نخست وزیر ارمنستان در پی تهدید به کودتا انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند | DW | 18.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

نخست‌وزیر ارمنستان که به دلیل توافق قره‌باغ با درخواست استعفا روبرو شده است، می‌خواهد انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند و خود نیز نامزد شود. مخالفان و ارتش می‌خواهند جلوی این کار را بگیرند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان تصمیم به برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام گرفته و قصد دارد دوباره برای انتخابات نامزد شود. اپوزیسیون و ارتش با این سیاست مخالف‌اند.

انتظار می رود انتخابات پارلمانی طی سه ماه دیگر (۲۰ ژوئن) برگزار شود. نیکول پاشینیان روز پنجشنبه ۱۸ مارس در این مورد با مخالفان در ایروان پایتخت توافق کرد و در حساب فیس‌بوک خود نوشت، انتخابات جدید بهترین راه برای برون‌رفت از اوضاع سیاسی داخلی است. طبق گزارش‌های منتشر شده این سیاستمدار ۴۵ ساله می خواهد دوباره وارد رقابت انتخاباتی شود، اما با انتقاد گسترده مخالفان روبرو شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نخست وزیر ارمنستان دو ماه پیش از انتخابات زودرس پارلمانی استعفا دادانتخابات زودرس پارلمانی درارمنستان که آقای پاشینیان پیش‌تر مردم کشورش را به شرکت در آن تشویق کرده بود قرار است ماه ژوئن با هدف خارج کردن این کشور از بن‌بست سیاسی موجود برگزار شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار معاون وزیر دفاع سعودی با رئیس‌جمهوری و نخست وزیر عراقبرهم صالح رئیس‌جمهوری عراق ضمن استقبال شاهزاده خالد بن سلمان، معاون وزیر دفاع سعودی، با تحسین از نقش محوری ریاض در منطقه گفت برای برقراری امنیت در منطقه،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سفر نخست وزیر مصر به لیبیمصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر طی یک سفر رسمی وارد طرابلس پایتخت لیبی شد. - خبرگزاری آناتولی یعنی بیرون‌کردن اردوغان از لیبی با اودنگی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخست وزیر لبنان نسبت به وجود «مواد شیمیایی خطرناک» در پالایشگاه زهرانی هشدار دادصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. خب مردمش چیکار کنن؟ مگه مردم وارد کردن؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »