نخست‌وزیر یمن: برقراری صلح در گرو کاهش وابستگی حوثی‌ها به ایران است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخست‌وزیر یمن: برقراری صلح در گرو کاهش وابستگی حوثی‌ها به ایران است العربيه_فارسى

عبدالملک در گفتگویی اختصاصی با «العربیه»، تصمیم عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور سابق یمن در واگذاری اختیارات خود به شورای رهبری را مهم دانست و گفت، دولت تکنوکرات اعتماد همه طرف‌های یمنی را کسب کرده است.نخست‌وزیر یمن تاکید کرد، تغییراتی که تاکنون صورت گرفته است، منجر به مشارکت همه طرف‌های یمنی و کسب مشروعیت بیشتری خواهد شد.عبدالملک خاطرنشان کرد، شورای ریاست‌جمهوری این کشور، شامل تمام نیروها و طرف‌های یمنی است.

نخست‌وزیر یمن، با اشاره به اهمیت حمایت اقتصادی و مالی سعودی و امارات از یمن گفت، برای تامین نیاز غذایی مردم این کشور، توانایی‌های دولت را تقویت خواهد کرد.رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاست‌جمهوری یمن نیز جمعه 8 آوریل، طی اظهاراتی با تاکید بر پاسداشت قانون اساسی و ارزش‌های ملی، تعهد این شورا به طرح‌ابتکار خلیجی و سازوکار‌های اجرایی آن و همچنین نتایج گفت‌وگوهای جامع ملی و توافق ریاض، گفت که در راستای پایان‌دادن به جنگ و ایجاد صلحی فراگیر و فوری در یمن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

العلیمی افزود که به تحقق خواسته‌های آحاد مردم یمن‌ به‌طور یکسان و به دور از هر گونه تبعیضی رسیدگی خواهد شد. او در ادامه از تصمیم قاطع شورا برای ایجاد «سدی محکم» در برابر تروریسم و همچنین حل نزاع‌های مذهبی و فرقه‌گرایانه تاکید کرد. در همین راستا سازمان ملل متحد شامگاه پنج‌شنبه اعلام کرد، با شورای ریاست جمهوری تازه تاسیس یمن و طرف‌های یمنی جهت برقراری آتش‌بس دائمی و صلح همه‌جانبه و پایدار در این کشور همکاری می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سازمان ملل: طرف‌های درگیر در مأرب به آتش‌بس یمن احترام بگذارنددر پی تکرار نقض آتش‌بس اعلام شده در یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی،‌ هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن طرف‌های درگیر در استان مأرب یمن را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

العلیمی از ایستادگی در برابر کودتا و مقابله با توطئه‌های ایران در یمن تمجید کردرشاد العلیمی، رئیس شورای ریاست جمهوری یمن از مردم و همه نیروهای ملی یمنی خواست ضمن پرهیز از اختلافات و رقابت‌ها با همگرایی خود حول پروژه احیای دولت، کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بازداشت دو نفر به نام‌های آرین طاهرزاده و حیدر علی به دست ماموران فدرال در واشینگتنماموران اف‌بی‌آی در واشینگتن، پایتخت ایالات متحده، روز چهارشنبه دو نفر را که خود را مامور فدرال و کارمند وزارت امنیت داخلی آمریکا معرفی می‌کردند بازداشت کردند. احتمالا میخاستن به رابرت مالی(نفوذی مستقیم علی خامنه ایی در کابینه بایدن) حقوقش رو بدهند
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا از تشکیل دولت «فراگیر‌تر» در یمن استقبال می‌کندلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا ضمن استقبال از تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید در یمن، آن را تلاش برای ایجاد دولتی «فراگیر‌تر» دانست.وزیر خارجه بریتانیا تشکیل روباه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری یمن قدرت را به شورای ریاست جمهوری جدید واگذار کردبر پایه توافق آتش بس جدید که در صورت «رضایت» طرفین درگیر قابل تمدید خواهد بود، همه حملات نظامی هوایی، زمینی و دریایی باید متوقف شود. جزئیات بیشتر🔽 قبلا هم کاره اینبود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید امیر عبداللهیان بر ضرورت رفع کامل محاصره انسانی و ارسال کمک های انسانی به یمنحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در یک تماس تلفنی با شیخ احمد ناصر الصباح وزیرخارجه کویت، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و ملت کویت در خصوص موضوعات مورد علاقه فی مابین از جمله مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »