بریتانیا, بحران سلامت, ویروس کرونا, کووید-۱۹, بیماری همه‌گیر, بوریس جانسون

بریتانیا, بحران سلامت

نخست وزیر بریتانیا: ویروس جهش‌یافته کرونا بنا به برخی شواهد مرگبارتر است

نخست وزیر بریتانیا: ویروس جهش‌یافته کرونا بنا به برخی شواهد مرگبارتر است بیشتر بخوانید🔽

22/01/2021 09:41:00 ب.ظ

نخست وزیر بریتانیا : ویروس جهش‌یافته کرونا بنا به برخی شواهد مرگبارتر است بیشتر بخوانید🔽

بوریس جانسون در عین حال تاکید کرد که واکسن‌های تولید شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در مقابل نوع جهش‌یافته ویروس کرونا کارایی دارند.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا می گوید بنا به برخی شواهد نوعی از ویروس کرونا که اولین بار در این کشور شیوع یافت می تواند «مرگبارتر» از نوع اولیه آن باشد.نخست وزیر بریتانیا با این حال تاکید کرد که واکسن های تولید شده برای پیشگیری از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در مقابل نوع جهش یافته ویروس کرونا کارایی دارند. اکثر افرادی که این روزها در بریتانیا از بیماری همه گیر «کووید ۱۹» رنج می برند به نوع جهش یافته و جدید ویروس کرونا که اولین بار در این کشور مشاهده شد مبتلا شده اند.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

بوریس جانسون روز جمعه در جریان نشستی خبری گفت: «برخی شواهد حاکی است که نوع جدید ویروس با مرگ و میر بیشتر ارتباط دارد.»وی در عین حال افزود: «تمام شواهد فعلی نشان می دهد که واکسن های کنونی در برابر ویروس قدیمی کرونا و نوع جدید آن کارایی دارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدبنا به داده های دولت بریتانیا نوع جهش یافته ویروس کرونا در این کشور از هر هزار مرد شصت و چند ساله جان ۱۳ تا ۱۴ نفر را می گیرد. این رقم تا پیش از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا ۱۰ نفر بود.از سوی دیگر نتیجه بررسی ها نشان داده است که نوع جهش یافته ویروس کرونا در بریتانیا ۷۰ درصد مسری‌تر است. با این حال تاکنون جزئیاتی از آمار مرگ و میر مرتبط با نوع جدید ویروس کرونا منتشر نشده بود. headtopics.com

سازمان جهانی بهداشت: ویروس جهش یافته بریتانیایی به ۶۰ کشور جهان رسیدشیوع ویروس جهش یافته کرونا در بریتانیا ماه گذشته باعث شد که محدودیت های بیشتری در سراسر این کشور وضع شود. بسیاری از کشورهای جهان نیز در آن زمان مرزهای هوایی خود با بریتانیا را بستند.موارد ابتلا به نوع «بریتانیایی» ویروس کرونا اکنون در دستکم ۶۰ کشور جهان گزارش شده است. تاکنون نزدیک به ۹۶ هزار نفر در بریتانیا بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست داده اند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد