخالفت خود را با هرگونه لغو تحریم‌ها علیه ایران که عملاً به معنای سرازیر شدن «جریان عظیم پول به رژیم ایران» است، به ویژه بر اساس یک توافق موقت، اعلام کرد. در همین راستا یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، از جهان خواست جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد تا اسرائیل مجبور به اقدام یکجانبه نشود. طبق برجام، ایران قرار نبوده که به هیچ وجه در فردو غنی سازی اورانیوم انجام دهد. تاکنون ایران در آنجا با سانتریفیوژهای آی‌آر-۱ اورانیوم غنی‌شده تولید می‌کرد و با برخی از دستگاه‌های آی‌آر-۶ نیز غنی‌سازی می‌کرد، اما محصول آن را نگه نمی‌داشت. او تاکید کرد که جهان باید برای مقابله با ایران «طرح جایگزین» داشته باشد. وزیر دفاع اسرائیل نیز روز پنجشنبه در یک مصاحبه ویدیویی با پایگاه خبری اسرائیلی وای‌نت، ابراز اطمینان کرد که جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده به وعده خود مبنی بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهد کرد. بنی گانتز گفت: «فکر نمی‌کنم ما تنها باشیم.

فکر می‌کنم همیشه باید این گزینه را برای لحظه‌ای آماده کنیم که ممکن است خودمان را تنها ببینیم.» او اضافه کرد: «دوباره می‌گویم، حمله به ایران یک گزینه است، اما لزومی ندارد اولین گزینه باشد.» ایران می‌گوید برنامه‌ هسته‌ای این کشور جنبه نظامی ندارد، اما اسرائيل و بسیاری از کشورهای دیگر در مورد آن ابراز تردید کرده‌اند. آمریکا می‌گوید بازگشت به تعهدات متقابل در برجام «بهترین» مسیر برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای است. مطالب مرتبط .